Sertésfej ​al dente (Franz Eberhofer 3.) 0 csillagozás

Rita Falk: Sertésfej al dente

Franz Eberhofer, a testestül-lelkestül bajor zsaru békés mindennapjait egy csapásra felborítja a gyilkosságért elítélt pszichopata pszichológus, dr. Küstner szökése a börtönből. Küstner szökése után nem sokkal ugyanis az őt elítélő Moratschek bíró levágott, véres sertésfejet talál az ágyában. A feldúlt bíró Eberhoferék tanyáján keres menedéket, ami gyorsan elviselhetetlenné teszi az otthoni állapotokat Franz számára. Ha minél előbb helyre akarja állítani otthona és élete nyugalmát, nincs más választása, mint sürgősen a végére járni az ügynek…

Rita Falk nagysikerű sorozatának harmadik kötete.

Eredeti mű: Rita Falk: Schweinskopf al dente

Magistra, Budapest, 2018
290 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786158079136 · Fordította: Balla Judit

Magistra_Könyvkiadó KU

Minden más tartományban már elegáns kékben futnak a kollégák a bűnözők után. De nekünk nem kell a kék. Nekünk marad a kaki. Hivatalosan és elegánsan persze khaki, gyakorlatilag és tényszerűen viszont kaki. Mi, bajorok, mi tudunk vigyázni a pénzünkre. Nem költünk páváskodásra. Mi kakiban is elkapjuk a bűnözőket. Most pedig itt van ez az ezüst a kakin. Akinek ezüstje van, az felügyelő. Eberhofer felügyelő. Jól hangzik, el kell ismerni.

Magistra_Könyvkiadó KU

A vádirat felolvasása hosszú és unalmas. Az ügyész hangja monoton és nyugodt. Tökéletes altató. Ha az ember nem horkol, ilyenkor jót lehet szundítani.

Magistra_Könyvkiadó KU

Idegölő egy figura, az biztos. Valószínűleg emberölő is.

– Kér egy kávét?
– Nem mondok nemet.
– Akkor hozzon egyet magának az automatából. És legyen olyan jó, hozzon egyet nekem is.

Magistra_Könyvkiadó KU

Szótlanul átnyújtom Günternek a bizonyítékokat, ő pedig kirakodja egy boncasztal alá. Közben meglöki az asztalt, mire a lepedő alól kiesik egy kar.
– Menj már, Freddi – szól fel Günter, megfogja a kart és visszagyömöszöli, ahová tartozik. – Ezek már rég üresek!
Felnéz rám és hozzáteszi:
– Szegény Freddi még mindig szomjas. Alkoholista. Exitus. Részeg mámorban aludta át a saját halálát.