Leberkäsjunkie (Franz Eberhofer 7.) 5 csillagozás

Rita Falk: Leberkäsjunkie

Cholesterin, Brandanschlag und Brutpflege

Schluss mit Fleischpflanzerln von der Oma: Die Cholesterinwerte vom Eberhofer sind so hoch wie die Laune im Keller. Dazu macht die Susi ihm Stress mit dem Sprössling: knallhart durchorganisierte Besuchszeiten, da kennt sie kein Pardon. Und dann noch dieser grausame Mord an einer Frau in der Pension von der Mooshammer Liesl. Warum wollte man sie so brutal aus dem Weg schaffen? Als ausgerechnet der angolanische Fußballspieler Buengo vom FC Rot-Weiß Niederkaltenkirchen unter Mordverdacht gerät, nimmt der Eberhofer die Ermittlungen auf.

Eredeti megjelenés éve: 2017

DTV, München, 2017

Nikolett0907 P>!
Rita Falk: Leberkäsjunkie

Nagyon érdekes kapcsolatom van ezzel a sorozattal, ugyanis anno megkaptam egy kedves barátnőmtől, @Oláh_Zita molyocskától a második és harmadik kötetet németül, amit itt is szeretnék megköszönni. Általad kerültem ebbe a világba és azt hiszem azóta is töretlenül szeretem ezt a sorozatot. Azóta magyarul is beszereztem, bár az első részét semelyik nyelven nem olvastam még, öreg hiba.

Ez a rész már kicsit „nyugodtabb”, mint az előzőek, bár ez csak az érzelmekre érthető, hiszen eseményekben, és természetesen páratlan humorban gazdag a kötet. A karakterek nagyon szerethetőek és még mindig találtam újdonságot, melytől a szívem megtelt boldogsággal. Nem tudok betelni ezzel a sorozattal és remélem még sok kötet vár rám.
Kedvenc!♥

DTV, München, 2017