Egy ​házasság tragédiája (Trauma 2.) 4 csillagozás

Ripszám Alexandra: Trauma – Egy házasság tragédiája

Az első könyvben együtt izgulhattunk Jonathan és Nina életéért, sorsuk alakulásáért. Néhány évvel az első kötet történéseit követően betekintést nyerhetünk Nina és Adam kapcsolatának alakulásába. Figyelemmel kísérhetjük kapcsolatuk szárnyalását és mélyrepülését egyaránt. Betekintést nyerhetünk problémáik mivoltába, és azok megoldási kísérleteibe is. Mélyebb, érzelmesebb a történet, de ha akcióra vágysz, akkor sem kell csalódnod, izgalmak leselkednek Rád a könyv hasábjairól.

Underground, Budapest, 2018

SzemreValó_könyvek>!
Ripszám Alexandra: Trauma – Egy házasság tragédiája

Ez a rész hosszabb terjedelmű, érzelmesebb, akciódúsabb, izgalmasabb. Ez a kötet is letehetetlen. Ismét Nina és Jonathan életéért izgulhatunk. Bepillantást nyerünk a problémák megoldásába. Aki arra számított, hogy ez egy könnyebb mű lesz, az tévedett, hiszen ez még jobban a padlóra fog küldeni. Én úgy éltem meg a történetet, hogy egyik pillanatban összetörte a szívem, a másikban meggyógyította, majd ismét összetörte. Mint, ahogy a cím is mutatja egy házasságról lesz szó, vagyis ennek a tragédiájáról. Vajon mit kell kiállnia egy szeretőnek, anyának, háziasszonynak? Képes a szeretet legyőzni, vagy a dráma lesz az erősebb? Ez kiderül, ha elolvassátok a sorozatot.

Garantáltan zsebkendőt igénylő könyvek. Én minden érzelmet átéltem olvasás közben. Ripszám Alexandra olyan témát mutat meg az olvasóinak, ami, mint írtam tabunak számít. Jelen van köztünk, de nem beszélünk róla, nem veszünk róluk tudomást.

Ebben a részben még jobban bebizonyosodik, hogy Nina mennyire erős karakter. Mi mindenre képes a gyermekeiért, szerelméért és saját magáért. Sokkal mélyebb, mint az első rész volt. Megtapasztaljuk, milyen érzés az, amikor egyedül maradsz és nincs senki, akire számíthatnál. Nina mindezt átéli, sajnos egyedül. Aki szereti az érzelem és akciódús történeteket és nem riad vissza a nemi és családon belüli erőszak témájától, bírja az érzelmes könyveket nekik ajánlom, illetve mindenkinek, aki kíváncsi a történetre.