Piroska, ​a hófehér nyuszi 26 csillagozás

Rippl Renáta: Piroska, a hófehér nyuszi

Vajon mitől örökérvényű a Grimm-testvérek Piroska és a farkas története? Mitől izgat minden olvasót és mesehallgatót évszázadok óta? Rippl Renáta, aki számos gyönyörű mesekönyv illusztrátora, szintén erre keresi a választ a KönyvTárs című Kolibri-sorozat új kötetében.
Ebben a csodálatos, részletgazdag rajzokkal készített képeskönyvben Piroska egy hófehér nyuszilány, aki csipkebogyóborral és (stílszerűen) répatortával indul látogatóba beteg nagymamájához. Azonban a drámai jeleneteket a gyerekek számára is kedvesen, humorral átszőve ábrázolja az író-rajzoló: a farkas hasában jó kedélyűen cseveg Nagymama és Piroska, a kedves vadász pedig, aki esetünkben egy vizsla, dugóspuskával látja el a farkas baját
A bájos Grimm-átiratot egy mascarponés répatortarecept teszi még egyedibbé.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Könyvtárs Kolibri

Kolibri, Budapest, 2015
36 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155501807 · Illusztrálta: Rippl Renáta

meseanyu P>!
Rippl Renáta: Piroska, a hófehér nyuszi

Alapvetően nem vagyok én sem híve a Grimm mesék átírásának, de ez aranyos volt. Élénk színek, kedves rajzok, egész kicsiknek tök helyes szerintem.

Chöpp >!
Rippl Renáta: Piroska, a hófehér nyuszi

Piroska és a farkas története nyusziköntösben. Semmi extra.

Citrompor>!
Rippl Renáta: Piroska, a hófehér nyuszi

Egyszerű, bájos, kislányos illusztrációkkal kísért Piroska és a farkas történet. Újat nem igazán mond az eredetihez képest, mindössze annyi a különbség, hogy Piroska és családja nyuszi. Szerintem aranyos volt, főleg a képi világa, ami teli van apró részlettel, amelyeket böngészni lehet. Engem az sem zavart, hogy állítólag ez a mese „elveszi az élét” az eredeti történet „kegyetlenségének”.
A konyhában sürgölődő nyuszilányok talán arra is sarkallhatják az apróságokat, hogy segédkezzenek otthon az anyukájuknak. Jó ötlet ilyesfajta ösztönzőt rakni egy már-már lerágott történetbe. (Jelentem, vasárnap kipróbáltam a répatorta receptet, és nagyon jól sikerült!)

Újraolvasás (2020): kifejezetten jól mulattam azon, ahogy az eredeti történet hasfelvágós jelenetét helyettesítette. Most esett le a poén spoiler.

ggizi>!
Rippl Renáta: Piroska, a hófehér nyuszi

Nagyon szép könyv, gyönyörű színvilággal és kedves rajzokkal. A történet közismert, annak ez egy finomabb verziója, és ha valaki hiányolná a végéről a hasfelvágósan szabadítós-kővel megpakolós-visszavarrós jelenetet, csalódni fog. Én nem tettem. :)
És szintén egy vadi új gyöngyszem a könyvtárból! :)

Juci P>!
Rippl Renáta: Piroska, a hófehér nyuszi

Még mindig nem vagyok kibékülve Rippl Renáta képi világával, egy émelyítő cukormázas cupcake jut róla eszembe. A Grimm-mesék gyerekkompatibilissé gyúrásának sem vagyok híve. Ezek a történetek nem képeskönyvbe valók, és kész, nem kell őket szépítgetni meg óvodás erkölcsi példabeszéddé átalakítani. A répatortarecept hozta fel három csillagra.

Ingryd>!
Rippl Renáta: Piroska, a hófehér nyuszi

„Piroska és a farkas története nyúlköntösben” :)
Aranyos, kislányos, színes illusztrációkkal díszített történet. Nem igazán szeretem a Grimm mesék átírását, főleg, ha az nem színvonalas. Aranyos könyv, de ennyi… A répatorta receptet azért kiemelném…

dianna76 P>!
Rippl Renáta: Piroska, a hófehér nyuszi

Lehetett volna ez ötcsillagos is, csak! Ez ugye egy emberekről szóló Grimm-mese átkonvertált változata nyuszissá (amit amúgy fel is vállalnak már a könyv borítóján, így tudja az ember mit vesz kézbe). Ráadásul kicsiknek készült, s szerintem a „Piroska és a farkas” mese eleve nem való kicsiknek. Az a jó, hogy itt hasfelmetszés azért nem történt, a kiszabadítást szolidabban oldotta meg az író, ill a vadász.
Ezeket leszámítva aranyos volt a könyv, a répatortareceptért külön dicséret. Az illusztrációk pedig tündériek. Itt is külön tetszett a régi fajta kályha, a sparhelt, a fahasábok a vesszőkosárban, a kisnyuszi csőrös pohara, a kakukkos óra. Cukiságok!! A színek pedig, annyira szépek, mert élénkek, meg nekem olyan kislányos az egész hangulata.

Kolibri, Budapest, 2015
36 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155501807 · Illusztrálta: Rippl Renáta
Lilla_Miko>!
Rippl Renáta: Piroska, a hófehér nyuszi

A Piroska és a farkas átdolgozott kiadása. Szerintem nem volt rossz. A rajzok szépek, aranyosak. spoiler off
A megoldás kicsit humánosabb volt, mint az eredeti mesében. A végén pedig ott volt a répatorta recept. Párom csak nézett, mikor felolvastam neki. XD Plusz üres jegyzetlapok receptekhez.

Bencuska>!
Rippl Renáta: Piroska, a hófehér nyuszi

Cukiság.Ez jut igazán az eszembe a könyvről.Talán ezért is íródott,hogy először ne a kemény Piroska és a farkas eredeti történetet ismerjék meg a legkisebbek.