Panka ​és a hattyúk tánca (Balettmesék 2.) 22 csillagozás

Rippl Renáta: Panka és a hattyúk tánca

Pankára rengeteg újdonság vár: költözés, új lakás új szobával és egy új balettiskola is.
Érkezik egy új barát is, akivel a farsang még nagyobb móka. A két kis hattyú sokat tanul ebben a részben barátságról, táncról, családról is. És még mennyi mindenről…
Panka ismerkedését a balett legszebb történeteivel, valamint a tánc világával Rippl Renáta nem csak megfogalmazta, de gyönyörű illusztrációkkal életre is keltette.

Eredeti megjelenés éve: 2019

Kiadói ajánlás: 5 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

Manó Könyvek, Budapest, 2019
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634037002 · Illusztrálta: Rippl Renáta

Tarja_Kauppinen IMP>!
Rippl Renáta: Panka és a hattyúk tánca

Abszolút tökéletes könyv minden szempontból. Amennyire extra kerek uniszex olvasmány a Téti István: Manfréd és Anton világa, annyira hibátlan lányos könyv ez. Van benne minden, ami egy elsős kislányt foglalkoztat: ovis ballagás, iskolakezdés, barátság, kistesó érkezése, költözés, különóra stb. A téma miatt lehetne giccses is – sok táncról, lányos témákról szóló könyv csúszik el ezen –, de nem az. Gyönyörű, tökéletesen rendben levő illusztrációk, és olyan komplex történet, amilyen csak kell. Ha lenne most elsős lányom, ezt adnám neki szülinapjára.

Nikolett0907 SP>!
Rippl Renáta: Panka és a hattyúk tánca

Nagyon örülök, hogy igény van, az ilyen típusú történetekre is.
Csodálatos érzéssel olvastam a könyvet, elvégre Pankához hasonlóan, a balett számomra is a mindennapok része volt gyermekkoromban.
Ez a világ, egy olyan kultúrába enged betenkintést, mely nagyon jót tesz a testnek és a léleknek egyaránt.
A mese átszövi a gyermekkorban felmerüli apró csodákat, egy új karakter eljövetelét, egy barátság születését és a „nagy intézménybe” való beilleszkedést.
A történet számos ponton szórakoztató, ugyanakkor felhívja a kis olvasó figyelmét eme különleges tánc, varázslatos világára.
Ajánlom olvasni tanuló gyerekeknek és esti mese gyanánt is.
Csodálatos mese egy különleges világról.

Kedvenc!♥

Manó Könyvek, Budapest, 2019
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634037002 · Illusztrálta: Rippl Renáta
meseanyu P>!
Rippl Renáta: Panka és a hattyúk tánca

Nagyon cuki könyv, helyes értelmes történettel és gyönyörű illusztrációkkal. Sok minden történik, változatos témák jönnek fel: költözés, iskolakezdés, barátság, jelmezbál, kistestvér, balett. Mégsem zavaró kavalkád jön ki ebből a sok mindenből, hanem egy megnyugtató, otthonosságot sugalló, ismerős történet, amelynek sok mozzanatában magukra ismerhetnek a gyerekek, ugyanakkor van benne izgalom, konfliktus is. Külön tetszett a más bőrszínű kislány szerepeltetése.
Szavazás, ahol ti is eldönthetitek, hogy ki a legjobb: https://moly.hu/szavazasok/merites-dij-2020-gyermekirodalom-kozonsegdij

csgabi MP>!
Rippl Renáta: Panka és a hattyúk tánca

Cseppet sem unalmas történetet kap, aki elolvassa ezt a könyvet, ráadásul nemcsak egyetlen eseményről szól a történet, hiszen van ebben elég sok minden, ami miatt izgalmasak lesznek az oldalak. Szerettem az illusztrációkat is, finomak voltak, abszolút illeszkedtek a balett témához.
Ami nem tetszett benne, az az volt, spoiler

icu79 P>!
Rippl Renáta: Panka és a hattyúk tánca

Nekem nagyon tetszett, de a nagyobbik lányom (6 éves), aki most éppen válságban van a mesekönyvek tekintetében, azt mondta ő csak 3 csillagot adna erre. DE! azóta többször rajtakapom, hogy balettmozdulatokkal billegeti magát a tükör előtt, szóval no comment…

bagie P>!
Rippl Renáta: Panka és a hattyúk tánca

Értelmes, szép, összetett történet – nagyon szép rajzokkal.
Jó volt – a Merítés-díj hajrájában – ilyen szépet látni, olvasni.
Tipikus kislány könyv – ha lenne cuki kislányom, szerintem lenne egy ilyen könyve(m) :)

krlany IMP>!
Rippl Renáta: Panka és a hattyúk tánca

Imádtam ezt a kis könyvet. Hiánypótlónak tartom. Kulturális nevelés egyik nagyon jó eszköze, és már gyermekkorban az alapműveltségi szintet célozza meg, hiszen szó van benne olyan dolgokról, mint a balett, a Hattyúk tava vagy az Operaház stb., mindezt összeköti az iskolakezdéssel, az empátiával és a másság elfogadásával. A szerző rajzai is nagyon bájosak. Kislányoknak tökéletes.

PTJulia MP>!
Rippl Renáta: Panka és a hattyúk tánca

Kívül-belül gyönyörű mesekönyv! Tartalmas, nemcsak a balettról szól, hanem költözésről, kistesóról, egyéb táncok rövid, de nagyon találó bemutatásáról, barátságról, összeveszésről és békülésről. Mindez a sok téma mégsem sok, mégsem zavar össze. Valahogy minden pont a megfelelő arányban van ebben a mesekönyvben. Az illusztrációk is csodaszépek.
Ha lehet könyvre mondani, hogy tökéletes, akkor ez az.

Ancsúr P>!
Rippl Renáta: Panka és a hattyúk tánca

Egy újabb aranyos kis könyv, de ezúttal a tánc témakörét feldolgozva. Ötletesnek tartom ahogy az írónő többféle tánctípust is belecsempészett ebbe a pár oldalba, és nem ragadt le csak a balettnél. Így volt egy kis tanító jellege a könyvnek.
A képek hangulatos színei csak hab volt a tortán.

Caledonia_Valley P>!

Ági néni, nyugalom,
tied lesz a jutalom,
minden kinőtt, szép ruhámat
én neked odaadom.

Caledonia_Valley P>!

Nyáron nem nagyon jutott idő gyakorlásra, izgult is egy kicsit, hogy mit szólnak majd hozzá az új balettiskolában. Meg aztán a nagyi elég sok sütit sütött a nyáron, ezért egy kis pocak is kerekedett, de hát a süti az süti, meg nagyinak sem lehet nemet mondani.