Panka ​balerina lesz (Balettmesék 1.) 10 csillagozás

Rippl Renáta: Panka balerina lesz

Panka csak akkor békél meg azzal, hogy még egy évig ovis lesz, amikor nagy vágya teljesül, és anyukája beíratja egy balettiskolába. Itt aztán megtanulja, hogy addig, amíg valaki magára öltheti a balerinák gyönyörű ruháját egy színpadon, rengeteget kell tanulnia és gyakorolni. Panka ismerkedését a balett legszebb történeteivel, a tánc világával és azzal, hogy mennyi kitartás kell az álmainkhoz Rippl Renáta először megfogalmazta aranyosan és sok humorral, majd a képeken is életre keltette.

Tagok ajánlása: 5 éves kortól

meseanyu MP
Rippl Renáta: Panka balerina lesz

Nem vagyok egy nagy rajongója a balettnak, de Rippl Renáta olyan helyes szöveggel és aranyos rajzokkal mutatja be ezt a világot, hogy egész közel került a szívemhez a balettiskola és a kis balettosok.

Honey_Fly P
Rippl Renáta: Panka balerina lesz

Nekem Sárika, majd Edit nénim volt és a magnó előtt Feri bácsi zongorázott. Ennyi a különbség Panka mamájának gyerekkori balettórái és az enyémek között. Még pipacsok is voltunk. :) spoiler Kedves, habos-babos balettos könyv kislányoknak, kicsit fura fejű alakokkal.

Caledonia_Valley P
Rippl Renáta: Panka balerina lesz

Egy nagyon bájos mese, tele humorral. :) Nem mondom, Panka egy kicsit butuska az elején, és van néhány különösen rémes, elkényeztetett hozzászólása, de sokat tanul és fejlődik benne. :)
Mivel a balett számomra nagyon kedves, öröm volt olvasni a tánclépésekről, a viseletről, a zenéről. *-*
A mese végére Panka is beérik, és egy szívet melengető történetnek lehetünk a részesei.
Az illusztrációk 99%-a is elképesztően gyönyörű, ami egy pluszt ad a kötetnek! :)
Oh! És végre egy szereplő, akit úgy hívnak, mint engem! *-* Felsikkantottam, mikor megláttam.

dianna76 P
Rippl Renáta: Panka balerina lesz

Balettező, vagy a balettet kedvelő kislányoknak kötelező olvasmány. Nem pusztán mese, hanem kicsit ismeretterjesztő könyv is, hiszen betekintést enged a balett világába. Engem kicsit zavart a Panka általi, humornak szánt többszöri félrehallás/értelmezés, de ezt leszámítva tetszett a történet. Az illusztrációk is kedvesek, bár akadt egy-egy kivetnivalóm, mint pl. a túl széles orrgyök, távol ülő szemek. A színvilág megszokottan kellemes. A tetü tütüben szó- és képbeli humormorzsán behaltam. S ha már balett, nem maradhatott ki a történetből a Diótörő sem.

Driz P
Rippl Renáta: Panka balerina lesz

Kedvencünk lett, hiszen a kiscsajszi is imádja a balettet és ő is jár balettozni. Minden kislányt el tud csábítani a rózsaszín tütü világa :) Az illusztráció is meseszép. A történet is nagyon kedves.

kisboszorka P
Rippl Renáta: Panka balerina lesz

Megint egy újabb világot ismerhettem meg Pankával együtt. Mint szerintem a (kis)lányok nagy része, én is szerettem volna kecses táncosnő lenni.
Ez a könyv szerintem nagyon jó kedvcsináló a kicsiknek, kedves és szép rajzokkal. Mindezek mellett és mögött vannak még más témák (újabb év nagycsoportosként, duzzogás, nevetés..) is, amik prímán kiegészitk a fő szálat.

Balettmesék sorozat · Összehasonlítás