Lidérc ​képében 1 csillagozás

Ripp Gábor: Lidérc képében

A szerző ajánlása:
„Ebben a novelláskötetben azokat az írásaimat olvashatjátok összegyűjtve és némileg átszerkesztve, amelyeket egykor – a nem is olyan távoli múltban – Gabriel Wraith néven publikáltam különféle antológiákban, folyóiratokban.
A rövidebb-hosszabb történetek jelentős része a fantasy műfajához kötődik, ám található közöttük más egyéb fantasztikus elemeket is tartalmazó, komorabb hangvitelű, abszurd vagy realisztikus, humoros vagy éppenséggel parodisztikus, fordulatos vagy túlnyomórészt egy konkrét csattanóra épülő… nos, agyszülemény.
Minden, ami egy „lidérces” álnevet választott szerző pihent agyából csak kipattanhatott.
Jó szórakozást kívánok hozzájuk!”

Trivium Egyesület, Budapest, 2021

Himitsu P>!
Ripp Gábor: Lidérc képében

Nem bírtam nyugton lenni, annyira érdekeltek a szerző írásai, mióta megláttam valahol a könyvét reklámozó karcot még régebben.

Mindegyik írás egyedi volt, az első három novella csak bemelegítés volt a soron következő, néha abszurdabb történetekhez. Változatosak voltak, nagyon sokszor egy teljesen váratlan csattanóval értek véget, én bugris nem tudtam mást, csak elismerően mosolyogni, hogy ezt milyen jól kifundálta.:)

Legnagyobb kedvenceim a két leghosszabb lélegzetvételű írás, a Halálmágia és a Konyak, a mázlista volt. Ez a kettő olyan világba kalauzol el, ami engem személy szerint nagyon kíváncsivá tett és végig az is maradtam, a Konyakos történetnél folyamatosan jöttek a csavarok, de az a sztori meg is követelte ezt. Az igaz harcos története c. novella befejezésén hatalmasat kuncogtam, óriási volt. :D A Fiú és a Gondolásnál valahogy sejtettem, hogy az lesz a csattanó, ami, az állandóság említése sejtette, de ennek ellenére is tetszett.

Az összes többi novellát is megéri elolvasni, már csak a szórakoztató mivoltuk miatt is. Már a második novellánál (Eredményes fogyókúra) éreztem, hogy volt értelme esélyt adni ennek a gyűjteménynek, és nem is bántam meg.

Ami fölött nem tudok napirendre térni, hogy miéééért kellett ennyi vulgáris szó majdnem minden egyes írásba? T.T Volt, ahol helye volt, a Konyakos sztorinál még el is kuncogtam itt-ott magam, de minden máshol nélkülözhető lett volna. Egyébként teljesen élvezhető, szerethető írások látták kárát, legalábbis az én szememben. Lehet, alacsony az ingerküszöböm, de nagyon rég a scifikben nagyítóval, ha találni lehetett egy-egy otromba káromkodást. Itt pedig szerves része volt az írásoknak, értem, hogy a világok miatt, amiben játszódtak, de mégis… Annyira az élvezhetőséget nem teszi tönkre, de aki olyan mimóza, mint én, az készüljön fel erre a nyelvi jellemvonásra is.

Mindent összevetve kellemes kikapcsolódás volt, legjobban az említett novellák tetszettek, de az összes többinél tetszett a csavar, ami teljesen más lezárást adott egy-egy történetnek.
Ha bárkit érdekel, nyugodtan olvassa el, a könyv szóról szóra azt nyújtja, amit a tartalomban/előszóban a szerző ígér.:)
Ajánlom a könyvet!