Kicsi ​Csacsi és a születésnapi ajándék (Kicsi Csacsi 1.) 5 csillagozás

Rindert Kromhout: Kicsi Csacsi és a születésnapi ajándék

Kicsi Csacsi legjobb barátjának, Jakinak most van a születésnapja, amire illik ajándékot adni. Íbisz bácsi boltjában rá is talál a legeslegszebb játékszerre. A gyönyörű, piros papírsárkány annyira tetszik neki, hogy meg akarja tartani. Csacsi Mama azonban átlát fiacskája mesterkedésein A holland szerzőpáros bájos képeskönyve egy sorozat első darabjaként jut el a magyar gyerekekhez. A kötet humorával és elbűvölő illusztrációival elsősorban a három éven felülieknek nyújt jó szórakozást.

Kiss József, 2016
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786158050456 · Fordította: Csóti Magdaléna · Illusztrálta: Annemarie van Haeringen

Uzsonna >!
Rindert Kromhout: Kicsi Csacsi és a születésnapi ajándék

„Kicsi Csacsiknak” meg kell tanulniuk, hogy a születésnapi ajándékot át kell adni az ünnepeltnek, akárhogy is szeretnék megtartani. Lehet, hogy így is jól alakul a szülinapi buli?
Itt is érdekesek az illusztrációk, Csacsi mama csodálatos földig érő, zöld csíkos ruhában pompázik…

dianna76 P>!
Rindert Kromhout: Kicsi Csacsi és a születésnapi ajándék

A második kötet nem igazán nyerte el a tetszésemet, de ha már szembe jött velem a könyvtárban ez a rész, hát leültem, és elolvastam. Most, hogy már tudom mi az a jak(i), másként álltam neki a könyvnek. Van ebben a történetben irigység, hazugság, de megjelenik a barátság, és az együtt töltött idő öröme is. Meg egy nagyon szép dolog: örülni más örömének. Az illusztrációk továbbra sem tetszenek.

Kiss József, 2016
Mesék_Miminek>!
Rindert Kromhout: Kicsi Csacsi és a születésnapi ajándék

Véletlen bukkantam a könyvre egy könyvesbolt leértékelt könyveinek kupacában, nem is nézegettem sokáig, hogy mi ez, csak vittem haza. Utólag, túl a sokadik olvasáson derült ki, hogy milyen jó kis vétel volt. A történet hőse kiscsacsi, aki olyan szép ajándékot választ a játékboltban a barátja születésnapjára, hogy aztán iszonyúan nehezen tudja csak odaadni. De végül odaadja. Ezt a pici gyerekek számára rettentes lelki küzdelmet kísérhetjük végig, egy nagyon szellemes zárlattal. Viszonylag kevés szöveg és sok kép jellemzi a könyvet, a képek azonban nem nagyon részetgazdagok, inkább skiccre emlékeztető durva, tus hatású vonalrajzok, jelzésértékű színekkel, helyenként papírkivágással. Nagyon expresszív és laza stílusú képek ezek, a bájos/ cuki rajzok kedvelőinek talán nem ajánlanám.

Képek itt: https://www.instagram.com/p/CLjzjc0lsnZ/

Kicsi Csacsi sorozat · Összehasonlítás