Macskafogó (Macskafogó 1.) 43 csillagozás

Rigó Béla: Macskafogó

M. M. U. (Mickey Mouse Után) 80-ban az X-bolygó egereit a megaláztatás és a teljes pusztulás apokaliptikus rémei fenyegették. A vérszomjas macskák jól szervezett, tökéletesen felszerelt multinacionális bandákba tömörülve, pimaszul semmibe véve a jogot és rendet, felrúgva a macskák és egerek közti történelmi konvenciókat, az egértársadalom végső felszámolására törekedtek. Ám az egerek teljes megsemmisülésének horizontján, amikor már a bolygó elhagyásának gondolatával kezdtek foglalkozni a legtudósabb egérfők, váratlanul új reménysugár ragyogott fel.

Pannónia Film Vállalat, Budapest, 1986

Zsuzsanna_Makai>!
Rigó Béla: Macskafogó

Nagy csalódás volt ez! Rigó Bélát íróként feltűntetni, amikor a megadott képekhez odaírta, a filmben épp mi hangzott el, azért erős túlzásnak tartom. A szerkesztése pedig; ülj le, egyes!
Màr csak 150 kèpregènyt kell elolvasnom a kèpregènyes kitüntetèsèrt!

Mallarme>!
Rigó Béla: Macskafogó

A Macskafogó nagyon nagy kedvencem, az eddigi valaha létező leg-leg magyar animációs csoda! Jó volt olvasni! Egy pici gondom az volt, hogy sok szöveget nagyon nehezen lehetett olvasni. spoiler

pável>!
Rigó Béla: Macskafogó

Kerüljünk minden (rajz)filmből „készített” képregényt! Jobban kimiskárolódnak és kiherélődnek, mint a macskák, akik kipotyognak a gépkutya fenekéből, miután áthaladtak annak „pszichosterilizátorán”… :(

lenne P>!
Rigó Béla: Macskafogó

Természetesen szeretem a rajzfilmet, de ez egy zanzásított képregény változata, melynek elég nagy hibája, hogy sokszor a képen nem látszik a szöveg.

Judyt IP>!
Rigó Béla: Macskafogó

Mi tagadás a mesefilm sokkal jobb volt ennél.Ha nem láttam volna, akkor nem biztos, hogy minden kristálytiszta lett volna, amit ettől a mese-képregénytől kaptam.
Azért jó volt olvasni. :D
De a kult mondatok hiányoztak belőle… :(

Kicsibogár>!
Rigó Béla: Macskafogó

Tulajdonképpen ez a film zanzásítva, és ezt nem lehet elrontani. Bár a szövegek néhol olvashatatlanok voltak, ez volt az egyetlen bajom ezzel az örök klasszikussal.

page>!
Rigó Béla: Macskafogó

.a klasszik magyar manga! (Ugyan ez az anime-ből keletkezett, szemben a japáni szokással, ahol általában a képregényekből készítenek rajzfilmet, de mindegy az.) Elég volt egy-két képkockát megpillantanunk belőle, hogy ránktörjön a 0-ás éveik közepén járó emberekre annyira jellemző fékezhetetlen és gyerekes „akarom!” a film újranézése iránt. (Értsd: maradandó, makacs hipnotikus transzállapot. :))

moncsicsi83>!
Rigó Béla: Macskafogó

Összességében nem olyan rossz, de filmvásznon jobban tetszett, jobban magával ragadott.

Cholito>!
Rigó Béla: Macskafogó

Ez is jobb filmben, mint könyvben! Főleg, hogy a könyv inkább csak füzet, belül pedig a szerkesztés hibás egy kicsit, mert némelyik szövegbuborék alig látszik a színezés miatt.

Xaveri>!
Rigó Béla: Macskafogó

Mit is mondhatnék erre a csodára? Ha nem lenne követelmény egy kihívás teljesítéséhez, akkor biztos nem törném a fejem az értékelésén. A képek egészen jók, de a hozzá tartozó szöveg… Sótlan, értelmetlen, darabos. Amennyire szerettem ezt a mesét a TV-ben, annyira nem bánom, hogy nem megvettem, csak a könyvtárból kölcsönöztem ki ezt a példányt. Kár érte, akár jó is lehetett volna.

bleknajt>!

– Tud sakkozni? Én többnyire csak magammal játszom. Tízből legalább nyolcszor megverem magam.
– És a többi játszmában?
– Akkor én győzök.

Kapcsolódó szócikkek: sakk
bleknajt>!

– Safranek! Azonnal hívja ide nekem Schwarzot! Egyébként mi történt magával? Újabb baleset?
– Borotválkoztam uram.
– Veszélyes, Safranek. Üdvözlöm a kedves feleségét!
– Már egy éve önnel él, uram!

bleknajt>!

– Egy joghurtot kérek, kisasszony!
– Jéggel?
– Nem, szalonnával. Sok szalonnával. De tessék sietni, mert sürgős a dolog.

Kapcsolódó szócikkek: joghurt

Macskafogó sorozat · Összehasonlítás