Harag 4 csillagozás

Felismerni, megérteni, elengedni
Riekje Boswijk-Hummel: Harag

Miért ​leszünk dühösek? Mi játszódik le bennünk ilyenkor? Fojtsuk el a haragunkat, vagy jobb, ha kiadjuk magunkból? Hogyan ismerhetjük fel a mögötte rejlő érzéseket? Hogyan tanulhatjuk meg uralni és elengedni?
Riekje Boswijk-Hummel könyve a harag mint pszichológiai jelenség minden aspektusát igyekszik körüljárni, így hasznos segédeszköz lehet a szakmabeliek számára, de jól alkalmazható a magánéletben is. Szerinte a harag természetes dolog, nem szabad tagadni vagy elfojtani. Jelző funkciója van, emiatt fontos, hogy felismerjük és megvizsgáljuk. Hangsúlyozza viszont, hogy a harag kinyilvánítása és a nyomában kialakuló veszekedés csak még több problémát szül, mint amennyi addig volt. Ennek kapcsán részletesen kifejti, hogyan lehet a konfliktushelyzetek megszüntetése érdekében pozitívan és hatékonyan közeledni másokhoz, ekképpen javítva emberi kapcsolatainkat. Bemutatja a harag megnyilvánulási formáit, a megjelenését kiváltó ijedséget és frusztrációt, a hátterében húzódó félelmet… (tovább)

Ursus Libris, Budapest, 2011
324 oldal · ISBN: 9789639718357 · Fordította: Varnusz Ágnes

Hajgató_Eszter>!
Riekje Boswijk-Hummel: Harag

Riekje Boswijk-Hummel: Harag Felismerni, megérteni, elengedni

Az a könyv, amit meglátsz a polcodon és leveszed, hogy csak 1-1 fejezetét átlapozd és tanulmányozd. Mert úgy érzed kell. Aztán feldolgozod és hasznosítod a leírtakat.
*mindennapokhoz, változáshoz, fejlődéshez, megnyugváshoz

Allyee>!

A harag definíciója a következőképpen hangozhatna: a harag a stresszhormonok által felerősített energia (frusztráció), amely valamilyen akadályra irányul azzal a céllal, hogy az akadályt elhárítsa az útból, és ezzel kivédje a fenyegető fájdalmat, vagy eltávolítsa az akadályt, és ezzel az általa okozott fájdalmat meg nem történtté tegye.

45. oldal, 10. Mi a harag?

Riekje Boswijk-Hummel: Harag Felismerni, megérteni, elengedni