!

Könyvtár

Ezernyi halálos szörny.
Három harcoló félisten.
Egy halálos döntés.

Percy Jackson kalandjai egy igazán alvilági helyen

Az ember életét meghatározzák a döntései. Hát még egy félistenét!
Az Argó II. továbbszeli az eget, és a huszonegyedik századi argonautákat újabb és újabb kalandok felé viszi.
Leo életébe beköszönt a szerelem egy lakatlan szigeten, Nico pedig Diocletianus jogarával úgy irányítja a holtak légióját, ahogy csak akarja. A Labirintusról eddig azt hitték,
végleg elpusztult, de most újra benne találják magukat.
Vagy az egész csak szemfényvesztés?

Kapaszkodjatok, mert ez – ahogy Riordan mestertől megszokhattátok – nagyon rázós út lesz!

Eredeti mű: Rick Riordan: The House of Hades

Könyvmolyképző, Szeged, 2016
528 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633998656 · Fordította: Acsai Roland

Percy Jackson · Annabeth Chase · Nico di Angelo · Grover Underwood · Leo Valdez · Jason Grace / Jászon Grace · Hazel Levesque · Piper McLean · Frank Csang / Zhang · Rachel Elizabeth Dare · Reyna Avila Ramírez-Arellano · Gleeson Hedge · Kalüpszó · Octavian / Octavianus

Rick Riordan: Hádész Háza

Nagyon izgatottan vártam ezt a részt. Már az első lapoktól tudni lehetett, hogy ez a könyv egy bevezető egy nagyobb kötethez, egy nagyobb durranáshoz. A könyv végén csomó szálat nyitva hagytak, de szerencsére be is fejeztek párat.

A történet nagyon izgalmas, vicces és megható volt egyben. Sok régi szereplő feltűnt, talán a legtöbb az eddig kötetekben összevéve.
Az Istenek, titánok csomó próbát adtak szegényeknek. Míg Percyék a Tartaroszban barangoltak, addig fent a többiek lényegében minden gonosz élőlénnyel összetalálkoztak.

Végre, Nico több szerephez jutott. Az hogy kiderült kibe volt végig szerelmes és hogy végig mit gondolt sajátmagáról: Nagyon meglepett. És nagyon köszönöm, Rick bácsi, hogy így írtad meg! Kiderült, hogy miért volt sokáig távol, és ez mindent megmagyarázott. Így sokkal szerethetőbb karakterré vált. (Remélem a következő kötetben, őt is éri valami nagy boldogság, hiszen megérdemli)
Percy És Leo szokás szerint mindenkiben tartották a lelket a vicceikkel :D Így még a legnyomasztóbb, legveszedelmesebb részeknél és felnevettem.
Leo is végre szerelmes lett és egy elég „bonyolult” lányba.
Gleeson most visszafogottabb volt, de róla is sok minden kiderült (amit nem lövök le, legyen nektek is hatalmas meglepetés)

Szerintem méltón befejezték, és most megint várhatok egy évet a folytatásig :D

RVivi
Rick Riordan: Hádész Háza

Kegyetlenül jó volt. Egy pillanatra se tudtam letenni, amíg ki nem olvastam. Imádtam az egészet, minden sort és oldalt. Nem hiszem, hogy túlzok, tényleg ilyen megszállott vagyok. :D
Azt hiszem ez az a rész, ami után kijelenthetem, hogy Nico és Leo ott van a kedvenceim között. Szinte végigröhögtem Leo kis kalandját, de a végére kissé sajnáltam őket. Nico pedig csak Nico. *.* De a legeslegnagyobb kedvencem még mindig Percy.
Kalandos, izgalmas és ezek mellé még vicces is, plusz új kedvenc.
Kell a következőőő!!!

Rick Riordan: Hádész Háza

Riordan ismét 10/10-es történetet alkotott. Egy éve rágtam a körmöm a folytatásért esedezve, és semmilyen módon nem csalódtam! Ismét legdrágább félisteneimmel tölthettem az időmet, és még szerelmesebb lettem ebbe a világba!
Sajnos nem teljesen tudatlanul vágtam neki, a YouTube hozzászólások világa köztudottan veszélyes terep, elenyésző azoknak a száma, akik kiteszik a spoiler jelzést, úgyhogy sikeresen belefutottam kettőbe is. Nico és Leo szálát tudtam előre. De így talán még rosszabb volt végignézni Nico szenvedését Cupidónál, mert tudtam, mitől retteg, tudtam, miért ilyen ellenséges, és amikor kimondta… jaj, Nico! Egyik legeslegkedvencebb szereplőm az összes kedvenc szereplőm közül. Köszönöm szépen, Rick, hogy megalkottad nekünk.
És Leo… Neki nagyon-nagyon örülök, kíváncsian várom a folytatást! Meg az egész sztori folytatását is, de Leóét különösen.
A befejezés ismét csak szép nyitott maradt, szinte sikít az ötödik részért, de hol van az még… Talán a sorozat előző részeivel nyugtatom meg magam. Nagyon sokat kopott az emlékezetem, alig tudom felidézni őket, ideje volna már egy nagyszabású újraolvasásnak.

Book_Moly
Rick Riordan: Hádész Háza

Imádtam. Kezdem megszeretni Jászont, Pipert, Hazelt és Franket. A többi karaktert imádtam. Hol a következő rész??

Interrebi29
Rick Riordan: Hádész Háza

Szokásos Rick! Izgalmas. Mindenkiről megtudhattunk még többet és még izgalmasabb a történet. Várom a folytatást!

Idren
Rick Riordan: Hádész Háza

Imádtam minden egyes sorát. Már egy éve vártam és valami hihetetlenül jó Rick Riordan megint nagyot alkotott. A Nico-s szál nagyon tetszett végre megtudhattunk róla valamit, Leo-t és Percy-t mint mindig imádta. Hazel, Piper és Frank nem a kedvenceim de meg kell hagyni ebben a részben azért jobban megszerettem őket. A cselekményszál végig izgalmas és vicces volt egyszóval nekem ez a könyv mint mindegyik könyve Rick bácsinak tökéletes volt!

Punnanyfan_3
Rick Riordan: Hádész Háza

Egy évig vártam izgalommal erre a könyvre, a lehető leghamarabb megrendeltem, megvettem.
DE NEM BÍRTAM RÖGTÖN ELKEZDENI! Előtte ugyanis be akartam fejezni A vörös piramist.
Azután elkezdtem, és TE JÓ ÉG!!!
Az első szótól kezdve az utolsóig imádtam. Ez könyv ezerszer komolyabb, mint az előzőek, néhol egyenesen félelmetes, sok olyan jelenet van, ami nagyon megrendítő volt.
Annabeth és Percy harca az araikkal sokkoló volt.
Nico és Cupido jelentet lett az egyik kedvencem, habár előre tudtam erről a fordulatról, még így is nagyon nagyon rossz volt olvasni. Persze valamilyen szinten jó is, de na… Fájt.
Bobot szerettem, kellett, hogy egy kis boldogságot vigyen ebbe a gyászmenetbe (mert ugye spoiler felé tartanak, haha). Ha jól emlékszem volt jelenet, amin sírtam is.
Leo spoiler nem annyira tetszett, kicsit elhamarkodottnak éreztem.
Jászont még mindig nem kedvelem túlzottan, Hazel és Frank egy picivel feljebb léptek a „tök használhatatlanról” a „valamire jó” kategóriába, de… nem bírom én ezt a római csapatot.
Tetszett, hogy feltűnt benne spoiler is.
Összességében zseniális volt, és szürnyű, hogy újabb 1 év, mire jön a következő rész.

Ramonais

Ajánlom ezt a könyvet a csodálatos olvasóimnak, akiktől ezúton kérek bocsánatot az előző rész idegörlő befejezéséért…
Csak vicceltem! Dehogy kérek bocsánatot.
Viszont azt komolyan mondom, hogy nagyon szeretlek benneteket!

Bevezető

Bernadetti

– Megígérted, Hínáragy, hogy soha nem válunk el újra!
– Kibírhatatlan vagy!
– Én is szeretlek.

Ramonais

– Rohadt hegyi istenek! – mérgelődött a kormányál Leo. – Ez a harmadik alkalom, hogy helyre kell állítanom azt az árbócot! Mit gondolnak ezek?! Hogy a Tescóban veszem az árbócokat?

Kapcsolódó szócikkek: Leo Valdez
Ramonais

– Egyetem – lihegte Annabeth. – Együtt járunk majd oda?
– Persze! – mondta valamivel magabiztosabban Percy.
– Te mit fogsz tanulni Percy?
– Azt még nem tudom – vallotta be a fiú.
– Szerintem valami tengerészettel kapcsolatos dolgot, mondjuk óceángeográfiát!
– Jó, akkor majd a szörfszakot választom

Ramonais

– Csak mond azt, hogy távozni akarsz Ogügié szigetéről!
– Rendben -mondta Leo. (…) – Távozni akarok Gügyögés szigetéről…
– O-gü-gi-é, te gyagya! – mondta tátogva a lány. – Ismételd meg!
– Te gyagya!
– Nem ezt!

Kapcsolódó szócikkek: Leo Valdez

Mássz tovább! – utasította magát
Sajtburgert! – felete a gyomra.
Pofa be!
Sült krumplival! – követelőzött tovább a hasa.

Kapcsolódó szócikkek: Percy Jackson
Ramonais

Leóra az erődfal tetején bukkantak rá. Egy teraszon ült és kávézott. (…) Piper odarohant hozzá, és majdnem fellökte a székével együtt.
– Ó, egek, hát te meg hol voltál, Leo?!
– Valdezke! – érzékenyült el Hedge edző, aztán rájött, hogy vigyáznia kell a renoméjára, és inkább összehúzta szemöldökét. – Ha még egyszer eltűnsz, akkorát kapsz, hogy átrepülsz a következő hónapba!

Kapcsolódó szócikkek: Gleeson Hedge · Leo Valdez · Piper McLean
Ramonais

– Visszajövök érted, Kalüpszó – suttogta az éjszakai szélbe. – Esküszöm a Sztüxre!

Kapcsolódó szócikkek: Kalüpszó · Leo Valdez · Sztüx
Bernadetti

Annabeth nem először nézett szembe olyan ellenséggel, akit erővel nem győzhetett le. Ilyenkor bevetette az Athéné-dumát.
De most meg sem tudott szólalni. Még a száját sem volt képes becsukni. Úgy nyáladzott, mint Percy szokott álmában.

Ramonais

– Jó barátokkal utazom a halálba. – sóhajtott Percy.
– Nem halsz meg, Hínáragy! Nem emlékszel? Soha nem válok el tőled újra. Ha hazaértünk…
– Mi lesz akkor?
A lány megcsókolta.
– Kérdezd meg újra, ha legyőztük Gaiát!