A ​csontlabirintus (A 39 kulcs 1.) 310 csillagozás

Rick Riordan: A csontlabirintus

Mi történne, ha rájönnél, hogy a családod az egyik leghatalmasabb család a történelemben? Mi lenne, ha azt mondanák, hogy a család erejének forrását elrejtették a világ különböző részein, 39 kulcs formájában? Mi lenne, ha választás elé állítanának – fogod az egymillió dollárt és elsétálsz. vagy megkapod az első kulcsot? Ha Amy vagy Dan Cahill helyében vagy, a kulcsot választod – és megkezdődik a veszélyes hajsza.

Eredeti mű: Rick Riordan: The Maze of Bones

Eredeti megjelenés éve: 2008

Tagok ajánlása: 10 éves kortól

Könyvmolyképző, Szeged, 2018
Könyvmolyképző, Szeged, 2017
240 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632452791 · Fordította: Farkas Orsolya
Könyvmolyképző, Szeged, 2015
236 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632452791 · Fordította: Farkas Orsolya

Amy Cahill · Dan Cahill · Grace Cahill · Benjamin Franklin · Irina Szpaszkij · Alistair Oh · William McIntyre

AniTiger MP
Rick Riordan: A csontlabirintus

Tök menő a sztori! :D Tuti, hogy a gyerekem kezébe adom majd egyszer – persze a Narnia krónikáival, a Harry Potterrel, a Spiderwick sztorikkal, a Gergő és az álomfogó regényekkel, az Eragonnal meg a Percy Jackson művekkel együtt. Abszolút ugyanaz a kategória.

Bírtam a főszereplő testvérpárost, nagyon jól van felépítve a sztori. Jót tett az egésznek a titokzatos, fekete öltönyös fószer és a többi rokon furcsasága, elvetemültsége. Igazából boldogan olvasnám Grace Cahill kalandjait és az egész élettörténetét is, mert – bár rövid ideig van a történetben jelen – ő tűnik a legérdekesebb karakternek mind közül! (Eddig legalábbis.)

Kedvencek: Amy, Dan, Nellie, Saladin
Jelenleg az összes többi csapatot utálom… ennyi unszimpatikus rokont! :D

Bővebben: http://hagyjatokolvasok.blogspot.hu/2016/03/a39kulcs-1.html

Könyvmolyképző, Szeged, 2012
GytAnett P
Rick Riordan: A csontlabirintus

Meglepődtem, hogy ez ilyen jó kis sorozatnak ígérkezik az első kötet alapján. :)
Amíg nem regisztráltam molyra, a létezéséről sem tudtam. Aztán láttam, hogy itt elég sokan szeretik, ajánlják a fiatalabb korosztálynak, gondoltam, miért is ne próbálhatnám ki. Emellett nagyon tetszett ennek a résznek a címe, és a borítója, ami nálam elég fontos szempont. :D
Az a legnagyobb gondom, hogy minden kalandos ifjúsági regényt a HP-hez hasonlítok. Ezen nőttem fel, nem tehetek róla. Azt kell mondanom, hogy eddig megüti a HP szintjét. Rettentő kíváncsi vagyok, hogy mégis mi lehet a 39 kulcs rejtélye, hogy milyen módon fogják megtalálni ezeket a bizonyos kulcsokat. Az már látszik, hogy tényleg senkiben sem szabad megbíznia a főszereplő testvérpárnak.
Életveszélyes küzdelem lesz, de szinte biztos vagyok benne, hogy előbb vagy utóbb eljutnak majd a rejtvény megoldásáig.
Az sem volt utolsó dolog, hogy még én is úgy éreztem, hogy sokat tanulok belőle. Benjamin Franklin eléggé központi szerepet játszott, így elég sok információ kiderült róla, amikről egyébként nem tudom, hogy hol olvastam volna. :)
Nem is kérdés, hogy folytatni fogom-e a sorozatot. :))

Lynn
Rick Riordan: A csontlabirintus

Igazán mozgalmas kalandregény, amit tizenéveseknek szántak, de felnőttként is élvezhető. Rengeteg tudást ad, különösen Benjamin Franklinről, meg Párizsról. Itt is a föld alatt kötünk ki, mint a Nyomorultakban, csak nem a csatornarendszerben, hanem spoiler. Az embernek kedve lenne csomagolni és elutazni, hogy maga nézze meg, a nyomok valóban ott vannak-e, ahol Rick Riordan állítja, hogy vannak.
Ami kicsit furcsa: főszereplő testvérpárosunk idősebbként viselkedik, mint 11 és 14, bár ez a célközönséget valószínűleg kevésbe zavarja, mint azt, aki már elmúlt ennyi.
A rokonok nagyon gázok, ennyi rosszindulatú cselszövőt egy családon belül! Még szerencse, hogy itt van nekik Nellie, akiről remélem, hamarosan többet is megtudunk, mert most csak annyi jött át, hogy három nyelven beszél és tök vagány csaj.
Nem kérdés, hogy a lányom kezébe fogom nyomi pár év múlva.

brena
Rick Riordan: A csontlabirintus

Óóóó ez tök jó volt! Bár gyerekek a főszereplők,de lekötött most nagyon! Imádtam Párizsban mászkálni és ennék nagyon egy crème glacée-t most:) Ha lenne egy 12 év körüli olvasni szerető ismerősöm a kezébe nyomnám,mert annyi rejtett hasznos infó van benne, hogy csuda!Egy részét bevallom én se tudtam:)))
Irány Bécs,azt hiszem ezt muszáj lesz folytatni!
@gab001 köszi az ötletet:)

Szilvi00 P
Rick Riordan: A csontlabirintus

Mintha A nemzet aranya című film kamasz verzióját olvastam volna. Remek sorozatindító, ízig vérig ifjúsági, kalandos kincskeresős történet volt. A főszereplő testvérpárt gyorsan megszerettem, Dan sokszor csalt mosolyt az arcomra. Újabb filmes hasonlattal élve, Amy olyan volt, mint Hermione Granger. A történelmi utalások hitelességéről nem tudok nyilatkozni, ahhoz túl sok történelemórát aludtam át iskolás koromban.:) Mindenesetre felkeltette az érdeklődésemet és a következő kulcs utáni keresésre is beszállok.

Black_Angel
Rick Riordan: A csontlabirintus

Tetszett, jo kis történet :) kikapcsolódásnak tökéletes
A rejtvények is érdekesek voltak, van pár kérdésem, ami remelem a többi könyvben kiderül.:)
A karakterek is jók, a történet arra sarkall, hogy te is kutass a nagy család története után , es jó ötet volt beleszőni történelmi személyeket is :)
Bár azt nem értem, hogy miért irta más-más személy a könyveket?

Annie_Cresta
Rick Riordan: A csontlabirintus

Ez a könyv tökéletes bevezetés egy izgalmasnak tűnő sorozatnak. Az alapötlet érdekes, kíváncsi vagyok milyen lesz, hogy minden részt más író írt. A szereplők szimpatikusak, aranyos, ahogy a testvérek féltik egymást. A rokonok meg… Köszönöm, nem szeretnék ilyen rokonokat, akiknek fő céljuk, hogy eltegyenek láb alól.:D Szerencsére Dan és Amy mindig megmenekül és általában néhány lépéssel a többiek előtt járnak. Néha azért elcsodálkoztam, hogy csak 11, illetve 14 évesek, de nem volt annyira zavaró ez a tényező.

Navi P
Rick Riordan: A csontlabirintus

Abszolút kedvenc .) Ide nekem most azonnal a többit :) Imádtam :) Scooby Doo és gyerekszereplős A nemzet aranya összekeverve. Egy rejtély és egy hatalmas kincs után kutat a fél világ :) Jelen pillanatban minket csak 7 csapat érdekel, akik nagy része élet-halál harcnak tekintik a kincs megtalálását és Amy és Dan megállítását. Szerencsére a főhőseink mindig kikeverednek a slamasztikából s rájönnek a megoldásokra. A kalandregényen túl nekem nagyon tetszettek a történelmi utalások, Franklin élete. Remélem, igaz az, amiket leírt róla RR :) Így kellene tanítani a történelmet a gyerekeknek, biztosan megjegyeznék :)
Izgalmas, vicces, néhol kicsit pityergős, de kedvenc :)
Remélem évek múlva a gyerekeim is olyan élvezettel fogják olvasni, mint most én :)
Kedvenc jelenet: Hamiltonok és a jégkrémek :)

Zsuzsanna_Makai
Rick Riordan: A csontlabirintus

Második olvasásra se dobtam el az agyam tőle maradéktalanul.

ViveEe P
Rick Riordan: A csontlabirintus

Tizenéves gyerekeknek kötelező olvasmány. Biztos siker.
Ott a testvéri szeretet, lehet némi ismeretet szerezni, izgalmas, és érdekes.
De nem tudok túllépni önön butaságomon, hogy nagyon zavar, hogy, most komolyan 11-14 évesek csinálták ezt mind meg? És a két másik legelvetemültebb is 14?!
Vannak történetek, amikben ez nem zavar, (pl. HP), mert azt abban a korban olvastam, de képtelen vagyok belevetni magam, és maradéktalanul élvezni a történetet, mert ez annyira hihetetlen. De ez az én marhaságom, vagy túljutok rajta, vagy nem..de azért nem bánnám, ha sikerülne.
De ettől még élvezhető volt, és érdekel is, hogy mi a kincs, és mi a folyamat, hogy meglegyen.

Quiconque

– […] És miért éppen harminckilenc kulcs van?
Dan vállat vont.
– A harminckilenc jópofa szám. Tizenháromszor három. Ráadásul az öt prímszám összege: 3 + 5 + 7 + 11 + 13. És ha összeadod a három első három hatványát, 3¹ + 3² + 3³, szintén harminckilencet kapsz.
Amy úgy meredt az öccsére, mint aki kísértetet lát.
– Ezt honnan tudod?
– Hogy érted? Hát ez nyilvánvaló.

Vicky3 P

Dan szeretett gyűjtögetni: baseballkártyákat, híres bűnözők aláírást, polgárháborús fegyvereket, ritka érméket, és megvolt mind a tizenkét gipsze, amit óvodás kora óta viselt. Most legjobban a sírfeliratokat szerette, amiket szénnel dörzsölt át egy darab papírra. Otthon volt már pár király darab belőlük. A kedvence így szólt:
PRUELLA GOODE
1891–1929
HALOTT VAGYOK. BULIZZUNK.

Kapcsolódó szócikkek: Dan Cahill · halál
Klaudia_Kispál P

– Emlékeztess rá, hogy bocsássam el a nevelőnőt, ahogy visszaértünk Bostonba! – morogta Beatrice. – Túlságosan elkanászodtatok.
– Nellie jó fej! – tiltakozott Dan.
– Ha! Ez a Nellie hagyta volna, hogy felgyújtsátok a szomszéd épületet!
– Pontosan!

Kapcsolódó szócikkek: Dan Cahill · Nellie Gomez
Pikachu

– Húha! – mondta Dan.
Amy megragadta a kezét.
– Megtaláltad?
– Nem, de ezt nézd! Ezt az esszét „A Királyi Akadémiához”. Egy egész esszét írt a fingokról! – Dan élvezettel vigyorgott. – Azt javasolta, hogy csináljanak egy tudományos vizsgálatot a különböző fingok szagáról. Igazad van, Amy. Ez a csávó egy zseni volt!
– Dan, akkora tökfej vagy! Keress tovább!

Kapcsolódó szócikkek: Amy Cahill · Benjamin Franklin · Dan Cahill
Black_Angel

Miért nem eregetsz sárkányt viharban, hogy megtudd, agyoncsap-e a villám?

Quiconque

Mindenhol szemgolyó nélküli szemgödrök meredtek rájuk, ahogy elhaladtak előttük.
– Ez király – határozott Dan. – Talán…
– Nem, Dan – mondta Amy. – Nem gyűjthetsz emberi csontokat.
– Kár.

Hickory

– Ez elég jó lerázás volt? – kérdezte Nellie.
(…)
– Meg is ölhettél volna minket! – Dan arcán hatalmas vigyor terült el. – Csináld meg még egyszer!

rlb_32557241

Berohantak az épületbe, és az előcsarnokban egy hat méter magas, fehér márványból készült Franklin-szobor fogadta őket, egy óriási székben ülve nézett le rájuk.
– Szent almanachok – mondta Dan –, ez aztán nagy.
Amy bólintott.
– Élete végén olyan kövér volt, hogy négy hatalmas fegyenc cipelte mindenfelé gyaloghintón.
– Nem rossz – mondta Dan. – Én is akarok egy gyaloghintót.
– Negyven kiló vagy.
– FOGADALOM: elkezdek több fagyit enni.

Kapcsolódó szócikkek: Amy Cahill · Benjamin Franklin · Dan Cahill
Wello_Book

– Nem, de ezt nézd! Ezt az esszét „A Királyi Akadémiához”. Egy egész esszét írt a fingokról! – Dan élvezettel vigyorgott. – Azt javasolja, hogy csináljanak egy tudományos vizsgálatot a
különböző fingok szagáról. Igazad van, Amy. Ez a csávó egy zseni volt!

psn

– Szóval – kezdte Dan –, kaphatnék még pár gránátot?
– Nem! – tiltakozott Amy. – Dan, örülhetsz, hogy csak sokkoló gránát volt. Kiirthattad volna az egész Holt családot!
– És ez azért lett volna rossz, mert…

A 39 kulcs sorozat · Összehasonlítás