Virágok 13 csillagozás

Richter Ilona: Virágok

Igazán szeretnél megismerni minket? Akkor most bemutatkozunk neked szépen, sorban, ahogy illik. Megmondjuk a nevünket, és azt is, hogy mikor, hol találkozhatsz velünk. Utak mentén, bokrok alján, erdőkön, mezőkön, tavaszébredéstől őszi lombhullásig. Mikor látunk? Várunk szeretettel!

Eredeti megjelenés éve: 1984

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Barangoló Minerva

Minerva, Budapest, 1984
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 9632232922 · Illusztrálta: Richter Ilona

Emmi_Lotta I>!
Richter Ilona: Virágok

Nagyon kedves könyv. Mezei virágok szólalnak meg benne, és röviden bemutatkoznak. Ezek a kis szövegek találóak, és a rajzok is szépek.

Minerva, Budapest, 1984
24 oldal · keménytáblás · ISBN: 9632232922 · Illusztrálta: Richter Ilona
Amrita I>!
Richter Ilona: Virágok

Már szinte el is felejtettem hogy létezik ez a könyv, gyerekkoromban olvastam sokat, a Tavasztündérekhez hasonlóan szerettem benne, hogy picike és gyerek kezébe illik. Felnőttként is szépnek látom (sőt, ma már jobban tetszik a Tavasztündéreknél), mert pontosak a virágok rajzai, stimmel a nevük és egy-egy valós tulajdonságuk is el van rejtve a szövegben. (Apropó, a Tavasztündéreknél szerintem van néhány félrefordítás, ebben viszont érezhető a magyar szerző és illusztrátor hozzáértése).

Lahara IP>!
Richter Ilona: Virágok

Gyerekkoromban nem ismertem, kár érte. Nagyon szépek az illusztrációk, és minden virág alatt egy kis rövid szöveg, amiben a virág bemutatkozik, hogy miről lehet felismerni.

kinga133>!
Richter Ilona: Virágok

„Én vagyok a gyermekláncfű. Tavasztól őszig aranylok a mezőn. Ölemben sok-sok fehér bóbita. Fújj rá – ugye szépen repül?”

Életem legelső könyve, amit 5 hónaposan, karácsonyra a szüleimtől kaptam. Nagy becsben tartom. A rajzok nagyon szépek, a leírások pedig aranyosak és pontosak.

worsi P>!
Richter Ilona: Virágok

Jobban tetszett, mint a Termések. Lehet, hogy azért, mert kislánykorom óta szeretem a mezei virágokat, de lehet, hogy azért, mert Mártival együtt nézegettük végig, és jó volt neki megmutatni ezeket, meg látni, hogy néhányat már fölismer (pitypang, százszorszép). De mindegy is, szép és hasznos kis könyvecske ez.
Köszönöm a kölcsönzést, @jancsibohi!

Gyöngyikének hívnak gyöngyös kék ruhámról. Fehér fodor a szegélyem. Ugye szép? Látogatóm jön, a katicabogár.

7. oldal - Gyöngyike

Az éjszaka tündér kezével
kihímezte a réteket.
Jó reggelt, gyönyörű vasárnap
Jó reggelt, virágok, füvek!

Jó reggelt! – mondom jobbra-balra,
minden virágnak köszönök,