Egy ​cseppben a tenger 12 csillagozás

Richter Ilona: Egy cseppben a tenger

A grafikusnő maga figyelte meg, rajzolta le és mondja el egy kis remeteráknak, az ő kis Jónásának különös világát. Richter Ilona a Földközi-tenger apró élővilágának európai hírű ismerője és rajzolója. Tudományos pontosságú, finom rajzai Itáliában, Svájcban és Nyugat-Németországban jelentek meg sokévi nápolyi tengerbiológiai tanulmányai után.
Jónás háza tája szinte egy cseppnyi tengervízben elfér. De a térlátású mikroszkóp alatt kiderül, hogy a cseppnyi vízben is mennyi furcsa kis jószág él egymástól függő szoros életközösségben.

Eredeti megjelenés éve: 1988

Móra, Budapest, 1988
30 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631155145 · Illusztrálta: Richter Ilona

worsi P>!
Richter Ilona: Egy cseppben a tenger

Hiába, elfogult vagyok. Richter Ilona neve nekem garancia arra, hogy igényes, szép könyvet fogok olvasni.
A remeterák-tartáshoz is kedvet kap az ember tőle, ahogy @imma írta, de engem az ilyenek leginkább arra inspirálnak, hogy igenis kezdjek el végre újra rajzolni.

ÁrnyékVirág>!
Richter Ilona: Egy cseppben a tenger

Gyönyörű kis könyv, a rajzok is csodaszépek, és egy cseppben nem csak a tengert, hanem az élővilágot mutatja be. Tudtátok, hogy a rákocska, mikor kinövi a házát és tovább kell költözzön magával viszi a tengeri rózsáját is? Bizony. Ez az a könyv, amit ha megfelelő életkorban olvas az ember, a hatására nagy valószínűséggel tengerbiológus akar lenni.

imma P>!
Richter Ilona: Egy cseppben a tenger

nagyon érdekes, kár, hogy kevésbé érthető, főleg egy gyereknek. a rajzok szépek is, jók is. mi tagadás, meghozza az ember kedvét a ráktartáshoz.

chhaya>!
Richter Ilona: Egy cseppben a tenger

Könnyed és légies… Nem csak a rajzok miatt, hanem az egész könyv stílusa is ilyen. Mint egy kis elvarázsolt világ.