Succubus ​Shadows (Georgina Kincaid 5.) 9 csillagozás

Richelle Mead: Succubus Shadows Richelle Mead: Succubus Shadows

Georgina Kincaid has formidable powers. Immortality, seduction, shape-shifting into any human form she desires, walking in heels that would cripple mere mortals—all child’s play to a succubus like her.

Helping to plan her ex-boyfriend’s wedding is a different story. Georgina isn’t sure which is worse—that Seth is marrying another woman, or that Georgina has to run all over Seattle trying on bridesmaid dresses. Still, there are distractions. Georgina’s roommate, Roman, is cluttering her apartment with sexual tension. Then there’s Simone, the new succubus in town, who’s intent on corrupting Seth.

But the real danger lies in the mysterious force that’s visiting her thoughts, trying to draw her into a dark, otherworldly realm. Sooner or later, Georgina knows she’ll be too weak to resist. And when that happens, she’ll discover who she can trust, who she can’t—and that Hell is far from the worst place to spend eternity…

Eredeti megjelenés éve: 2010

Kensington, New York, 2010
304 oldal · ISBN: 9780758232007

Richelle Mead: Succubus Shadows

Szokás szerint vicces. Imádom Georgina karakterét. Tényleg jól fel lett építve.
Bár ez alkalommal egy fél csillagot levontam, mivel nagyon elvette a kedvem az olvasástól ez a rész. Az eleje még jó volt, de a vége fele túl hosszúra húzódott a szenvedés, amit akkori érzelmi állapotomban nem tudtam értékelni, ezért is tettem le a könyvet, és csak akkor folytattam, mikor már jobban éreztem magam.
És így, a sorozat vége felé, végre érződik, hogy jó lesz ez a lezárás. Azért mindig meg tud lepni az írónő, szóval számítok meglepetésekre az utolsó részben!

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!

Richelle Mead – Georgina Kincaid 5 – Succubus Shadows

Ez megint egy nagyon izgalmas rész volt, sok bonyodalommal, meglepő nyitott kérdéssel a végén. Élveztem minden sorát.
Szegény vajszivű, jóságos Succubus-ért vérzik a szivem, annyi szenvedésen kell keresztülmennie minden részben, de azért a remény sem hagyja el teljesen. Imádom a barátait, kedvesek szeretetre méltóak, akár halandók, akár halhatatlanok. És nagyon birom a helyi főangyalt és fődémont is, akik hiába képviselnek más-más oldalt, azért a legjobb barátok is.
Hálás köszönet érte mindazoknak, akik lehetővé tették számomra, hogy magyarul olvashassam.

Rileey>!
Richelle Mead: Succubus Shadows

Olyan jó, hogy tudom, na jó, csak sejtem, hogy mi lesz a sorozat vége. Elég hamar felmerült bennem a gyanú, és ez a végére úgy tűnik be is bizonyosodott, már csak a részletek tisztázása maradt hátra. Csak az a baj, hogy engem Georgina és Seth szerelmi drámája már nem igazán érdekel.
A rész pozitívuma, ami amúgy nem is pozitívum, csak nekem személy szerint, hogy most már ott tartok, hogy Roman a kedvenc szereplőm, ezt sem gondoltam, hogy megérem valaha.
Hát… a történet az ugyanúgy a drámázásból állt, illetve ismét egy olyan elem szerepelt, ami az egész Vámpírakadémia meghatározó része. Abból a szempontból jó volt, hogy megismerhettük a karakterek viselkedését kívülállóként, viszont pont emiatt logikátlan volt az egész a szituációban, mert csak azt a célt szolgálta, hogy az olvasó képben legyen a háttéreseményekkel.
Az tetszett, hogy több mindent megtudtunk Georgina múltjáról, a motivációiról, azokról a dolgokról, amik a mostani jelleméhez vezettek.
Hűha, már csak egy könyv és vége!

klaraboglarka P>!

„Let me kill them!” I screamed. „Jerome, it's my right! Let me destroy them! ” […]
„It's my right,” I said. „After what they did they'll suffer like I did. I will shred them. I'll rip their souls out! ”

„ They don't have souls , ” he said dryly . „ But I like your enthusiasm . ”

„ I got a job ”

„You did not . ”

„ I did . Went back to the school I used to teach at . They had a couple openings , so I'm doing a few classes . ”

„ Does this mean you're going to pay rent now ? ”

„ Let's not get carried away , love . ”

klaraboglarka P>!

God might work in mysterious ways , but Hell worked in efficient ones.

bankicsniki>!

They waved us over, and she gave her brother a chastising look. “Serves you right.”

Doug took a long gulp of water. “Whatever happened to sisterly love?”

“I still haven’t forgiven you for the time you shaved my dachshund.”

“That was like twenty years ago. And that little bastard had it coming.”

bankicsniki>!

I’d known Cody a few years and had never seen this kind of reaction from him. I’d never seen it from Peter either, but my friends and I had secretly decided long ago that he was just asexual. If vampires had been capable of reproduction, he would have done it amoeba-style.

Georgina Kincaid sorozat · Összehasonlítás