Succubus ​Revealed (Georgina Kincaid 6.) 13 csillagozás

Richelle Mead: Succubus Revealed Richelle Mead: Succubus Revealed

Georgina Kincaid has had an eternity to figure out the opposite sex, but sometimes they still surprise her. Take Seth Mortensen. The man has risked his soul to become Georgina's boyfriend. Still, with Lucifer for a boss, Georgina can't just hang up her killer heels and settle down to domestic bliss. In fact, she's being forced to transfer operations…to Las Vegas.The City of Sin is a dream gig for a succubus, but Georgina's allies are suspicious. Why are the powers-that-be so eager to get her away from Seattle – and from Seth? Georgina is one of Hell's most valuable assets, but if there's any way out of the succubus business she plans to take it – no matter how much roadkill she leaves behind. She just hopes the casualties won’t include the one man she’s risking everything for…

Eredeti megjelenés éve: 2011

Kensington, New York, 2011
304 oldal · ISBN: 9780758232014

Mikulás

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!
Richelle Mead: Succubus Revealed

Remek, izgalmas és egyben magható sorozat volt, imádtam minden sorát.
Nagyon tetszett a természetfeletti világ és a benne szereplő karakterek. Még a démoni lelkek is szimpatikusak voltak. Hihetetlen és igazán meglepő fordulattal zárult a történet, le voltam nyűgözve. Belépett az írónő a kedvencek közé.
Hálás köszönetem azoknak, akik lehetővé tették, hogy magyarul olvashassam, ha már a kiadók félbehagyták a sorozat mejelentetését.

klaraboglarka P>!
Richelle Mead: Succubus Revealed

Wohhooo! Végre vége a sorozatnak amit 3. próbálkozásra sikerült csak befejezni. Az első két olvasásnál mindig csak a 2 magyar részt olvastam el, amit már amúgy is nagyon szerettem. De most végre mélyebbre merültem Georgina Kincaid életében, és befejeztem a sorozatot. Néha nehezen csúszott, de mindig számíthattunk a szokásos dolgokra: dráma, kutatás, szerelem, és sok érdekes gondolata egy szukkubusznak.

Na és a vég! Húú! Nagyon gyorsan zajlott minden, még is csak egy 300 oldalas könyv volt ez, szóval az írónő nem tartott nagyon hosszú monológokat. A sok kérdés végre lezárult, de úgy, hogy még én is majdnem megkönnyeztem azt a pillanatot. Nagyon megkedveltem Georgie-t és biztos hogy hiányolni fogom majd. Cartert pedig végképp. Ő kedvenc mellékszereplőm lett. Nagyon jól fel volt építve.

Egyedül annyit sajnáltam a sorozatból, hogy bár megértem, hogy a főszereplőnk minden rész után egyre több mindenen ment át, de emiatt emberszerűen ment el a hangulata mindentől. Az első könyvekben még sok vicces rész volt, de a vége felé már tényleg csak elvetve egy-kettő. Értem tényleg, drámai hangulat, de nekem tetszett az első részek lazasága. Na de nem baj, tényleg ez illett a főszereplőnk kedvéhez, csak én kifogásolom egy kicsit:)

Rileey>!
Richelle Mead: Succubus Revealed

Eljött ez a pillanat is, egy újabb sorozatnak vége. Mondhatnám, hogy sós könnycseppeimmel áztatom a billentyűzetet, de sajnos csak ostoba düh maradt bennem.
Éppenséggel nem gondoltam volna, hogy így érzek a végén.
Nos, ugyebár már vagy 3 kötet óta tudni lehetett mi lesz a sorozat vége, az előző részben pedig kiderült a lényeg is, szóval a csattanó éppenséggel nem volt ütős. Valahogy az egész kötet nem nyújtotta mindazt, amit egy lezáró kötetnek tartalmaznia kéne. Megtörtént a nagy igazságleleplezés, rendben, ami kellő mértékű extázist okozhatott volna, de közben ki kellett tölteni a maradék helyet. Emiatt a bowling dolgot egyszerűen nem tudtam hova tenni, annyira kitűnt a környezetből, csak kizökkentett,és még vicces sem volt. A las vegasi kiruccanás közben majd meghaltam az unalomtól. Az egész ügy feloldása vérszegény, azért minimum egy kis akciót vártam volna, vagy hogy Sethet meg akarják ölni (hahó, a Pokolról beszélünk, ami bármit megtehet), helyette viszont beszélgettek egy kicsit, lezárult minden, az egész világ rózsaszín vattacukorban úszik. És sajnos nekem ez már túlontúl nyálas lett a végére, az epilógust egy az egyben ki kellett volna vágni…
Hadd idézzek magamtól: „Már csak két könyv… kíváncsi vagyok hogy lesz Georgina és Seth együtt az új fejlemények tükrében. Lehet Richelle ismét eléri, hogy nem fogok örülni már ennek sem.”
Ó, hogy nekem mennyire igazam volt!
Érzelmileg teljesen kikészültem, és annyira, de annyira ideges voltam, miután befejeztem a könyvet, hogy vagy egy óráig ezen pattogtam, és csak húztam rajta az agyam. Az, hogy Richelle feláldozta a kedvenc szereplőmet csak azért, hogy az legyen a vége, ami… azt egyszerűen nem tudom megbocsátani. Pont.

Szerettem a sorozatot, de nem éri el a Vámpírakadémia szintjét, és talán fölöslegesen el lett nyújtva, és kevesebb kötetben jobban működött volna, nem tudom. Bár a vége miatt ígyis-úgyis kiakadtam volna. Akadtak benne furcsaságok, például Georgina mindig rózsaszín köntösbe öltözteti a szerelmét Seth iránt, mintha az első pillanatban történt volna, holott a második kötetben még azt sem tudja, hogy azért jár-e vele, mert szereti, vagy csak azért, mert tetszik neki az érzés, hogy Seth mennyire szereti. A harmadik kötetben teljesen légbőlkapottan kezdenek azzal foglalkozni, hogy baj lehet a szerződéssel… megjelenik Niphon, piszkálja Georginát, és ebből rögtön arra asszociálnak, totál nonszensz. A történetvezetés teljesen kiszámítható, és még így is próbálta az író a feszültséget kelteni… most komolyan, gondolta valaki, hogy más lesz az, aki az álombéli gyerek apukája? Ugyan már. És ami a legjobban fájt, és szinte minden résznél megemlítettem, az Seth karakterének rossz irányba történő változtatása. Ja meg a szappanopera vonal. Alapból mennyire erőltetett, hogy arra épül az egész szerelmi háromszög, hogy Seth és Georgina hónapokig nem árulták el senkinek, hogy járnak. Amikor erre semmi okuk sem volt.

Még annyit jegyeznék meg, hogy ahogy halad előre a történet, egyre több és több hasonlóságot véltem felfedezni a Vámpírakadémiával, ami nagyon nem jó. Alapvetően hasonlóak a karakterek, Georgina=Rose, Seth=Dimitri, Dante ill. Roman=Adrian, Maddie=Lissa (bár nem személyiségében, inkább csak funkciójában, ő az, aki Georgina és Seth közé áll). A cselekményvezetés is hasonlóságokat mutat, a szerelmi szál lassan bontakozik ki, aztán a harmadik kötetben tetőzik, ahol jön a nagy fordulat, ami után csak szenvednek. De a negyedik kötetben időlegesen együtt lehetnek, de egyikük nem önmaga. Motívumokat is átvesz, például amikor az ötödik kötetben Georgina kívülállóként szemléli az eseményeket. Az egyik „gonosz” szereplőből jó lesz, aki sokat segít Georginának. A végén is ugyanúgy tárgyalóteremben dőlnek el a dolgok. Lehetne sorolni, és őszintén szólva nekem ez így picit sok volt.

colorful_monkey>!
Richelle Mead: Succubus Revealed

Befejeztem a sorozatot, ennyi volt, kész. Az első és a második könyv között kihagytam majdnem két évet… megvettem a másodikat, de valahogy nem volt kedvem. Aztán a 2., 3., 4., 5. kötetet már egy-egy nap alatt, egymást után befaltam, és az utolsót is csak tulajdonképpen… tartogattam, hogy ne legyen már vége.

Iszonyatosan megszerettem ezt a sztorit. Meadbe már a VA alatt beleszerelmesedtem, de nem tudtam, hogy máshol is hozza-e azt a szintet. Hozza bizony! Persze a Szukkubusz más korosztálynak íródott, de nem bírtam letenni. Humoros, izgi, ééés persze szurkolsz újdonsült OTP-dnek, Sethnek és Georginának.

Az utolsó kötet sem okozott csalódást: volt benne dráma, aranyos pillanatok, búcsú a szeretett karakterektől, menny, pokol, miegymás. A végére Carter lett az a karakter, akit nagyon megszerettem.

Sajnálom, hogy az Agave befejezte a kiadást. Egyrészt, mert na, ha az első kettő már megvan, szomorú, hogy a másik négy nem lehet a polcon,másrészt meg a külföldi borítók annyira gagyik, de a magyar tök király!

judit_asztalos>!
Richelle Mead: Succubus Revealed

Összességében a sorozat kellemes csalódás volt. A szereplőket nagyon megkedveltem. A jelzés hiánya ellenére ez egy lezárt sorozat, nagyon kerek kis történettel. Az első 3-4 rész összességében jobban tetszett, utána a szenvedős érzelmi szál már nagyon-nagyon túlzott lett, és a valós cselekmény háttérbe szorult. De úgy vélem, hogy fordulatokban gazdag, kellemes szórakozást nyújtó erotikus fantasyt kaptunk. Bár az egész alatt nem sikerült felismernem, hogy mi is volt Sethben és Georginában a közös, ami a nagy szerelmet szülte. De hát, tekintsük ezt írói fantáziának:D

martina1011>!

„Are you still doing that, Georgie? Don't I suffer enough without having to endure the humiliation of a succubus who moonlights as a Christmas elf?”
„You always said I should quit the bookstore and find something else to do,” I reminded him.
„Yes, but that was because I thought you'd go on to do something respectable. Like become a stripper or the mayor's mistress.”

martina1011>!

Tradition or not, I sometimes thought putting children on an old guy's lap was already creepy enough. We didn't need to mix alcohol into it.

Kapcsolódó szócikkek: Mikulás