89. legjobb fantasy könyv a molyok értékelése alapján
98. legjobb romantikus könyv a molyok értékelése alapján

Örök ​kötelék (Vámpírakadémia 5.) 530 csillagozás

Richelle Mead: Örök kötelék

Rosemarie ​Hathaway soha nem a nyugodt természetéről volt híres, de most különösen nagy bajba keveredik. Pedig olyan jól indul minden. A Montana erdejében megbúvó Szent Vlagyimir Akadémián sikerrel és figyelemre méltó eredményességgel teszi le gyakorlati záróvizsgáját, megszerezvén az értettségét és elkötelezettségét bizonyító hűségjelet, mely a morákat vigyázó dampyr testőrök büszkesége. Ezt követően azonban megindul a lavina…
Lissa Dragomir hercegnő segítségével annak a Viktor Daskovnak a kiszabadítását tervezi, akit ők maguk juttattak a vámpírok börtönébe. A vállalkozást bonyolítja, hogy az élőhalott strigává lett Dmitrij nem csak szerelmével üldözi Rose-t, hanem egyenesen az életére tör.

Vajon sikerül-e Rose-nak kiderítenie, miként lehet a strigává vált vámpírokat visszahozni az életbe? S ha igen, eltűnik-e belőlük nyomtalanul a gyilkos ösztön? És vajon képes-e felőrölni a strigáktól való örökös félelem a morák és dampyrok közti szoros kapcsolat… (tovább)

Eredeti mű: Richelle Mead: Spirit Bound

Eredeti megjelenés éve: 2010

Agave Könyvek, Budapest, 2011
348 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155049170 · Fordította: Farkas Veronika

Kapcsolódó zóna

!

Vámpírakadémia

283 tag · 153 karc · Utolsó karc: 2017. május 23., 14:43 · Bővebben

Rose Hathaway · Dmitrij Belikov · Adrian Ivaskov · Christian Ozera · Vaszilisza Dragomir (Lissa) · Sydney Sage · Abe Mazur · Tatjana Ivaskov

molybarby
Richelle Mead: Örök kötelék

Rose élete továbbra is pörgős és a feje tetején áll. :D Ebben a részben viszont már vettem észre hibákat. Például, hogy voltak részek amik kicsit unalmasak voltak. De szerencsére mindig történt valami ami kicsit feldobta az eseményeket és ezáltal haladt előre a történet. Adriant nagyon megkedveltem és néha elképedek rajta, hogy milyen kitartóan viselkedik Rosezal szemben. Én már tuti kiakadtam volna. Észrevettem azt is, hogy valahogy kevesebbet szerepel úgy naggyábból mindenki az egész könyvben. Például Eddie, de még Lisa is. Annyi titok van és annyi felderítetlen dolog még, ettől ilyen izgalmas az egész és ezért szeretem továbbra is ezt a sorozatot :)

h_orsi P
Richelle Mead: Örök kötelék

Valójában nagyon haragszok Richelle Mead-re. Sokkal többet vártam volna!
Ez most nyögvenyelős volt. Semmi extra. A vége pedig túlontúl erőltetett volt.
Egészen a nagy csata pillanatáig tudtam élvezni a regényt. Onnantól kezdve már csak huza-vona volt az egész. Semmi új nem történik, amit nem lehetett volna már előre is sejteni. spoiler
A szereplők ugyanazok voltak, akiket már 5 kötet óta nagyon is jól megismertem. Ebben a történetben, azonban lényegesen kevesebb változáson mentek keresztül, mint eddig. Ezt én inkább annak tulajdonítom, hogy mindegyikük személyisége kezd kiforrni. Nagy meglepetéseket ez a felállás, már nem nagyon fog okozni.
Gondolkozom azon, hogy elolvassam -e a záró kötetet. Nagyon, nagyon meg kell fontolnom.

lena91

Elképesztően jó volt.
Imádom Mead írásmódját, ahogy kidolgozott minden karaktert óriási. A szereplők nagyon is emberiek, mindenki annyira élethű, az érzések pedig elképesztően valódiak. A fájdalom, az öröm, a csalódottság mindent éreztem Rose-zal együtt, mintha én lettem volna ő.
A történet pedig? Tökéletes. Nem elég jó szó rá, hogy tökéletes a sorozat, de nem jut eszembe más, ami jobban kifejezné, mert egyszerűen nincs olyan szó, ami kifejezi az érzéseimet ezzel a könyvvel és sorozattal kapcsolatban:)

Vivi_
Richelle Mead: Örök kötelék

Számomra itt egy kicsit már érezhető volt a sorozat szintjének esése. Vagyis, hát néhol unalmas volt. Ennek ellenére még mindig jó és ha túljutunk az unalmas részeken, utána már jó lesz.
Azt hiszem ha ebben a részben nem szerettem bele Adrianba, akkor eddig soha. Jaj, annyira aranyos volt ebben a könyvben. Meg amiket Rosenak mondott. Ahhhh:D
Megint nagyon jól megoldotta az írónő a cselekményt, de ahogy említettem voltak benne unalmas fejezetek/részek.
Ami a legjobban idegesített az, hogy Rose csak kihasználta Adriant. Az elején amíg nem volt Dmitrij, jó volt, amikor meg újra megjelent csak ő rajta járt az esze, ami szerintem nagyon idegesítő volt.
Valamiért annak ellenére, ami történt Dmitrijvel én megutáltam. Nem tudom miért, de már annyira ellenszenves lett nekem.
A királynőt is egy picit megkedveltem, és Abe-t is.:)
Persze amikor ilyen vége van egy könyvnek, sosincs a kezemben a következő rész…

Renkaa
Richelle Mead: Örök kötelék

Aztaa! Hát hova lehet ezt még fokozni?
Mikor „valóra váltották a tündérmesét”, azon kezdtem gondolkodni, hogy: de most akkor miről fog szólni még a hátralévő jópár oldal? Azt gondoltam, hogy ez be fog következni, de azt hittem, hogy csak a könyv végén. De hát aztán volt mivel megtölteni a maradék oldalakat!
Imádom, hogy ilyen fordulatos a könyv és, hogy egy cseppet sem unalmas. Annyi minden történik mindegyik kötetben, hogy csak kapkodom a fejem. És mindez remekül megírva.
Rose szuper főhős és nagyon jól narrálja a dolgokat. Nagyon bírom a szarkazmusát és a humorát.
Lissa-t pedig úgy képzelem el, mint ennek a könyvnek a borítóján lévő csajt.
Na és Adrian.. ohh, egyem meg a szíved, most már végérvényesen beléd szerelmesedtem! Eddig is nagyon kedveltelek és te voltál a kedvencem de mostantól.. ♥
És akkor álljunk neki a befejező kötetnek. Kíváncsian várom, hogy mi minden lesz ott is és, hogy hogyan zárul a sorozat!

jehuka P
Richelle Mead: Örök kötelék

Sajnálom, hogy ezt kell írjam, mert az elején nagyon szerettem ezt a sorozatot, de borzasztóan sablonos kezd lenni. Így az 5. kötetre semmi eredetivel nem tud előrukkolni. Ezzel a típusú szerelmi háromszöggel, amit spoiler produkálnak, ki lehet kergetni a világból, persze nem kevésbé spoiler játszmáival, amihez egészen hasonlót olvastam már tucatszor. Egyedüli színfolt Abe alakja volt, de ő meg alig szerepelt. Egyre kevésbé köt le a történet, és a sok picsogás. Az írónő szerencséje most már nem először olyan véget írt a könyvnek, ami miatt mindenképpen elolvasom a folytatást.

PimPo
Richelle Mead: Örök kötelék

Na jó, emberek, mondjátok hogy csak hiányzik a könyv vége és nem ezzel van befejezve..!:D
Richelle megint aratott. Hogyan tudja még fokozni?
„Ez volt a legjobb rész”.. hülyeséég! Minden rész akkor a legjobb mikor befejezem. Viszont ez a rész is eszméletlen volt. Én azt hittem hogy amikor megoldódik a Dmitrij-es ügy minden szép és jó lesz, erre az agyam eldobtam a végén.
6. rész azt hiszem nem sokára randizunk.:D

LyliaBloom I
Richelle Mead: Örök kötelék

Kb azt sem tudtam, hol vagyok. Úgy rohantam végig a könyvön, mintha üldöznének :) És most meg sem tudom mondani, hol ért véget az 5. és hol kezdődött a 6. :D

mocinti
Richelle Mead: Örök kötelék

Ááá, eszméletlen rész volt – elődeihez híven –, hihetetlen történésekkel és sokkoló fordulatokkal.
Egy miliszekundumnyi időre sem unatkoztam. Sőt, méginkább fokozódott a sorozat iránti érdeklődésem.
Ebben aztán volt csavar. Anya alátéttel, hogy így fogalmazzak. Egyik tény dőlt meg a másik után, hogy aztán egy váratlan információ, létfontosságú alapot szolgáltasson egy tökéletesen újkeletű feltételezésnek.
Egy ponton azt hittem, már nem lehet fokozni az izgalmakat és pár oldal választ el az általam idealizált happy endtől, de akkor megbizonyosodtam arról, hogy hátra van a könyv kicsivel kevesebb, mint fele. Sejtéseim ugyan voltak, hogy mivel tölthetőek ki az oldalak, de az olvasás előrehaladtával szépen, intenzíven sorra buktak el a teóriáim.
Nemesi intrikák, lelki vívódások, fizikai és mentális harcok, romantikus kínok, titok és hazugságok, barátok és ellenségek, elfojtott vágyak, csodálatos erők.
Még az utolsó lap, végső szavai is tartogattak meglepetést!
Rose, Dimitrij, Adrian. Hjajj, remélem mindenki megtalálja a saját útját! Nem tudom eldönteni, kinek a sorsát öleljem keblemre…
Lövésem sincs, hogyan fogja az írónő rendezni a rengeteg kibontakozott szálat egyetlen utolsó kötetben.

Mazsidrazsi
Richelle Mead: Örök kötelék

Azt hiszem, ennél a résznél volt értelme a címének is..

Elképesztő, ahogy a szálak csavarodnak, és azt hiszed, mindenre felkészültél, miközben fogalmad sincs, mi vár még rád az utolsó oldalakon is.

Adrian drága, cuki egy pasi vagy, jobbat érdemelsz, mint Rose! :))
Abe jófej kezd lenni :)

Nita_Könyvgalaxis

Adrian az ég felé fordította a tekintetét.
– Álmok, álmok. Bennük járok; bennük élek. Velük csapom be magam. Csoda, hogy egyáltalán képes vagyok még érzékelni a valóságot.

Kapcsolódó szócikkek: Adrian Ivaskov
xoxo_ivett

– Semmi baj – vágta rá Adrian könnyedén. – Miután Rose-zal összeházasodtunk, majd ő eltart minket a gyerekekkel a testőri fizetéséből.

Kapcsolódó szócikkek: Adrian Ivaskov
Natsu

A remény azt jelenti, hogy az ember úgy érzi, van esélye valamire.

melka123

Az örökkévalóság magányos lesz nélküled.

Kapcsolódó szócikkek: Dmitrij Belikov · Rose Hathaway
Nita_Könyvgalaxis

Az én fejemben a büntetés könnyű dolgokról szólt, mint például a korbács és az éheztetés. Nem a papírmunka.

Kapcsolódó szócikkek: Rose Hathaway
Catnip

Hála istennek, hogy vannak még olyan bűnök, amiket nem én követtem el.

Kapcsolódó szócikkek: Rose Hathaway
Vivi_

– A pasik képesek szerelemből nevetséges dolgokat csinálni. – Adrian a zsebébe nyúlt, és elővett egy doboz cigarettát. – Tudod, mennyire vágyom most egy ilyenre? És mégis inkább szenvedek, Rose. Csak miattad.

Kapcsolódó szócikkek: Adrian Ivaskov · Rose Hathaway
H_G

Ha bármit is megtanultam az életről és a szerelemről, az az, hogy ezek törékeny dolgok, és bármelyik pillanatban véget érhetnek..

Kapcsolódó szócikkek: élet · Rose Hathaway · szerelem
Belle_Maundrell

Dmitrij úgy gondolta, számára nincs remény. Én? Én elképzelni sem tudok egy remény nélküli világot.

Kapcsolódó szócikkek: Dmitrij Belikov · Rose Hathaway

Vámpírakadémia sorozat · Összehasonlítás