Vampire ​Academy – A Graphic Novel (Vampire Academy: The Graphic Novel 1.) 16 csillagozás

Richelle Mead – Leigh Dragoon: Vampire Academy – A Graphic Novel

Two years after a horrible incident made them run away, best friends Rose, half-human/half-vampire, and Lissa, a mortal vampire princess, are caught and returned to school at St. Vladimir's Academy.

Eredeti megjelenés éve: 2011

Razorbill, New York, 2011
Razorbill, New York, 2011

muffinhamster>!
Richelle Mead – Leigh Dragoon: Vampire Academy – A Graphic Novel

Tetszett, tetszett. De – mert mindig van egy de.
De kicsit ócska lett. Nem mondom, hogy rossz, mert nem az, az ábrázolás zseniális, tekintve, hogy nincs hozzá érzékem, nem tudok rajzolni, nem nézem művész szemmel nekem bejött az egész. Nagyon. Persze itt is van egy de… mert mindenki olyan jól volt ábrázolva meg minden, de nekem Natalie az nem ilyen volt elképzelésben. Nem is tudom volt e írva, hogy milyen színű haja van, de nekem szőke volt, kék szemű és tényleg az az apuci pici lánya.Valamint Lissa. Nem tudom miért, de valahogy olyan halvány hatást keltett végig, hogy az hihetetlen. Ezen kívül megemlíteném még Rose-t, mert jól eltalálták. Mase-t, mert belezúgtam a kis vörös fejébe, olyan aranyosan ábrázolták. :) Illetve nagy szerelmemet Dimkát… Drága, édes, egyetlen szerelmem… szokásom olvadozni rajzolt képeken tehát nem volt újdonság, olyan kis édes. Olyan nagyon kis édes! :)
Valamint… Christian.
Egyem a kis húsát!
Imádom a sötét hajú és kék szemű egyedeket, de így is a könyv összes helyes fiújáért rajongok tehát őt már nem akartam annyira bele venni a háremembe. A könyvben nem is jött át annyira, hogy milyen kis aranybogár. Itt viszont! Olvadtam. És tekintve, hogy a képregény eltér a regénytől, mert itt inkább Liss-re építenek – alig van Rose (és Dimka… T.T) – ezért van benne Christian is elég, sőt sok is, több mint Dimitri és ez kicsit fáj is meg nem is.
A történet végig pörgött, kihagytak pár Rose és Dimitri edzést, kicsit értetlen, hogy miért is szeretnek egymásba, kell az a narráció, amit Rose oldalakon át képes nyomni és kell az, hogy legyen egy-egy apró megjegyzés. Hiányoltam. Az egész könyv Rose-on alapszik. Vagyis én így érzem, engem az fogott meg, azt szeretem. És itt nincs az a belső Rose, aki nekem kéne az 5 csillaghoz.

Megjegyzés: nem vagyok teljesen idióta. A könyv háromnegyedét megértettem kapásból a többit pedig csak azért, mert tudtam miről van szó. A helyzetből adódóan pár szó még ragadt is. Szótár is kellett. Nem szégyenlem, hogy nem értettem az egészet, mert igazán nincs miért szégyellnem. Mivel még diák vagyok és nincs meg a megfelelő szókincsem ezért volt, hogy nem értettem. De nem álltam meg mindig szótárazni. Nem értem, nem ismerem kész majd később addigra meg úgyis körbe lett írva.

Megjegyzés kettő: első és azt hiszem nem egyetlen idegen nyelvű könyvem. :)

Greylupus>!
Richelle Mead – Leigh Dragoon: Vampire Academy – A Graphic Novel

Mivel nagy rajongója vagyok a regénysorozatnak is, így nagyon kíváncsi voltam a képregényre is.
Tetszett. A történetet szerintem nagyon jól átvitték képregény formába és minden fontosabb részletet beletettek.
Amivel problémáim voltak néhol, az a grafika. Egyik képen nagyon szépen kidolgozottak voltak a szereplők, más képeken pedig mintha nem is ugyanaz a grafikus rajzolta volna őket. Maga a képregény, szép, igényes kivitelezésű, kár, hogy nem bírja a sok lapozgatást és kezd széthullani… Ezekért sajnos nem tudok maximális pontot adni neki. De várom nagyon a következőt, ahol végre ADRIAN is feltűnik:))).

Liliane P>!
Richelle Mead – Leigh Dragoon: Vampire Academy – A Graphic Novel

Furcsa volt a könyv után olvasni, emlékeztem a regényben lévő kisebb dolgokra is amik ebben nem voltak benne és sajnos azután szörnyen összecsapottnak hat. A rajzok sem tetszettek, egyedül Rose és Christian ábrázolása volt kiváló szerintem, a többieké nem, sőt Lissa néha kifejezetten csúnya volt.

Szerintem túl drágán adják, bár az árát a színes oldalak dobják meg inkább. Meg a vám.

bzsolti10>!
Richelle Mead – Leigh Dragoon: Vampire Academy – A Graphic Novel

Hihetetlen, első angol nyelvű „könyvem”. Elég sokat felejtettem, de a képregény teljesen visszahozta az emlékeimet, nagyon jól emlékszem már rá.
Annyira örültem neki, hogy a legnagyobb részét értem. Ez főleg annak tudható be, hogy mindössze fél éve olvastam, de az angol tudásom is segített benne.
Sajnos néhány rajzzal nem vagyok megelégedve.
Eleinte Rose nagyon nem tetszett. Azután belegondoltam és valóban így képzeltem el.
Dmitrij kisség fura, de hasonlított az elképzelésemhez.
Rose lett az egyik legcsúnyább véleményem szerint. Nem lett a legjobb, valljuk be.
Viktor is elég hű volt a könyvbéli leíráshoz, de a lánya… Szerintem az nagyon csúnya lett.
Egyébként olvasmányos, elég könyvhű, szépen dolgoztak a színekkel.

Dinky>!
Richelle Mead – Leigh Dragoon: Vampire Academy – A Graphic Novel

Kár, hogy a képregény mivolta miatt több dolgot is ki kellett hagyni :( Eleinte nem tetszettek a szereplők kinézete, de a végére már megbarátkoztam velük. Magáról a sztoriról nincs mit mondanom, hiszen már ismertem. Erős négyes.

Vampire Academy: The Graphic Novel sorozat · Összehasonlítás