A ​szukkubusz dala (Georgina Kincaid 1.) 435 csillagozás

Richelle Mead: A szukkubusz dala

Georgina Kincaid, a gyönyörű könyvesbolti eladónő látszólag mindennapi életet él Seattle-ben. Reggelente a macskájával játszik, napközben elbűvölően csacsog a vásárlókkal, este pedig táncórákat ad barátainak, vagy éppen valamelyik környékbeli banda koncertjén lóg. Legjobb barátai két vámpír és egy kisördög. Ja, igen, ő maga pedig szukkubusz. Férfifaló, alakváltó démon, aki áldozatai gyönyöre közben elszívja életerejüket, s lelküket a kárhozat felé taszítja. Nem ma kezdte a pályát, mintegy 1600 éve, 16 évesen adta el a lelkét a halhatatlanságért, azóta csábítja a hímnemű halandókat, főnökei legnagyobb megelégedésére.

A hangulatos estéket azonban egy gyilkos zavarja meg, aki a halhatatlanokat vette célba, és aki ráadásul szerelmes vallomásnak szánt levelekkel bombázza Georginát. Angyalok, démonok, vámpírok és más különös lények bukkannak fel, és bár a pokol és a mennyek harca folyamatos, az örökkévalóknak ez meg sem kottyan…

Eredeti mű: Richelle Mead: Succubus Blues

Eredeti megjelenés éve: 2007

Agave Könyvek, Budapest, 2012
352 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155049620 · Fordította: Török Krisztina
Agave Könyvek, Budapest, 2012
338 oldal · ISBN: 9786155438400 · Fordította: Török Krisztina

Georgina Kincaid · Seth Mortensen · Carter · Roman Smith · Cody · Hugh · Jerome · Peter · Kayla

Jean P

Imádom! :)
Az írónő stílusa hasonlít L.K. Hamilton-éhoz, Georgina pedig Anitához. Nagyon bejött! A vámpírok után ez az angyalos-szukkubuszos téma nagyon tetszik!
A főhősnő könyvesboltban dolgozik, halhatatlan és egy íróval is „összebarátkozik”. Én is könyvesboltba akarok dolgozni!! :)

UP: Könyvesboltba dolgozok!!!!! Yipppppííí!!! (2016. március 1.)

Rémálom
Richelle Mead: A szukkubusz dala

Repülhetnek a kövek, de nekem ez jobban bejött, mint Mead bármelyik könyve. De olyan meades, nem kell félni, mitológiahasználat, karakterizálás, humor az nagyon ott van. Kivételesen most kb. mindenkit kedveltem, ilyen is régen volt. (Carter a nagy szerelmem, de szerintem ez nem meglepő.) Persze, a történet átlátszó, a nyomozás kicsit laza, de engem teljesen megvett.

BubbleTea
Richelle Mead: A szukkubusz dala

Richelle Mead az egyik kedvenc írónőm, imádom a Vámpírakadémia sorozatot, számomra szent és sérthetetlen, úgy tökéletes, ahogy van. Emiatt óriási lelkesedéssel vágtam bele ebbe a könyvbe, de valahogy nem jött át. Nagyon lassan haladtam vele, döcögött és nem voltak szimpatikusak a karakterek.

A történet úgy kezdődik, hogy Georgina, a főszereplő egy szukubusz, aki éppen készül elvenni egy férfi lelkét. Nagyon tetszett, vicces volt. De sajnos utána már csak jobbra-balra kapkodtam a fejemet, mert csak jöttek és jöttek a pasik. Nekem sok volt, hogy minden pasi oda van érte, ami érthető, mert szukubusz, de mégis. A legrosszabb pedig Georgina határozatlansága, hogy most ki tetszik neki jobban. Nem tetszett, hogy ennyi minden volt, de a legjobban az aggasztott, hogy a gyilkosság egyáltalán nem hozott lázba. Nem kezdtem el izgulni és gondolkozni, hogy vajon mi lehet a háttérben és ki lehet a gyilkos. Nem sikerült bele élnem magamat. Sokszor idegesített Georgina, aki elvileg több száz éves, de útmutatás segítségével egy könyvespolcot nem tud összerakni, és ráadásul a fúrót sem ismeri. spoiler Ezt el tudom képzelni egy mai átlagos nőről, aki fiatal és még életében nem látott ilyet, de aki több száz éves, ráadásul egy könyvesboltban dolgozik, számomra hihetetlen volt. De ez csak egy a sok közül. Nekem nagyon butácska lett a karaktere, egyáltalán nem hittem el, hogy egy idős, halhatatlan és férfifaló nőről van szó. Aztán jöttek a könyv végén a csavarok, amiknek a nagy részét lehetett sejteni, és az volt a legrosszabb, hogy mire Georgina rájött az összefüggésekre, már a falba vertem a fejemet és könyörögtem mindenhez, ami szent, hogy jöjjön már rá!

Nagyot csalódtam, és sajnáltam, hogy nem tetszett. A végén a csavarok feldobták az eseményeket, néhány okozott meglepetést, és emiatt el fogom olvasni azt az egy könyvet folytatásként, amit a kiadó kiadott.

Viktória_Erdei
Richelle Mead: A szukkubusz dala

Jesszus, biztos olvastam már olyan női főszereplőről, aki valamilyen szinten kikészített, de Georgina, túl tesz mindenkin. Annyira nem tudja eldönteni, hogy most Romant vagy Seth-et válassza. Nagyon idegesített. Számomra annyira egyértelmű volt, hogy Seth-et kellene választania. Hogy kit választott, kiderül az utolsó oldalakon, de ez sem ment zökkenőmentesen.
Sajnos a történet sem fogott meg igazán, olvastam már jobb fantasykat is. Ahogy olvastam a következő részben lesz még történés Seth és Georgina között. Majd egyszer.

brena
Richelle Mead: A szukkubusz dala

Nagyon tetszett:)))Életemben nem olvastam még szukkubuszról,nem is tudtam igazán mi is az.Na most már vágom:))))Na és kisördög és nephilim:)A legjobb újdonság számomra az alakváltás,amiket művelt:)Nagyon alakváltanék időnként én is:))Imádtam, hogy egy könyvesboltban dolgozik,és egyfolytában könyvek közt jár.A múltbéli jelenetek is kellettek bele,tetszettek.
Ja és Lilith-et se tudtam eddig kicsoda..na jó egy moly:)))De most már tudom honnan a neve @Lilith.

Richelle Mead: A szukkubusz dala

Azt hiszem, bátran kijelenthetem, hogy Mead tud felnőtt könyvet is írni! Még hozzá nem is akárhogy!
Nagyon tetszett, imádtam, és jó gyorsan be is kebeleztem, pedig nem tudtam napi 24 órát olvasni :))
Georgina szimpatikus karakter, és talán a fordító teszi – Török Krisztina fodrította az első Anita Blake könyveket is – hogy ilyen csípős humorú, cinikus, belevaló narrációt kaptunk, mindeesetre én nagyon élveztem! Sok könyvre mondták eddig, hogy olyan, mint a kezdeti Anita Blake – erre senki nem mondtam, mégis, Hamilton óta először éreztem azt, hogy igen, ez az! Ez hiányzott már évek óta!
És annak ellenére, hogy Georgina szukkubusz, nem volt tele az egész könyv szexszel, amit külön értékeltem! Amikor meg előfordult benne, egyáltalán nem volt zavaró, és valahogy az sem verte ki a biztosítékot, hogy Georgie ennyi pasi között kavarászik – elvégre ez a dolga, a szex tartja életben, és különben is, a mostani Anitához képest egy szentéletű szűzleány ;)
Tetszett a világ felépítése, hogy jóformán mindenféle lénynek van hely benne, az egész démoni, meg angyali rendszer felépítése, a hierarchikus sorrend, meg minden :)
Bár elég hamar sikerült kiokosodni, hogy ki is lehet a gyilkos, nem kifejezetten zavart, ugyanis nem villogott nagy, piros betűkkel a homloka fölött, és nem anyáztam, hogy ugyan Georgina, vedd már észre! Mert a helyében valószínűleg nekem se állt volna össze olyan hamar.
Egy szó, mint száz, Mead megint megcsinálta, és ezt hiszem sikerült egy újabb kedvenc sorozattal bővítenem a palettát :))

Bővebb véleményemet megtaláljátok a linkeknél :)

Richelle Mead: A szukkubusz dala

Nagyon tetszett. És most ezt nem azért mondom, mert elfogult lennék a VA vagy a Vv miatt.
:)(:
Richelle Mead bebizonyítja, hogy tud felnőtteknek is írni. Azt hiszem @Wee is említette, hogy a könyv stílusa, Georgina karaktere idézi Hamilton világát. Ez nekem is feltűnt, és jól is esett, hisz Hamilton Anita Blake regényfolyama nagy kedvencem, főleg az első kilenc kötet, sőt a Gyűrűk ura és a Harry Potter után ez a sorozat volt az első, amit fantasyként (urban fantasy) olvastam még az özönvíz előtt.
De csak idézi, és nem másolja, ami fontos! Jó volt olvasni a könyvet, szerettem a humorát, üdítő volt úgy „szerelmi” sokszögekről olvasni, hogy azokban nem kínlódás, nyavalygás van, hanem humor, valódi, vagy annak tűnő vágyódás és ha kell hideg, számító gondolkodás, és őszinteség (a maga sajátos formájában). Tetszett a tempó is, ahogy a világgal megismerkedünk: nem rögtön egy fejezet van neki szentelve, hanem tulajdonképpen fokozatosan adagolva kapjuk az információkat (mint egy jól működő infúzió: se nem gyors, se nem lassú cseppszámú), pláne, hogy bizonyos dolgok Georgina-nak is „csak most” derülnek ki, válnak tisztává (értsd: nephilimek pl).
Száz szónak is egy a vége: lehet, hogy elolvasom angolul a folytatást!
igen, mondták már, hogy türelmetlen vagyok :D

zsuzana P
Richelle Mead: A szukkubusz dala

Eleinte fogtam a fejem, hogy én ezt a könyvet eddig miért nem olvastam? Azt gondoltam, hogy egy újabb kedvenc könyvel bővül a listám. Nagyon szerettem az elejét. Pörgős volt, imádtam a szukkubusz vonulatot. Aztán jött egy hatalmas hanyatlás a könyvben, szinte semmi nem történt. A gyilkost majdhogynem azonnal tudtam kicsoda. Irult pirult a szukkubuszom és így el is halt a lelkesedésem. :/ A visszaemlékezéseket viszon továbbra is nagyon szerettem. Biztos folytatom a sorozatot, de már nem a kapkodós ideazonnalakövetkezőrészt stílusban.

deen
Richelle Mead: A szukkubusz dala

Kicsit másra számítottam, de nem volt rossz könyv. Georgina szimpatikus, olyan szukkubusz, aki nem akar az lenni, és ha már a túléléshez szüksége van a férfiakra legalább csak a romlottak közül válogat, azt is csak ritkán. Most viszont két halandó is megmozgatja szívét Seth Mortensen, híres író, akinek könyveiért Georgie odavan, a fickóért már kevésbé, és Roman, aki kedvesen, de kitartóan nyomul, Georgie ellenállása pedig lassan megszűnik. Egy ámokfutó gyilkolja az alacsonyabb rendű halhatatlanokat és Georgina nyomozásba kezd, hogy kiderítse ki áll a gyilkosságok között. A történet nem mondható körömlerágósan izgalmasnak, viszont nagyon szórakoztató. Georginának jó humora van, ami sokat dob a cselekményen. A többi szereplő, az önértékelési problémákkal küzdő Peter és pártfogoltja Cody vámpírok, Hugh a kisördög, Jerome Georgina tényleg démoni démon főnöke és Carter a helyi angyal kellemes változatosságot jelentenek a történetben. A cselekmény azért helyenként tartalmaz meglepetéseket, de be kell valljam, én már az elején rájöttem, ki a gyilkos. Kellemes, könnyed, szórakoztató olvasmány.

kellyolvas P
Richelle Mead: A szukkubusz dala

Nagyon tetszett, annak ellenére, hogy picit tartottam tőle, hogy a VA után tudja e ugyanazt a színvonalat hozni számomra. Tudta. Izgalmas, fordulatos, de a rutinosabb olvasókat nem hiszem, hogy át tudja vágni. Engem nem lepett meg a végkimenetel, viszont kellemesen csalódtam a szex témában, pontosan annyi és olyan, amennyit nem lehet kifogásolni.
Tetszettek a karakterek, én szeretem a szerelmi háromszögeket, na ebben a könyvben volt pasikból bőven.
A könyv végén bepillanthatunk a következő részbe, hát engem jelentősen felcsigázott amit abban olvastam.
Egyedüli kifogásom az, hogy ezek a lények ennyire rá tudtak csodálkozni a nephilimekre. Tudnak az angyalokról, bukottakról, és mint a spanyol viaszt fedezi fel Georgina a nephilim sztorit. Ezért majdnem levontam egy fél pontot, de összességében mégis megérdemli az ötöst. Must read!

Ninácska P

A lényeg mindig az, hogy ne ragadj le a muszájoknál, hanem mindig illeszd be azokat a dolgokat is, amikhez igazán kedved van, szerintem.

Wee IP

– Honnan tudod, Hugh, hogy egy démon hazudik?
Szünet, aztán leesett neki.
– Mozog a szája.

Röfipingvin MP

– A szerelem ritkán tökéletes – jegyezte meg Carter. – Az emberek szívesen gondolják azt, hogy annak kell lennie, de áltatják magukat. Mert a szerelem tökéletessége éppen abban rejlik, hogy tökéletlen.

324. oldal 12. bekezdés

Kapcsolódó szócikkek: szerelem
Wee IP

A legbölcsebb ki se tenni a lábam, nehogy valami ostoba balesetből valaki belém bolonduljon. Ez azért rém szimpatikus a részemről, most nem azért.

21.

Fleur_Rouge_Cerise

A statisztikák szerint a halandók nagy többsége öt okból képes eladni a lelkét: szexért, pénzért, hatalomért, bosszúból és a szerelemért.

Fummie

Vámpírok. Komolyan, néha mintha az óvodában lennék.

Röfipingvin MP

– Szent pornó olvasására csődítettél össze bennünket? – hagyta ott közönyösen a konyhaasztalt Hugh. A vámpírokkal ott gyűltünk össze a Biblia körül.

170. oldal 1. bekezdés

Timi

– Toltak már át a szíveden egy karót? Mert lehet, hogy meg nem öl, de mibe, hogy nem imádnád az érzést?

Fummie

– Nahát, ha tényleg annyira nem akartad volna „ezt”, akkor az este kellett volna gyorsan felcsalnod magadhoz, és már túl is lennél rajta. De késő. Most akkor kezdődhet a hosszas szenvedés. Okosabb lett volna úgy túlesni rajta, mintha, teszem azt, egy sebtapaszt tépnél le. Vagy egy végtagot vágnál le.
– Hú! És még azt állítják, hogy kihalt a világból a romantika […]

Fummie

– Mily boldogság ismét találkozni – csilingelte kimérten. – Carter úrtól hoztam egy küldeményt.
– Carter úrtól? – kérdezett vissza Cody. – Szóval ez a vezetékneve? Én mindig azt hittem, hogy a kereszt.
– Szerintem meg csak ez az egy van neki. Mint Chernek. Vagy Madonnának.

Georgina Kincaid sorozat · Összehasonlítás