Gyermekünk ​testbeszéde 2 csillagozás

Richard Woolfson: Gyermekünk testbeszéde Richard Woolfson: Gyermekünk testbeszéde

Mindezen ​veleszületett alapvető képességekkel kisbabáink és gyermekeink készen állnak arra, hogy kommunikáljanak velünk. Ez az úgynevezett nem- verbális kommunikáció széles, a kutatók szerint akár egymillióféle jelzés is lehet (természetesen beleértve a felnőtteket is). Kimutatták, hogy érzelmeink döntő többségét észrevétlenül mi is így fejezzük ki. „Nyelvezete” igen összetett, mégis van mód arra, hogy elsajátítsuk, de mint mindenhez, időre és gyakorlásra van szükségünk. Figyeljük a kéz- és karmozdulatokat, testhelyzeteket, arcmimikát, szemkontaktust, légzést. A testbeszéd minden minden formája különböző jelentéssel bír, csak fel kell ismernünk a helyzet és a hely jelentőségét. A gyermekekről íly módon szerzett sok-sok tapasztalat megszerzése rengeteg új információval lát el bennünket és álaluk egy új, gazdagabb, mély kapcsolat nyílik meg előttünk. Szépségét az adja ezen új ismereteinknek, hogy gyermekeink még tisztán tükrözik érzéseiket és jó érzésünket az teszi teljessé, hogy… (tovább)

Trivium, Budapest, 1999
126 oldal · ISBN: 9637570624 · Fordította: Nagy Imre

gjudit8>!
Richard Woolfson: Gyermekünk testbeszéde

Egy kis segítség a még nem beszélő v. alig kommunikáló kicsik megértéséhez. Jól mutatja be az érzékszervek fejlődésének folyamatát.