Zsákutca ​– Kertváros 21 csillagozás

Richard Thompson: Zsákutca – Kertváros

“Volt idő, amikor úgy gondoltam, hogy az igazán nagy comic strip sorozatok ideje lejárt, de még sohasem voltam ilyen boldog, amikor rájöttem, hogy tévedtem. Richard Thompson Zsákutca sorozatában benne van minden, ami csak a legnagyobbakra jellemző – intelligencia, kifinomult humor, frappáns poénok és ami a legmeglepőbb, gyönyörű, gyönyörű rajzok.” (Bill Watterson, 2008)

Eredeti mű: Richard Thompson: Cul de Sac: This Exit

Eredeti megjelenés éve: 2008

Vad Virágok Könyvműhely, Budapest, 2011
128 oldal · ISBN: 9789639998100 · Fordította: Oroszlány Balázs · Illusztrálta: Richard Thompson

meseanyu MP
Richard Thompson: Zsákutca – Kertváros

Nagyon bírtam ezt az Alízt, irtó jópofa, de az egész roppant mulatságos, én nagyon jól szórakoztam!

worsi ASP
Richard Thompson: Zsákutca – Kertváros

Én is szeretnék egy csomó kavicsra mosolygós fejet rajzolni, hogy aztán fölvidítsa a járókelőket!

Juci P
Richard Thompson: Zsákutca – Kertváros

Jajistenem, hát én konkrétan ráismertem a saját gyerekeimre néha :D (Tündérkirálynő hercegnő? Táplálékpiramis? Tesószekálás? Lufi? Túlságosan kifinomult humor a felnőttek számára? Én besírtam.) Az ovistársak voltak a kedvenceim, Béci meg a hihetetlen szemöldökű másik kisfiú, akinek nem emlékszem a nevére. Kisgyerekes szülőknek okvetlenül ajánlom, meg amúgy mindenkinek.

ficka
Richard Thompson: Zsákutca – Kertváros

Sohasem voltam a képregénycsíkok rajongója, nem értem a Garfield/Kázmér és Huba-iránti rajongást (talán mert utóbbiban még nem mélyedtem el, nem zárom ki, hogy nem szeretném), inkább az egész, különálló kötetek tetszenek és pont ez kellett. Nagyon jó a Zsákutca humora, imádtam a tipikus Anyát és Apát, Peti beszólásait és szarkazmusát, Aliz lelkes és egyedi hozzáállását a dolgokhoz, na meg Morzc úr lett még nagy kedvenc, hozzá tartoznak a kedvenc csíkjaim, de az összes többi gyerek a Vicaváry oviból jópofa. Klassz olvasni, olyan életteli az egész, pont nem idióta, de kellően vicces is és nagyon tetszettek a rajzok is, bár a vízfestékesből lehetett volna több.

zsoltika P
Richard Thompson: Zsákutca – Kertváros

Hát, hála a nagy Manitunak a magyar óvodások messze nem ilyen unalmasak, és ennél sokkal – és másképp – viccesebbek, mondom ezt egy jelenleg kis- és egy középső csoportos apukájaként. De jó hogy könyvtári volt. A Kázmér és Huba nagyságrendekkel jobb ennél, történet és humor szemszögéből nézve. A Garfield (és pláne a Dilbert, vagy az Orson és barátai) meg ezerszer viccesebb. Ez legfeljebb rajzban erős… Kár érte, sokkal többet vártam 1.5 / 5

Batus
Richard Thompson: Zsákutca – Kertváros

a jellegzetes karakterek teszik igazán szerethetővé a Zsákutcát: egyetlen kötet után mindegyik szereplő jelleme körvonalazódik és mind egy-egy színes foltként marad meg az olvasóban :')

ciemat P
Richard Thompson: Zsákutca – Kertváros

Watterson előszava alapján sokkal, de sokkal jobbra számítottam.
Szerintem nagyon kretének benne a figurák, bár ez abban a kb. 15 képregénycsíkban jól jön, ami vicces, aranyos és szórakoztató a kötetben. De azokat is Aliz gyermeki rácsodálkozása a világra dobja fel.

bodr
Richard Thompson: Zsákutca – Kertváros

A könyv összességében nem olyan cuki, mint a Kázmér és Huba, de Alíz néha van olyan aranyos és vicces, mint Kázmér. A csíkok java része közepes, kb. 15-20 olyan van, ami kifejezetten megmosolyogtató és emlékezetes.

Richard Thompson: Zsákutca – Kertváros

Ez a képregény egyszerűen csodálatos :D A kedvenc szereplőm Peti, Aliz bátyja, a kis golyófejű, aki mindenből képes egy totál pesszimista és totál szürreális rémtörténetet alkotni. Imádom! :D

el_matyas
Richard Thompson: Zsákutca – Kertváros

Szuper, szuper, szuper. Nagyon jó szövegek, penge, enyhén nihilista főhősök és laza vonalú rajzok. Snoopy-n innen, Kázmér és Hubán túl, középen a Zsákutca vár minket és mennyire jó nekünk :)

cassiesdream

– A kérdéseidtől kezd viszketni apád feje.
– Tényleg? Miért?

tataijucc

Apa: Aliz, hova viszed a jégkockatartót?
Aliz: Fel a vécébe. Hogyha lefekvés előtt lehúzol egy kockát a vécén, éjjel biztosan havazni fog. Beleöntöm az egészet! Vagy lemennél nekem a boltba néhány zacskó jégért?
Apa: Egyetlen kockát húzz le, Aliz.

Apa: Szóval, ha ma este lehúzol egy jégkockát a vécén, reggelre hó lesz?
Aliz: Igen, Apa. Ez tudományos tény. És el kell mondani a mondókát:
Jégkocka, jégkocka a klotyóban,
Holnap ébredéskor már hó van.
Apa: Eltáncoljam a bűvös jégkockatáncot?
Aliz: Ha lehet, ne zavard meg a műveletet komolytalanságokkal.

HoneyBunny

– Szerintem az anyám megfigyel engem.
– Miért Márk?
– Lefényképez minden egyes dolgot, amit teszek, lefényképez, és beragasztja egy albumba.
– Ajjaj!
– Alig vagyok négy éves, és már a Márk-36. kötetnél tart.
– Biztos bizonyítékokat gyűjt, amiket később felhasználhat ellened.

Brigi007

Béci: Újházy néni, rajzoltam egy üdvözlőlapot Aliznak, hogy meggyógyuljon.
Anyuka: Béci, hogy te milyen kedves vagy!
Béci: Mivel Aliz ma hiányzott az óvodából, senki sem ordibált, senki sem dobált homokot a szünetben, senki sem harácsolta el az összes zsírkrétát. Ennél unalmasabb nap még nem is volt soha.
Anyuka: Meg akarod nézni, hogy van?
Béci: Ha Aliz megtanulja, hogy ne nyúlja le a játékaimat, egyszer még feleségül veszem.

HoneyBunny

– Ő akarok lenni Halloweenkor!
– Ki?
– Tündérkirálynő hercegnő, minden tündérhercegnők királynője! Ő a kedvencem!
– Hm. Jól van. Megcsinálhatjuk a jelmezt…
– De a szárnyakkal lehessen repülni! És a pálcája igazi halálsugarat lőjön!

Brigi007

Aliz: Peti, mi az az újév?
Peti: Az, amikor az év újrakezdődik.
Aliz: Újrakezdődik? Pont, mint az előző?
Peti: Nem, ez új, tehát új dolgok történnek.
Aliz: Minden újra kezdődik? MINDEN?
Peti: IGEN, Aliz.
Aliz: Ezentúl Szonjának hívnak, háromméteres nyuszi vagyok és nagyon aranyos!
Peti: Úgy legyen, Szonja.

Brigi007

Aliz: Anya kocsija szervizben van.
Ben: Felszolgálják vacsorán?
Aliz: Micsoda?
Ben: Ha szervizben van, akkor szervírozzák.
Aliz: De én egy csomó cukorkát meg rágcsát rejtettem el a hátsó ülés alatt!
Ben: Ó, akkor biztos sikert arat majd a vacsorán!

tataijucc

Ben: Anyu mesélt nekem a táplálékpiramisról.
Aliz: Nálunk van róla kép a hűtőn! A csúcsán a rágcsálnivalók állnak. Az alján azok a dolgok, amiket véletlenül eszel meg: föld, bogarak, vagy köptető.
Ben: És a kettő között?
Aliz: Mi lenne? Fincsi krémes töltelék.

Brigi007

Kisfiú1: Mit jelent az, hogy mákos bejgli? Valami betegség?
Kislány: Egy nehéz hokitrükk.
Kisfiú2: Bodros, fekete szőrű kutya fajta fehér pöttyökkel.
Béci: Dehogyis. A mákos bejgli egy afrikai lepényfajta, aranysárga, és tele van tömve mirhával. A három királyok csak ezen élnek.
Aliz: Mindig Bécinek vannak a legjobb válaszai!
Ben: Ó, igen, ő őstehetség.