Tesz-vesz ​város karácsonya (Tesz-vesz város) 49 csillagozás

Richard Scarry: Tesz-vesz város karácsonya

Megjött a tél, csillog a hó, fehérbe öltöztek a vöröscserepes háztetők is. Nagy napra ébred Tesz-Vesz Város…

Eredeti cím: Best Christmas Book Ever

Eredeti megjelenés éve: 1981

Tagok ajánlása: 3 éves kortól

Lilliput, Budapest, 2008
48 oldal · ISBN: 9789639619241 · Fordította: Kristóf Eszter · Illusztrálta: Richard Scarry
Lilliput / Gulliver, Dabas, Budapest, 1992
44 oldal · ISBN: 9637447415 · Fordította: Domina Márta · Illusztrálta: Richard Scarry
Lilliput, 1991
ISBN: 9639166340 · Fordította: Kristóf Eszter · Illusztrálta: Richard Scarry

Uzsonna
Richard Scarry: Tesz-vesz város karácsonya

Kedves mesék a karácsonyi Tesz-vesz városról, élvezetes volt mellé a képeket tanulmányozni. Van egy társasjáték is, a nagyit lehet meglátogatni benne, hó és egyéb időjárási viszontagságok közepette.

Eta IP
Richard Scarry: Tesz-vesz város karácsonya

Jaj, muszáj volt vennem még két Tesz-vesz várost, hogy ne bolonduljak meg a vécén. A fiam csak akkor kakál nyugodtan, ha közben ezeket nézegetheti, és az „alap” teszveszt már halálosan untam.

Sisyll
Richard Scarry: Tesz-vesz város karácsonya

Egy- egy utazás Tesz- vesz Városban nekem mindig nagyon nosztalgikus. A gyermekkoromat idézi fel, mikor az öcsémmel hétvégén jó korán keltünk hétvégén (!) hogy a reggeli matinét nézhessük. Tesz- vesz Városa volt az egyik kedvencünk.
Eme könyv történeteit javarészt már ismertem is. Bár kicsit rövidebbek, mint a műsorban lévők. Bevallom a fordítás engem is zavart egy kicsit, de az agyam rendes volt, és szépen mindent átírt automatikusan, hogy kevesebb bosszúság érjen és csak élvezzem a kedves hangulatot, ami ebből a meséből mindig úgy árad.
Külön plusz pont a kötetben lévő karácsonyi dalokért, és a nagymamás társasért. :)

Millázs
Richard Scarry: Tesz-vesz város karácsonya

NEKEM IS KELL EGY ILYEN KÖNYV!
Szóval…
Nagyon szuper a rajzok miatt, a mesék, a kották, a társasjáték, a kézműves ajándék, a hangulata, a sok hó, az almakopter miatt és még sorolhatnám, mi miatt annyira klassz ez a könyv, hogy kívánságlistára teszem.

Luki
Richard Scarry: Tesz-vesz város karácsonya

A gyerekek nagyon szeretik a suliban, szóval lassan kívülről fújom… Aranyos, de már kicsit unom :-D

Aveline
Richard Scarry: Tesz-vesz város karácsonya

Egyik gyerekkori kedvenc könyvem, tele aranyos karácsonyi történettel. Jó volt újra kézbe venni, olvasni a könyvet és gyereknek érezni magam. :)

Melia
Richard Scarry: Tesz-vesz város karácsonya

Gyerekkorom egyik kedvenc mesekönyve. Imádom a kis történeteket, és az aranyos rajzokat. Igazi kis Mikulásos történetek vannak benne. A kedvenc szereplőm: Csúszimászi =D

Schmeiszerné_Vincek_Evelin
Richard Scarry: Tesz-vesz város karácsonya

Nem is emlékeztem már erre, hogy ez milyen jó! :)
Kisfiam nagyon élvezte, és már voltak kedvencek, sőt kedvenc részletek is, amiket újra és újra elővettünk, elolvastunk, megbeszéltünk. :) Imádtam!

Hirvi
Richard Scarry: Tesz-vesz város karácsonya

Tesz-vesz könyv. tipikus Tesz-vesz, de plusz piros pont, hogy a magyarítás során próbálták magyar viszonyokra átírni a szöveget: vagyis nálunk nem karácsonykor jön a Mikulás és ezt próbálták is átírni, ahol a történet és az illusztráció engedte. Ilyennel ritkán találkozom, szóval roppantul meglepett, jó értelemben.

Aveline

Mindenki sürög-forog, szorgoskodik: karácsonyra készülődik.