Tesz-vesz ​város karácsonya (Tesz-vesz város) 50 csillagozás

Richard Scarry: Tesz-vesz város karácsonya

Megjött a tél, csillog a hó, fehérbe öltöztek a vöröscserepes háztetők is. Nagy napra ébred Tesz-Vesz Város…

Eredeti cím: Best Christmas Book Ever

Eredeti megjelenés éve: 1981

Tagok ajánlása: 3 éves kortól

Lilliput, Budapest, 2008
48 oldal · ISBN: 9789639619241 · Fordította: Kristóf Eszter · Illusztrálta: Richard Scarry
Gulliver / Lilliput, Dabas, Budapest, 1992
44 oldal · ISBN: 9637447415 · Fordította: Domina Márta · Illusztrálta: Richard Scarry
Lilliput, 1991
ISBN: 9639166340 · Fordította: Kristóf Eszter · Illusztrálta: Richard Scarry

Uzsonna
Richard Scarry: Tesz-vesz város karácsonya

Kedves mesék a karácsonyi Tesz-vesz városról, élvezetes volt mellé a képeket tanulmányozni. Van egy társasjáték is, a nagyit lehet meglátogatni benne, hó és egyéb időjárási viszontagságok közepette.

Eta IP
Richard Scarry: Tesz-vesz város karácsonya

Jaj, muszáj volt vennem még két Tesz-vesz várost, hogy ne bolonduljak meg a vécén. A fiam csak akkor kakál nyugodtan, ha közben ezeket nézegetheti, és az „alap” teszveszt már halálosan untam.

Sisyll
Richard Scarry: Tesz-vesz város karácsonya

Egy- egy utazás Tesz- vesz Városban nekem mindig nagyon nosztalgikus. A gyermekkoromat idézi fel, mikor az öcsémmel hétvégén jó korán keltünk hétvégén (!) hogy a reggeli matinét nézhessük. Tesz- vesz Városa volt az egyik kedvencünk.
Eme könyv történeteit javarészt már ismertem is. Bár kicsit rövidebbek, mint a műsorban lévők. Bevallom a fordítás engem is zavart egy kicsit, de az agyam rendes volt, és szépen mindent átírt automatikusan, hogy kevesebb bosszúság érjen és csak élvezzem a kedves hangulatot, ami ebből a meséből mindig úgy árad.
Külön plusz pont a kötetben lévő karácsonyi dalokért, és a nagymamás társasért. :)

Millázs
Richard Scarry: Tesz-vesz város karácsonya

NEKEM IS KELL EGY ILYEN KÖNYV!
Szóval…
Nagyon szuper a rajzok miatt, a mesék, a kották, a társasjáték, a kézműves ajándék, a hangulata, a sok hó, az almakopter miatt és még sorolhatnám, mi miatt annyira klassz ez a könyv, hogy kívánságlistára teszem.

Morn
Richard Scarry: Tesz-vesz város karácsonya

Nekem a Tesz-vesz város kicsit kimaradt a gyerekkoromból. Tuti, hogy találkoztam vele, de nem kötöttünk olyan erős barátságot, meg nem is volt belőle saját példányunk. Úgyhogy erre azonnal lecsaptam, amint lehetőségem lett rá, hogy ingyen elhozzam.
Egy fáradt nap után meg úgy voltam vele, hogy nekem valami mese kell. Lett is, ez.
Aranyos kis történetek vannak benne, édesek a rajzok, bár azon néha fennakadtam, hogy a figurák még sírás közben is nevetnek magukon. Inkább tűntek könnyes szemmel röhögőknek mint rívóknak. De azért jó volt.

Gulliver / Lilliput, Dabas, Budapest, 1992
Luki
Richard Scarry: Tesz-vesz város karácsonya

A gyerekek nagyon szeretik a suliban, szóval lassan kívülről fújom… Aranyos, de már kicsit unom :-D

Aveline
Richard Scarry: Tesz-vesz város karácsonya

Egyik gyerekkori kedvenc könyvem, tele aranyos karácsonyi történettel. Jó volt újra kézbe venni, olvasni a könyvet és gyereknek érezni magam. :)

Melia
Richard Scarry: Tesz-vesz város karácsonya

Gyerekkorom egyik kedvenc mesekönyve. Imádom a kis történeteket, és az aranyos rajzokat. Igazi kis Mikulásos történetek vannak benne. A kedvenc szereplőm: Csúszimászi =D

Hirvi
Richard Scarry: Tesz-vesz város karácsonya

Tesz-vesz könyv. tipikus Tesz-vesz, de plusz piros pont, hogy a magyarítás során próbálták magyar viszonyokra átírni a szöveget: vagyis nálunk nem karácsonykor jön a Mikulás és ezt próbálták is átírni, ahol a történet és az illusztráció engedte. Ilyennel ritkán találkozom, szóval roppantul meglepett, jó értelemben.

Aveline

Mindenki sürög-forog, szorgoskodik: karácsonyra készülődik.