Tesz-vesz ​város iskolája (Tesz-vesz város) 34 csillagozás

Richard Scarry: Tesz-vesz város iskolája

Gondoltad volna, hogy Tesz-vesz Városban még az iskola is szórakoztató? Ismerkedj meg az osztályteremmel, az ábécével, a számokkal és még sok más érdekes dologgal, amit a nagyok már tudnak – és nevess nagyokat!

Nagy iskoláskönyv címmel is megjelent.

Móra, Dabas, 2020
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634158561 · Fordította: Réz András · Illusztrálta: Richard Scarry
Móra, Budapest, 2016
66 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634153504 · Fordította: Réz András
Lilliput, 2008
60 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639619418 · Fordította: Réz András · Illusztrálta: Richard Scarry

Jagika P>!
Richard Scarry: Tesz-vesz város iskolája

Ha egy kisgyermek iskolába készülődik, biztosan izgatott a rá váró ismeretlen világ miatt. Ez a könyv viszont kiváló lehetőség arra, hogy megismerje mindezt, beszélgessen róla anyával-apával. Nagy különbség nincs a könyvbeli és a mi iskolarendszerünk külsőségei között, ráadásul mindkettőben minden tanuló más. A rajzok kedvesek, színesek, tréfásak – a könyv szokás szerint hasznos és szórakoztató is egyszerre…

Light_House>!
Richard Scarry: Tesz-vesz város iskolája

Betűk, számok, formák, színek, napok, hónapok és sok minden más, amit megtanulnak a Tesz-vesz iskolába járó nebulók :)

kritta>!
Richard Scarry: Tesz-vesz város iskolája

Amit várhatunk: szórakozás, tanulás, vidámság, felfedezni való világ és üdítő tartalom az egész család számára, kortól függetlenül. Egon pedig továbbra is hatalmas kedvencünk.

Részletesen: http://konyvlelo.blogspot.com/2023/10/tesz-vesz-varos-i…

ChaiLatte>!
Richard Scarry: Tesz-vesz város iskolája

A Csúcsforgalom tesz-vesz városban viszi a prímet, de szorosan ott lohol a nyomában ez a rész is. Mézes tanítónéni cuki, Cicó okos mint mindíg és Egon a vicces hajlékonyságával nevettet meg minket. Széles témát ölel fel; van itt ábécé, színek, számok, verdák, napi rutin és sorolhatnám. A jól megszokott szuper rajzok színesítik a könyvet, és az alaptörténetek, melyeket kedvünk szerint továbbkölthetünk gyerekeinknek. Meleg szívvel ajánlom, minden kisgyerekes családnak!

Millázs>!
Richard Scarry: Tesz-vesz város iskolája

Tesz-Vesz város meséi köztudottan nem túl hosszúak, a rajzok viszik a prímet, na meg az állatok. Ebben a részben extra rövid történetek találhatóak, de nem bánjuk, böngészni való akad ezerrel.

Mpattus P>!
Richard Scarry: Tesz-vesz város iskolája

Az iskolára való ráhangolódásban első körben a Tesz-vesz város iskolája lehet a segítségünkre. A szokásos, nagy alapú, keményborítós, színes és strapabíró lapokból álló kiadvány terjedelméből fakadóan könnyen mozgatható az öt-hat évesek számára. A könyvbe lapozva szinte már az iskolabuszon ülve érezhetjük magunkat, mindenekelőtt azonban végigkövethetjük Cicó reggeli készülődését. Kedvenc Tesz-vesz macsekunk reggele persze nem mindig indul gördülékenyen, de végül csak sikerül elérni az iskolabuszt. Az utazás során hamarosan megközelítjük az iskolát, melyet először kívülről ismerhetünk meg, majd belépünk a tanterembe. Még egy utolsó ellenőrzés az iskolafelszerelések között, és indulhatnak az órák. Az ABC betűivel kezdünk, majd irány a technikaóra! A matek és a művészetek sem maradhat ki! A könyv végigköveti az iskola mindennapjait és Cicó feszített menetrendjét, miközben számos olyan, iskolaalkalmassági ismerettel is bővíti a kis olvasókat, melyek a mindennapi eligazodásban is segítséget nyújthatnak. A technikaóra keretein belül egy sor kézművesfoglalkozással találkozhatunk, melyet a gyerekekkel otthon is kipróbálhatunk. A matek és a mértan kapcsán a mértékegységek, a különféle formák és persze maguk a számok is előtérbe kerülnek. A számok felismerését illusztrációk és a konkrét arabszámok megjelenítése is segíti. A művészeti blokkban kapnak helyet a színek, melyek összekapcsolódnak a természet színeivel (növények, termések, különféle tárgyak és állatok megjelenítésével). Cicó napirendje kapcsán még az órával is megismerkedhetünk – és persze, magával az időbeosztással is. A tanító néni mellett pedig feltűnnek az iskola további dolgozói is, mint a gondnok és az iskolaorvos.

Bővebben:

Katona_Zsuzsanna>!
Richard Scarry: Tesz-vesz város iskolája

Mindig imádtam a részletes rajzokat. Gyerekként sokszor próbáltam lemásolni. A történetek egyszerű, de viccesek, olykor bosszantóak is egy kicsit. És Egon minden rajzon ott van. Meg kell keresni!

tedus>!
Richard Scarry: Tesz-vesz város iskolája

Az Iskolaböngészőhöz hasonlóan ez a kötet is a képek által ismerteti meg a gyermekekkel az iskolát. A vicces jelenetek bemutatják, hogy mennyire mozgalmas az élet az iskolában. A könyv bizonyosan megmosolyogtat gyermeket és szülőt egyaránt. Iskolát kezdő gyermekeknek nagyon ajánlom. :)

Izolda P>!

Q

Rinó Linának hiába magas az IQ-ja, főtt a feje eleget, mire rájött, hogy nincs olyan magyar szó, amelyben szerepel a Q betű.