46. legjobb mese könyv a molyok értékelése alapján
53. legjobb gyermekkönyv kicsiknek könyv a molyok értékelése alapján

Tesz-vesz ​város (Tesz-vesz város) 346 csillagozás

Richard Scarry: Tesz-vesz város Richard Scarry: Tesz-vesz város Richard Scarry: Tesz-vesz város Richard Scarry: Tesz-vesz város

„Tesz-Vesz Városban mindenki teszi a dolgát. Folyik a munka kint és bent, lent és fent. Még a föld alatt is. Vannak, akiket a munkájuk mindig a város más-más pontjára szólít. Sőt olyanok is vannak, akiknek az utca a munkahelyük…” – kezdődik a mese.

A sárga (Móra kiadások) megjelent Sürgés-forgás Tesz-vesz Városban címmel is.

Tagok ajánlása: 3 éves kortól

Móra, Budapest, 2020
Lilliput, 2004
46 oldal · ISBN: 9789637839917 · Fordította: Réz András · Illusztrálta: Richard Scarry
Lilliput, Budapest, 1995
40 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637839534 · Fordította: Réz András · Illusztrálta: Richard Scarry

gabiica P>!
Richard Scarry: Tesz-vesz város

Mindig is imádtam a Tesz-vesz város mesét, imádtam nézni, látni a szereplők életét. Jó volt most könyvben is olvasni, nagyon szórakoztató történet.
Az illusztrációk nagyon tetszettek, illett a történethez. Sok mindenre taníthatja a gyerekeket, szerintem érdemes olvasni.

Szédültnapraforgó>!
Richard Scarry: Tesz-vesz város

Még a nyolcvanas évek elején vette anyukám ezt a könyvet az öcsémnek 60,- ft-ért , de mivel nekem két fiam van, így mi megörököltük :)
Már sokszor olvastam, de mindig jókat mosolygok az illusztrációkon (Lucerna gazda feleség kézihabverő fülbevalója, az egérkék a kórházban a kis kerekesszékkel száguldoznak stb.)
Maga a történet is irtó aranyos, ahogy bemutatja az élet eseményeit állatszereplőkön keresztül. Megismerjük Lucerna gazdát, Tüzes kovácsot, Zeller zöldségest, Férc szabót. Ezen kívül megtudjuk, hogyan épül a ház, hogy dolgozik a posta, a tűzoltóság, mi történik egy mandulaműtétnél, betekintünk a vasúti és hajón való közlekedés rejtelmeibe is .
Megtudjuk mire jó a fa, hogyan dolgoznak a malomba, ebből hogy lesz kenyér, és hogy készül az új út.
Kisgyerekeknek nagyon tanulságos és színes kavalkád, eddig mindegyikük szerette :)

Sisyll>!
Richard Scarry: Tesz-vesz város

Azt kívánom, hogy a leendőbeli gyerkőceim is annyira szeressék majd a TVV-t, amennyire én. Annyi mindenre tanít és annyira szeretni való.

ViraMors P>!
Richard Scarry: Tesz-vesz város

Gyerekkori nagyon kedvenc, meg nem tudom mondani, hányszor olvastuk magunknak és egymásnak. Többszörösen díjnyertes, mert az aktuális aprónép is szereti :D

Röfipingvin P>!

Ez egy örökzöld!
E(1)-t még nem köti le hosszú ideig – 22 hónapos –, így majd két oldalanként fogjuk nézegetni, olvasgatni.

Lahara IP>!
Richard Scarry: Tesz-vesz város

Kétszer van meg, mindkétszer az eredeti Tesz-Város. Mert az elsőt, a sajátot, én kicsit dekoráltam ám kisebb koromban, és amikor megláttam az antikváriumban…na, mondom, ez nekem kell, úgy is, hogy nincs összefirkálva. Aztán lett két összefirkált TVV-m, de sebaj! Gyermekkori kedvenc könyv, leginkább azt szerettem, amikor papírt készítettek és kenyeret sütöttek.

Móra, Budapest, 1988
60 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631155250 · Fordította: Réz András · Illusztrálta: Richard Scarry
Heni_s_BookBar P>!
Richard Scarry: Tesz-vesz város

Szerintem ez egy örök könyv, amelyet bármilyen életkorban olvas az ember, biztosan mosolyra fogja fakasztani. :) Aranyos és kedves állatkák a szereplők, akik igazán szépen lettek illusztrálva. Az unokahugomnak is nagyon tetszett, ugyanis rengeteg színes kép található meg a könyvben. Különösen tetszett neki és nekem is a részletgazdagsága és véleményem szerint nagyon jól fejleszti a gyermekek képzelő erejét is. :) Nekem egy nagyon régi példányom van, amelynek a közepén már hullanak ki sajnos a lapok, de érzelmileg kötődök hozzá, de megpróbálok majd beszerezni egy új példányt, mert ha egyszer lesz gyerekem, biztosan neki is szeretném felolvasni és megmutatni a gyönyörű illusztrációkat.

worsi P>!
Richard Scarry: Tesz-vesz város

Ezzel a könyvvel megszívtuk. A piros borítóst vettük meg, a cím alaján nyilván, mert volt egy ilyen című sárgánk gyerekkorunkban (azt most Sürgés-forgás Tesz-vesz Városban címmel lehet újonnan megvenni).
Ez a piros borítós viszont bénaság, nem ajánlom. Mindenféle egyéb Richard Scarry-könyvekből összeollózott képekkel (a járművesből is van jónéhány), nincs benne semmi történet se, vagy ha mégis, az is gagyi. A nevek is bénák (mi az már, hogy Cinca Felícia??), a többiben levő mesék szörnyen rövidítve szerepelnek benne, leginkább felismerhetetlenségig torzítva.
De egy dolgot megtanultam belőle én is: a tyúkok és a tehenek túl buták, ezért Tesz-Vesz városban ők csak haszonállatok maradtak.

richabi>!
Richard Scarry: Tesz-vesz város

Ha a gyerekek egy külön univerzumban, a Gyerek-Föld nevű bolygón élnének, külön országokban, és volna ezen a bolygón külön gyerek-Svéd Királyi Tudományos Akadémia, akkor ennek a testületnek az elsők között kellene odaítélnie Richard Scarrynek a gyerekirodalmi Nobel-díjat, annyira EGYEDI és megismételhetetlen ez a MŰ!:) Még felnőttfejjel is tudok olyan részleteket észrevenni a lapjain, amiket nyolcszázötvenkét alkalommal, ahányszor eddig kinyitottam, nem vettem észre. Az a baj, ha bekereteztetem, akkor nem tudom majd lapozgatni…:)))

Baki P>!

Van, aki kint dolgozik,
és van, aki bent.

kisandika>!

…hogy mit mond egy ács, ha a szög helyett a hüvelykujjára csap, semmiképpen nem közölhetjük.