Nagy ​iskoláskönyv (Tesz-vesz város) 32 csillagozás

Az ablaktól a zsiráfig
Richard Scarry: Nagy iskoláskönyv

„Irány az iskola! Szeptember első napján korán keltegeti Cicót a mamája. Ébresztő! Vár az iskola! – Miért kell nekem oda mennem? – zsörtölődik félálmában Cicó. – Minden gyerek jár iskolába! A tanító néni megtanít írni és olvasni – magyarázza Cicó Mama. – Nem akarsz butácska maradni, igaz? Akkor kelj fel szépen!…” – kezdődik a történet.

Tesz-vesz város iskolája címmel is megjelent.

Eredeti cím: Great Big Schoolhouse

Lilliput, 1991
60 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637839909 · Fordította: Deák Márta

Popovicsp87 P>!

Richard Scarry: Nagy iskoláskönyv Az ablaktól a zsiráfig

Iskolai történet keretein belül tanítja a gyerekeke olvasni, a színekre, számokra.
A Nagy Tesz-Vesz ÁBC-hez képest jobbnak éreztem, valahogy hagyott elég helyet, oldalakat egy-egy témakörnek és a szókincsnek.
Az ábécénél a magyaros betűk megleptek, itt el nem tudom képzelni, hogy intézték el, hogy legyen hozzájuk kép. :)

eeszter>!

Richard Scarry: Nagy iskoláskönyv Az ablaktól a zsiráfig

Nagyon ötletes ez a könyv, öröm lapozgatni és hasznos is iskola előtt, vagy első osztályban. Viszont a fordításon nem tudom túltenni magam, pedig egyáltalán nem jellemző rám, hogy a fordító munkáját kritizáljam. Csak szerintem egész más egy regényben néhány szót félrefordítani, mint egy gyerekkönyvben, ahol még a gyerekek esetleg most tanulják megkülönböztetni a zöldségféléket. Vagy lehetséges, hogy úgy gondolkodott, hogy teljesen mindegy mi van a képen, de a szavak lehetnek mellettük akármik? Karalábé képe mellett fehérrépa felirat, karfiol képe mellett kelkáposzta felirat. Az orvos pedig fülhallgatóval hallgatja meg a gyerekek szívverését. Hát rendben. Azért nem akarok kevesebb csillagot adni a könyvnek, hátha van belőle egy javított kiadás :)

furacs>!

Richard Scarry: Nagy iskoláskönyv Az ablaktól a zsiráfig

Ez a könyv is megvolt, tudom, hogy szerettem, de a történésekre már nem emlékszem.

PuPilla>!

Richard Scarry: Nagy iskoláskönyv Az ablaktól a zsiráfig

Imádtam. Mindig bele akartam kerülni ebbe a világba.

_Vic_ P>!

Richard Scarry: Nagy iskoláskönyv Az ablaktól a zsiráfig

Csúszimászi mindenhol ott van és a poénok jelentős része hozzá kapcsolódik!
Felnőtt fejjel tűnik fel, hogy a fordítónak alaposan feladta a leckét az Ábécé fejezet. Nem elég, hogy az adott betűnek minél többször kellett szerepelnie a szövegben, de még ráadásul passzolnia is kellett a képhez! Hab a tortán, hogy a magyar ábécében több betű van, mint az angolban, talán máshonnan vettek plusz képeket?!
Betűk, számok, színek, formák, hónapok, itt van minden, hogy a gyerekek kedvenc karaktereikkel tanuljanak.
„A tojást a tyúkok tojják. A kakasok nem tudnak tojni. Csak a kukorékoláshoz értenek.”
Ezt a könyvet is imádtam! :)