Tettesek ​és tetthelyek 9 csillagozás

Híres esetek
Izgalmas esettanulmányok mutatják be azt a törvényszéki szakértői munkát, amely a sokat vitatott O. J. Simpson-ügy, a hamis Hitler-naplók és egy sor más, nagy nyilvánosságot kapott bűncselekmény hátterében állt.

Bizonyítékok gyűjtése és elemzése
Külön fejezetek ismertetik a mai törvényszéki szakértők azon módszereit és speciális eszközeit, amelyekkel átvizsgálják a bűnesetek helyszínét, majd megvizsgálják a talált bizonyítékokat.

A tetthelytől a tárgyalóteremig
A tényleges tetthelyekről származó fotók mellett izgalmas leírások, 3D-s diagramok és tudományos magyarázatok segítenek megérteni, miként használható fel bírósági bizonyítékként a robbanási törmelék, a füllenyomat, a toxikológiai jelentés, a titkosított adatfájl és sok-sok egyéb dolog…

Arena 2000, Budapest, 2006
144 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637046690 · Fordította: Sóskuthy György

Izolda P>!
Richard Platt: Tettesek és tetthelyek

Bár ez a könyv 2003-as, sok olyan általánosságot tartalmaz, amik időtállóak (kivéve persze a kíberbűnözésről szóló két oldalt). A sok nyomozós szíeszáj-sorozattal szemben ez sokkal életszagúbb. Sok témát érint, a mélység persze változó, de egy laikusnak érdekes. És időnként picit tömény, pl. az idővonalas A törvényszéki tudomány legfontosabb eredményei, pedig ez a 4 oldal nagyon érdekes.

(Áprilisi zsákbamacska (is).)

Scarlet_Rose P>!

Nagyon jó volt!
Az illusztrációk elképesztőek :)
Èvek óta minden ilyen tèmájú könyvet,filmet és sorozatot imádok!
Folyamatosan utána nèzek ha valamit nem èrtek vagy csak èrdekel.
Ez a könyv mègis sok újdonságot tudott mondani, mutatni :)

Sylvie23 P>!
Richard Platt: Tettesek és tetthelyek

Nagyon érdekelt a könyv, pláne azután, hogy a krimi részleget a könyvtárban egy picit kivégeztem. Szerintem egy laikusnak még élvezhető olvasmány, egy olyannak aki viszont ezzel foglalkozik inkább hiányos iromány, de ebbe most nem mennék bele. Nekem nagyon tetszett, jól illusztrált, tömör, lényegre törő, jól tagolt könyv, első ránézésre a Mi micsoda könyveim jutottak eszembe róla. Sajnos ez is egy olyan szakma ami elég sokat fejlődik napról napra a technológiával együtt, így ez a 2006-os kiadás, ma 2015-ben valószínűleg egy kicsit elavult, de egy krimi rajongó szívének több, mint elég, remélem ennek köszönhetően hamarabb megfejtem majd a következő könyvemet. :)

Izolda P>!

A törvényszéki tudomány legfontosabb eredményei

Azonosítás
1977
A japán Országos Rendőrhatóságnál Fuseo Matsumur nyombizonyíték-szakértő pillanatragasztóval rögzít hajszálakat egy tárgylemezhez, amikor észreveszi, hogy a szer gőzének hatására ujjlenyomatai sokkal feltűnőbbé válnak. A pillanatragasztó-gőzölés a rejtett ujjlenyomatok kimutatásának egyik legfontosabb módszere lesz.