Kalózok 10 csillagozás

Richard Platt: Kalózok Richard Platt: Kalózok

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Szemtanú Park

Park, Budapest, 2010
72 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635309078 · Fordította: Makovecz Benjamin
Park, Budapest, 1996
64 oldal · ISBN: 963530272X · Fordította: Makovecz Benjamin

Richard Platt: Kalózok

Egyre jobban megkedvelem a Szemtanú sorozatot, úgy gondolom, a harmadik kötet olvasása után nyugodtan állíthatom, hogy az egyik legjobb ismeretterjesztő címkét jó szívvel nekik utalnám.

Még nem olvastam könyvet a kalózokról, ezért úgy gondoltam, ideje egy kicsit beleásni magam, megtudni pár érdekességet róluk. Ez sikerült is! A könyv nagyon érdekesen, olvasmányosan mutatja be életüket, nem egyszer történelmi utalásokkal fűszerezve, amelyek még jobbá varázsolják a kötetet.

Mircsi P>!
Richard Platt: Kalózok

Tök jó ismeretterjesztő kiadvány, amit az Our Flag Means Death miatt vettem a kezembe, főleg azért, mert megtudtam, hogy nagyvonalakban azért van köze a valósághoz. A könyv informatív, de nem túl tömény, tetszett a végén az a rész, hogy ha érdekel még bővebben a téma, akkor hol lehet még kutakodni (pl múzeumok, témák). Kár, hogy az új kiadáson ez a borzalmasan ocsmány rózsaszín borító van, mert majdnem lebeszéltem magam róla.

Leah P>!
Richard Platt: Kalózok

elég sok érdekes dolog van benne. mindenkinek aki kedveli a kalózokat. :)
mindig azt figyeltem milyen hajó maketteket tettek a könyve mert apu asztalos és annó csinált 1et és nem tom h milyen modell mondjuk lehet h megkéne kérdeznem tőle XD de mindegy jó képek vanak benne ..:)

Ninácska P>!

A vikingek röptében kapták el a feléjük hajított lándzsát, és mindjárt vissza is dobták az elborzadt ellenség felé.

Ninácska P>!

A palack ivóvíz egy nap alatt elfogyott; a magányos embernek ezután magának kellett innivalót szereznie.

Ninácska P>!

Kalózsikerei és bátorsága révén vált legendává Robert Surcouf neve.

Ninácska P>!

Merész tetteik miatt a franciák nemzeti hősként tisztelték a korzárokat.

Ninácska P>!

A legendás közép-amerikai vidék soha nem látott kincsek ígéretével csalogatta a kalózokat és a kalandorokat.

Ninácska P>!

A kitett kalózt csak igen csekély készlettel látták el.

Ninácska P>!

A szaruban őrzött lőpor nem tartott sokáig, s a hajótörött ezután már csak a leleményességében bízhatott.