Hol ​lehet Noel? 230 csillagozás

Richard Paul Evans: Hol lehet Noel?

„Akadnak ​történetek, karácsonyi mesék, amelyeket úgy őrzünk, mint a dobozba rejtett füzéreket és színes üvegdíszeket, hogy azután minden évben elővegyük és megcsodáljuk őket. Rájöttem arra, hogy az én történetem is pontosan ilyen, hiszen örökre megváltoztatta véleményemet a karácsonyról.”

A karácsonyi ünnepek rendszerint örömet hoznak az emberek életébe, Mark Smarttal azonban egészen más volt a helyzet. Az élet egyik csapást mérte rá a másik után: elveszítette az ösztöndíját, és ezért kimaradt a főiskoláról; szeretett édesanyja életét vesztette egy autóbaleset során; a barátnője elhagyta; most pedig, egy havas, késői November éjjelen, lerobban az autója. Egy kávézóba toppanva kér segítséget, hogy vontatót hívhasson. Odabenn egészen váratlan meglepetés várja egy gyönyörű, szokatlan nevű fiatal lány személyében, aki a kedvességével örökre megváltoztatja az életét.
Macy Wood kevés emléket őriz vérszerinti szüleiről, örökbe fogadott életének képeit pedig legszívesebben… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2006

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Arany pöttyös könyvek Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2010
344 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632452081 · Fordította: Robin Edina

Macy Wood · Mark Smart

Mulán>!
Richard Paul Evans: Hol lehet Noel?

Nem igazán tudom hova tenni ezt a könyvet, tetszett is meg nem is helyenként kicsit túlerőltetett volt számomra. A karakterek közül leginkább Macy lopta be magát a szívembe ez a lány tényleg egy angyal. A karácsonyi téma adott szóval tökéletes karácsonyi olvasás lehet karácsony előtt hangolódásként.

K_A_Hikari I>!
Richard Paul Evans: Hol lehet Noel?

„Az anyámnak igaza volt. Isten angyalai tényleg a földön járnak.”

Ez a regény most talán még nagyobb hatással volt rám, így adventi időszak alatt, mint először.
Egyszerűen egy csoda…azt hinné az ember, hogy könnyed kikapcsolódás, és igen egy ideig valóban az, aztán egyszer csak elmosódnak a betűk, a szavak.
Mert ez a regény nem csak Noel megtalálásáról szól; hanem a megbocsájtásról, a szeretetről, az életünkben lévő olykor láthatatlan csodákról.
Ébresszük fel lelkünknek azt a gyermeki részét, amelyik kérdés nélkül szeret, és hisz a csodákban.
Erről szól valójában a karácsony és ez a könyv is.

Bővebben: http://irasaimtarhaza.blogspot.hu/2016/12/richard-paul-…

DarknessAngel>!
Richard Paul Evans: Hol lehet Noel?

Régóta kívánságlistás volt a könyv, szóval számomra hatalmas öröm, hogy végre elolvashattam. Már magában ez és a mesés borító jó hangulattal árasztott el. Aztán hozzájött a történet.♡
Ha egy szóval kéne jellemeznem a könyvet, azt hiszem a gyengéd mellett döntenék. Persze ott van még az inspiráló, nyugalom, megható és a szeretet is. Ezek mind átjártak olvasás közben. Valahogy viszont inkább a könyv, a történet gyengédsége volt számomra a legmehatárlzóbb. Annyira szépen bánt a szavakkal, illetve sosem volt gonosz, esetleg keserű. Pedig ilyen témával simán belefért volna. Szerencsére egyik szereplőnk sem választotta ezt az utat. Helyette nagyon megbocsátók és gyengédek voltak. Sikerült meghatnia, valamint végül még meg is könnyeztem.
Csak ajánlani tudom!

Gorkie P>!
Richard Paul Evans: Hol lehet Noel?

Ez volt a 2. könyv, amit a szerzőtől olvastam de biztos, hogy nem az utolsó.
Nagyon szép és megható volt, szem nem marad szárazon. Érdemes olyan hangulatban olvasni, mikor lelkileg fel vagyunk készülve a szívfájdító történetekre.
Elgondolkodtató, tanulságos, keserédes olvasmány, szerethető szereplőkkel, akik közül többen a szívemhez nőttek. Nehéz történet, tele érzelmekkel, fájdalommal, ugyanakkor reménnyel és hatalmas szeretettel is. Az írónak ezúttal is sok mondanivalója akadt, amiből igyekezett minél többet átadni. Inkább nem sorolom fel, mert félő, hogy kihagynék valami fontosat.
A stílus gördülékeny, gyorsan olvasható, visz magával a cselekmény.
A Karácsonyi doboz is nagy hatással volt rám. Ezek után nagyon kíváncsi vagyok a Kegyelem című könyvére is. ♥

WindStorm>!
Richard Paul Evans: Hol lehet Noel?

Az elején kezdd, s a végén fejezd be!
Ennél jobb tanács nem jut eszembe.

Januárban két könyvet is sikerült elolvasnom RPE-tól és egy kicsivel ugyan, de a Kegyelem című könyve jobban tetszett.
A könyv nyelvezete egyszerű, könnyen olvasható, mégis lényegretörő. Aranyos, szívmelengető és tanulságos történet, de a szomorú részekből sincs hiány.
A karakterek szerethetőek, Macy került hozzám a legközelebb, hiszen egy csupaszív jellem. Igazából sajnálom, hogy a Noel-lel való kapcsolata kidolgozatlan maradt, szívesen olvastam volna még kettejükről.

Hiszem, hogy semmi sem történik véletlenül.

Könyvmolyképző, Szeged, 2010
344 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632452081 · Fordította: Robin Edina
Cs_N_Kinga P>!
Richard Paul Evans: Hol lehet Noel?

Nos, bár kedvenc nem lett ez egy nagyon szép történet volt. Ahol arról is szó van, hogy semmi sem történik ok nélkül, nem véletlenül találkozunk emberekkel ott és akkor és ahol, hanem okkal. Szó volt itt még a testvéri szeretetről, szerelemről, volt benne egy kevés önfeláldozás egy kis családon belüli erőszak, örökbefogadás és sok nem is rengeteg megbocsátás, felnőtté válás és még sorolhatnám. El lehet ezt olvasni úgy is hogy ez egy szép történet és pont. De ha kicsit belemélyedünk és egy-egy szereplő helyébe képzeljük magunkat, akkor sokkal többről van itt szó, mint hogy hol is lehet Noel? Egyáltalán nem ilyesmire számítottam, szóval egy kicsit meglepődtem. Nem mondom hogy elájultam tőle, és nem is a zsánerem a könyv, de vitathatatlanul, gyorsan olvasható szép történet. Bárki is olvassa, maradandó élményt nem nyújt, de pár órára tuti hogy leköt és akár el is gondolkodtat.
Nem volt rossz, de nem tudnám sehova beskatulyázni. Talán az elmúlt időszakban erről volt a legnehezebb értékelést írnom, de felesleges tovább halogatnom, mert nem jutok dűlőre vele.
Egyszerű, de nagyszerű és szerethető. Talán levonhattam volna fél csillagot a főszereplő Macynk tökéletessége miatt, de nem akartam kukacoskodni, aztán amiatt is hogy ez a pasi Mark, teljesen beleszeretett, de nem akart harcolni érte? Még elgondolkodott a könnyebbik úton is? Ez most komoly? Hát milyen pasi ez? De aztán arra gondoltam, megpróbált az író minél valósághűbb figurákat alkotni. Talán sikerült is neki és talán nekem ez a legfájóbb, hiszen a könyveket én azért olvasom, hogy elrugaszkodhassam a valóságtól és álmodhassam a szereplőkkel és az íróval egy szebb világban, vagy legalább egy tökéletesebben mint amilyenben élünk. Ahol a férfi addig megy és küzd és harcol míg a szeretett nőt meg nem szerzi stb…… Nagy dilemma volt ez nekem. Sutba dobtam és csak a többit értékeltem, mert többször is meghatott és szép kerek egész történet volt.

Katica_98 P>!
Richard Paul Evans: Hol lehet Noel?

Igazi karácsonyi köntöst kapott ez a könyv. Annyira tetszett, többször megsimogattam a borítót. Ugyanezt tudom mondani a tartalomról is, simogatta a lelkemet. Fájdalmas történet volt, de jó időben vettem a kezembe. Karácsony Jézus születése, a szeretet ünnepe. A könyvnek is ez volt az üzenete.
Úgy tűnik, és nagyon sajnálom, hogy ezzel befejeztem Richard Paul Evans könyveinek az olvasását, mert azok a könyvek amelyeket nem olvastam fantasy címkések, és azt nem szeretem.

bokrichard>!
Richard Paul Evans: Hol lehet Noel?

Itt volt az ideje, hogy a májusi rossz időben karácsonyi ajándékomat végre elolvassam. Az író remek stílusú, imádom a könyveit, hoz egy stabil színvonalat. Ez a könyv az egyik legerősebbje, de azért a karácsonyi csomag túl volt töltve erősen, ez hibája. Nagyon sok minden van ebben a cirka 340 oldalban: szerelem, elutasítás, életcél keresés, családkutatás, betegség, gyász, titok stb. Elismerésem, hogy lavírozott a témák között mindent összekötve, mert hát kerek a sztori, de nekem a végére sok lett. Nem volt túl sok időzés, nem hagy az olvasás alatt túl sok teret a befogadónak átérezni igazán az egyes elemek adta katarzis lehetőségét. Mégis jó, mégis tud hatni, és megéri elolvasni. Majd a másik Noelre is sort kell kerítenem.

Porcsinrózsa>!
Richard Paul Evans: Hol lehet Noel?

Szerettem olvasni elejétől végéig. Bár sok minden előre kiszámítható volt, mégis léleksimogató a történet. Ki ne szeretne olvasni pont karácsony táján arról, hogy a gondok elsimulnak, évtizedes haragok feloldódnak a szeretetben, a megértésben. És hogy az ember gonoszsága, rosszindulata felett mindig a szeretet győz. Ennek a könyvnek nemcsak a külleme szép, a tartalma is. R. P. Evans ért hozzá, hogyan ejtse rabul a gondolatok mellett a szívet is.
Az egyetlen elem, ami nem tetszett benne : halmozza a problémákat, egyik súlyosabb a másiknál, és az egészet „leönti” egy gyógyíthatatlan betegséggel, plusz egy halállal. Nagyon remélem, hogy az élet azért nem hoz senki számára ilyen láncolatot, csak az írói fantázia. Részemről felmentést kap a szerző, a lezárás miatt. Jár neki az öt csillag.

mezei P>!
Richard Paul Evans: Hol lehet Noel?

Egy egyszerű, szívet melengető, megható történet. Találkozásokról, családról, veszteségekről. És a szeretetről.

No_Exist>!

Az elején kezdd, s a végén fejezd be!
Ennél jobb tanács nem jut eszembe.

12. oldal (Dalszöveg Mark Smart naplójából)

EgyKönyvmoly>!

– Megtört lélekre a csokoládé a legjobb gyógyír – tréfálkozott. – Én imádom a csokit. Az Isten jóvátétele a brokkoliért.

28. oldal, Második fejezet (Könyvmolyképző, 2010)

Kapcsolódó szócikkek: brokkoli · csokoládé
EgyKönyvmoly>!

– Mindig idegeneknek meséljük el a legféltettebb titkainkat.
– Szerinted miért van ez?
– Talán mert ők nem tudják felhasználni ellenünk, amit hallanak.
Ebben volt valami.

EgyKönyvmoly>!

Lehet,hogy a szerelem nem vak, mindenesetre borzalmasan rövidlátó.

Kapcsolódó szócikkek: szerelem
mezei P>!

Néha elgondolkodom, vajon én milyen szülő vagyok. Megteszem, ami tőlem telik. Időnként azt hiszem, jól csinálom. A gyerekek nem használati utasítással születnek. Mindegyiket külön meg kell fejteni, és mire sikerül, már fel is nőttek. Csak azért imádkozom, hogy a kár, amit esetleg okoztam, ne legyen túl nagy, és remélem, az ő érdekükben, hogy egy nap megbocsátanak majd.

EgyKönyvmoly>!

[…] túl sok heggel büszkélkedhetem ahhoz, hogy mások sebein gúnyolódjam.

island>!

A dolgok, amelyek a legnagyobb gyötrelmet okozzák az életünkben, általában azért történnek, mert valami kisebb fájdalom elől menekülünk.

EgyKönyvmoly>!

Egyszer azt olvastam, hogy ugyanaz a szellő, amely bizonyos lángokat kiolt, másokat még nagyobb erőre szít. Még mindig nem tudom, én miféle láng vagyok

Kriszti68>!

…Egyszer azt olvastam, hogy a szerelem olyan, mint a rózsa: a virágszirmokat csodáljuk, de a tüskés szár tartja magasban és életben. szerintem a házasság is ilyen. Ahogyan az apám mondta, azok a legértékesebb dolgok az életünkben, amelyekért megküzdünk. És végül, ha jól végezzük a dolgunk, a szárat többre fogjuk értékelni, mint a virágot….

Epilógus

Kriszti68>!

Rájöttem, hogy a családunk egy festővászon, melyre legszebb reményeinket festjük-tökéletlenül és hanyagul, hiszen mind amatőrök vagyunk az életben. De ha nem összpontosítunk túlzottan a hibáinkra, csodálatos kép tárul a szemünk elé. És megtanuljuk, hogy nem a kép szépsége érdemli ki a hálánkat-hanem az, hogy egyáltalán festhetünk.

Mark Smart naplója