Elektromos ​vihar (Michael Vey 5.) 5 csillagozás

Richard Paul Evans: Elektromos vihar

Michael, Taylor, Ostin és az Elektroklán többi tagja eddigi legveszedelmesebb küldetésére készül.

Az ellenálló mozgalom lelepleződött.
A Hang bujkálni kényszerül.
Családjuknak nyoma veszett.
Vajon képes lesz-e az Elektroklán megsemmisítő vereséget mérni az Elgenre?

Eredeti mű: Richard Paul Evans: Storm of Lightning

Eredeti megjelenés éve: 2015

Könyvmolyképző, Szeged, 2017
364 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633996904 · Fordította: Robin Edina

swa_z
Richard Paul Evans: Elektromos vihar

Talán eddig ez volt a leggyengébb kötete a sorozatnak,most nem történt túl sok izgalom inkább egy ilyen átvezető résznek éreztem. Még mindig nagyon szeretem ezt a sorozatot így megkapta az 5 csillagot. Nagyon kíváncsi vagyok,hogy fog végződni a történet és,hogy Quentinék végül átállnak-e az Elektroklán oldalára. Remélem kiadják majd az utolsó 2 részt is magyarul.

Könyvmolyképző, Szeged, 2017
364 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633996904 · Fordította: Robin Edina
Damien_Lambert
Richard Paul Evans: Elektromos vihar

Hogy lehet így véget vetni egy könyvnek? Mármint számítottam rá, hogy valami ehhez hasonló befejezése lesz, de én végig azt hittem spoiler Na de túltéve ezen az eszméletlenül zavaró befejezésen magam azt mondhatom, hogy ezt a részt is imádtam és egyre érdekesebb lesz a történet. Igaz ebben a kötetben nem igazán történt sok dolog, mégis izgalmas volt és fenttudta tartani az érdeklődésemet. Ráadásul ahhoz képest, hogy ez inkább gyerekkönyv elég durva dolgok vannak benne spoiler
És akkor most áttérnék a karakterekre, mivel mint írtam nem nagyon történt semmi ebben a részben, így a cselekményről nem igen lehetne beszélni. A karakterek viszont még mindig nagyon szerethetőek és egy kettő kivételével mind gondosan kidolgozottak. A kedvenceim továbbra is Michael, Jack, Quentin és Dr. Hatch. Michaelről és Jackről nem igazán érné meg beszélni ennek a résznek a kapcsán sokkal nagyobb jelentősége volt az utóbbi kettőnek. Quentint már az első rész óta kedveltem ő valahogy más volt, mint Hatch többi Ragyogója és ebben a részben igen nagy jellemfejlődésen esett át azzal, hogy végre valami jót is cselekedett és remélem, hogy ez folytatódni is fog és amikor spoiler Dr. Hatchról pedig nem igazán lehetne mást írni, mint, hogy egy pszichopata zseni. Általában mindig zavarni szokott, ha egy főgonosznak a könyvekben nincs meg a kellő indoka, a motivációja a cselekményeire, de Hatch esetében ez egyáltalán nem zavar. Ez az ember egyszerűen félelmetes és nem is lehetne annál jobb főgonosz, mint jelen állapotában. És amilyen beszédeket leszokott nyomni az valami zseniális.
Szóval összegezve nagyon tetszett ez a könyv, alig várom, hogy újra ebbe a világba csöppenhessek és a végén lévő cliffhanger bebiztosította, hogy még annál is jobban várjam, mint ezt az ötödik részt.

Damien_Lambert

– Mennyi tehén! – ámuldozott Mckenna.
– Tudtad, hogy évente több embert ölnek meg a tehenek, mint a cápák? – kérdezte Ostin.
– A Discovery Channel jobban tenné, ha Cápák hete helyett inkább Tehenek hete címmel sugározná a műsorát – jegyeztem meg.
– Igen, figyeljétek csak őket! – vigyorgott Jack. – Most tervezik a következő támadásukat. Gyilkos tehenek vad falkája.
– Nem falka – javította ki Ostin. Hanem csorda
– Micsoda?
– Tehenek csordája.
– Persze, hogy a természet csodája – felelte Jack.
– Nem. Csorda. Patás emlősállatok csoportja, amelyeket együtt legeltetnek, és…
– Ostin! – szóltam rá, belé fojtva a szóáradatot. – Csak szórakozik veled.
Ostin gyors pillantást vetett Jackre, és elhallgatott.
– Ó!

Kapcsolódó szócikkek: Jack · Michael Vey · Ostin Liss