Az ​utolsó szikra (Michael Vey 7.) 21 csillagozás

Richard Paul Evans: Az utolsó szikra

Az Elektroklán rettenetes veszteséggel néz szembe: Michael eltűnt. Mi lesz ezután?

A Hádész szigetén dúló harcnak egy pusztító robbanás vetett véget. A szigetből csupán füstölgő romhalmaz maradt, Hatch hadseregének nagy része megsemmisült. Ám Hatch életben maradt, és bár a tervei súlyos késedelmet szenvedtek, még sohasem volt ilyen elszánt, hogy uralma alá hajtsa az egész világot. Először azonban az ellenállást kell eltörölnie a föld színéről, foglyul ejtve az Elektroklán életben maradt tagjait.

Amint Hatch erői akcióba lépnek, mintha semmi sem állhatna az útjukba. Az Elektroklán feloszlik. A Hang fogságba esik. Michael anyját csaliként használják, hogy előcsalogassák
az ellenállás vezérét. Megállíthatja bármi vagy bárki az Elgent? Vagy ez itt már a vég?

Vesd bele magad a végső történetbe!

Eredeti megjelenés éve: 2017

Michael Vey

20 tag · 12 karc · Utolsó karc: 2023. június 28., 20:24 · Bővebben

Greti26>!
Richard Paul Evans: Az utolsó szikra

Imádomimádomimádom!!!!! Annnnnyira jó volt! Nem gondoltam volna, hogy a sorozat iránti imádatom még lehet fokozni, de ennek a résznek sikerült. Nagyon nagyon izgalmas volt, érdekes, és imádom ezt a befejezést! Végre egy sorozat ami szépen le van zárva :) spoiler A végén Taylor mondatai nagyon tetszettek :D Ja és Michael utószava is, olyan elgondolkodtató volt.
Tele volt váratlan fordulatokkal, sokszor már nem hittem, hogy helyrejöhetnek a dolgok, de aztán mindig történt valami, ami megoldotta dolgokat. Jó volt ez a többszemszűség, izgalmassá tette a dolgokat. Úgy örültem a tuvaluiak ellenállásának, és hogy Jack és Ostin is segítőkre akadt!
A vége meg nagyon izgalmas volt, a prológust pedig imádtam, jó volt olvasni. Ez a rész is letehetlen volt, villámgyorsan off elolvastam.
Kedvencemmé vált a sorozat, biztosan még sokszor el fogom olvasni, nagyon boldog vagyok hogy elolvastam, szerintem még soha nem olvastam ilyen jót, ez a legnagyobb kedvencem a Number 1.
Mindenkinek ajánlom, mert nagyon zseniális! <3
Ui.: Tudom, hogy lesz folytatása, remélem megjelenik magyarul is :)

balage P>!
Richard Paul Evans: Az utolsó szikra

Elérkezett akkor végre ez is, és spoiler lezárult egyelőre (mivel már jön a 8. rész is, jee :-) ) Michael-ék története :-).
Nem volt rossz, de … Egyrész valahogy most idegesítettek a tőmondatok, főleg Hatch részéről, és hogy olyan egyszerűen megold mindent. spoiler
spoiler
spoiler
Szóval, nekem eléggé összacsappott volt ez a rész, főleg a vége.
spoiler.
De persze szórakoztató volt azért a könyv a hibái ellenére is, és nagyon kíváncsian várom a folytatást is :-).

Gyöngyi_Z>!

Nos egy kiváló sorozat lezárását kaptuk meg ezzel a könyvel. <3
Nagyon a szívemhez nőtt ez a sorozat. Az elején nem is gondoltam, hogy ennyire magába fog szippantani. Mindent imádok benne, a karakterekete, az eseményeket és a kalandokat legyenek azok bármennyire nehezek vagy szívszorítók.
Ezt a részt kicsit felemásnak éreztem, meglehet azért mert ennyire sokáig pattanásig feszítette az író a feszültséget. Valamint azért is, mert ilyen sokára kaptuk meg a folytatást és így kicsit nehezebb volt visszarázódni a könyv hangultaába/cselekményébe.
De örülök, hogy kézhez kaptuk és elolvashattam. Remélem még olvashatunk majd az írótól, nagyon könyedd szerethető stílust képvisel. :)

Bazsi_Varsányi>!
Richard Paul Evans: Az utolsó szikra

Hölgyeim és uraim, elérkeztünk a sorozat nagyszabású fináléjához!
Körülbelül 3 év után (khm Könyvmolyképző khm) a kezembe vehettem a mostanra már (egyik) kedvenc könyvsorozatom utolsó, mindent eldöntő részét. Eredetileg kissé féltem az angol értékelésektől, mert azok csak egy sima, egész jó könyvet harangoztak be, de tudtam, hogy nem kell csalódnom Richard Paul Evansban, olyan utolsó résszel zárta le a sorozatot, ami tényleg csak a legjobb sorozatokra jellemző! Ez a rész holtversenyben a hatodikkal a kedvencem lett a sorozatból, nem véletlenül, a történet, a hangulat és az új megközelítés olyanná tették ezt a könyvet, amit lehetetlen nem imádni!
Kezdjük mindjárt a történettel! Ez a kötet közvetlenül ott folytatódik, ahol az előző abbamaradt, spoiler A csavarok nagyon tetszettek, a lezárás pedig szerintem tökéletes volt, ennél jobbat nem is kívánhattam volna. Maradt bennem pár megválaszolatlan kérdés, de kiderült, hogy hamarosan új rész jelenik meg, szerintem abban megkapom a válaszokat, így ezt nem mondanám hátránynak.
A külsőségekről beszélve szerintem maga a kötet gyönyörű, az eddigi legszebb, ezt a képek alapján nem is gondoltam volna.:)
Külön öröm, hogy én írhatom az első hozzászólást a Molyon ehhez a remek könyvhöz!:)
Viszont nincs megállás, a nyolcadik résszel folytatódik a kaland, csak győzzük kivárni!
Összességében tehát kijelenthetem, hogy ez a sorozat messze az egyik legjobb volt mind közül, amit valaha olvastam, és Michael Vey kalandjai örökké nyomot hagytak bennem!
Hadd ragyogjanak az utolsó szikrák! :)

Könyvmolyképző KU>!

Bárhová nézett, csak halált látott. Az a kevés fa és lombozat is, amit az Elgen meghagyott, még mindig lángokban állt vagy vörös és narancsszín halmokban parázslott. Körülöttük elszenesedett emberi csontok hevertek szerteszét, beborítva a tájat, akárcsak a szélvihar által szétszórt szalmaszálak. A sziget fövenyes partja üveggé olvadt a forráságtól, és fényesen csillogott a visszavonuló viharfelhők mögül előbukkanó reggeli napsugarakban, visszatükrözve a színskála pompázatos árnyalatait. Ha nem olyan rettenetes a látvány, a tájkép talán még gyönyörű is lehetett volna.

Könyvmolyképző KU>!

Hirtelen egy ragyogó villámgömb kezdte betölteni a szobát; körülbelül hat méter magasan lebegett a levegőben. Kicsi, kosárlabda méretű gömbként indult, majd egyre nagyobb lett, és egyre fényesebb, míg végül több mint három méter átmérőjű lett. Aztán ahogy ereszkedni kezdett, a fény szétoszlott, emberi alakot hagyva maga után. Az alak lehorgasztotta a fejét, de amikor felemelte, a tekintete szilárdan Hatchre szegeződött.

Könyvmolyképző KU>!

Egyszer azt hallottam, hogy nincsenek nagy emberek, csak nagy kihívások. Nem tudom, hogy ez igaz-e. Ismerek néhány nagyszerű férfit és nőt, de talán a kihívások tették őket naggyá. Ha nem lett volna dr. Hatch gonoszsága, Jackről talán sosem derül ki, valójában milyen jó és hősies. Lehetséges, hogy ez mindannyiunkra igaz.

Könyvmolyocska1>!

David Welch, az EKG egykori tisztje egyedül állt a Joule fedélzetén, távcsövével Hádész parázsló börtönszigetét pásztázva.

Jesper_Olsen>!

Ha csupán azokat kedveled, akik jó híreket közölnek veled, sosem fogod értékelni azokat, akik méltók volnának a bizalmadra. Mert akik szeretnek, csakis igazat fognak mondani, és az igazság nem mindig örömteli. De mindig áldást hoz.

Jesper_Olsen>!

– Ha nem járt sikerrel, sosem tudjuk meg – felelte Welch. – Jobblétre szenderülünk Davy Jones kebelében.
– Ki az a Davy Jones?

Kapcsolódó szócikkek: Davy Jones
Jesper_Olsen>!

– Minden lehetséges istennel.
– És ha nincs isten?
Enele visszafordult.
– Akkor úgyis por és vadállatok vagyunk, és az egész nem számít.

Jesper_Olsen>!

– Bátran harcolt – felelte Jack elismerően. – Segített megvédeni a börtönt.
– Szerencsés vagy, hogy harcolhattál vele. A harcban ismerhetsz meg igazán egy embert.
– Valami azt súgja, hogy hamarosan jobban meg fog ismerni minket – válaszolta Jack.

Jesper_Olsen>!

– Ha az ember egy elmegyógyintézetben nevelkedik, az őrültség normális – válaszolta Quentin.