A ​25-ös cella foglya (Michael Vey 1.) 50 csillagozás

Richard Paul Evans: A 25-ös cella foglya

A Meridian Középiskola tanulóinak szemében Michael Vey csupán egy teljesen átlagos, hétköznapi tizennégy éves srác. Michael azonban minden, csak éppen nem hétköznapi – ami azt illeti, egészen felvillanyozza a környezetét.

Amikor Michael legjobb barátja, Ostin Liss és a csinos szurkolólány, Taylor Ridley véletlen felfedezést tesz, hirtelen kiderül számukra, hogy Michaelen kívül más gyerekek is élnek a világon, akik hasonló képességekkel rendelkeznek. Ráadásul valaki vagy valami elszántan vadászik rájuk.

Miután Michael édesanyját elrabolják, a fiú csakis saját eszére, különleges erejére és barátai segítségére számíthat, ha szembe akar szállni a vadászokkal, méghozzá azzal az elhatározással, hogy kiszabadítja anyját és megmenti a többieket.

Eredeti mű: Richard Paul Evans: The Prisoner of Cell 25

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Kaméleon könyvek

430 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633735114 · Fordította: Robin Edina
430 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633735121 · Fordította: Robin Edina

Michael Vey · Ostin Liss · Taylor Ridley

Navi P
Richard Paul Evans: A 25-ös cella foglya

Teljesen korrekt kis ifjúsági fantasy, a hangsúly az ifjúságin van :)
Időnként klisés, kiszámítható, de a szereplők szerethetőek, izgulunk értük, megértjük a félelmeiket. Kiderül néhány rossz fiúról, hogy nem is az, a rossz kislányok azok is maradnak. Az energiavámpír jó volt :)
Érdekes elgondolás volt, hogy spoiler
Kíváncsi vagyok a folytatására :)

Richard Paul Evans: A 25-ös cella foglya

Vegyes érzésekkel kezdtem neki a könyvnek. Az öcsém már olvasta, és nagyon-nagyon dícsérte, de nekem eddig nem volt kedvem hozzákezdeni. Aztán amikor mégis elkezdtem, úgy éreztem, mintha egy Percy Jackson utánzatot olvasnék, kiszámíthatónak tűnt az egész történet. Majd hirtelen felgyorsultak az események, és nem tudtam letenni a könyvet. A karakterek nagyon részletesen kidolgozottak, sokáig nem tudtam eldönteni, ki melyik oldalon áll, kiben lehet megbízni, és kit kell jó messziről elkerülni.
Az első rész annyira felkeltette az érdeklődésemet, hogy biztosan az egész sorozatot el fogom olvasni! :D

Oláh_Zita P
Richard Paul Evans: A 25-ös cella foglya

Pörgős, izgalmas, vicces, fordulatos. Még jó, hogy kézközelben van a következő rész. :)

Varga_Szandi
Richard Paul Evans: A 25-ös cella foglya

Talán, ha nem kell annyira sietnem az olvasással (utolsó pillanatban egy kihívásra, ebből nem fogok rendszert csinálni az tuti), jobban tudnám értékelni ezt a könyvet most. Mert így csak annyit tudok róla mondani, hogy érdekes volt, határozottan beszippantós és tulajdonképpen gyorsan pörögtek az oldalak. Tetszettek a leírások, a szereplőkkel sem volt különösebb problémám, mindenki hozta a rá illő formát, de mégsem volt olyan érzésem, hogy már millió és egy ilyesmit olvastam. Nem, tulajdonképpen ez egy újfajta felfrissülés volt.
Ezért is szeretem hamarosan újra kezembe venni, és még egyszer nekifutni, mert megérdemli, hogy normálisan, időt hagyva neki belemerülhessek. :)

Hadley
Richard Paul Evans: A 25-ös cella foglya

Remek ifjúsági regény Grace felejthetlen történetének megalkotójától. Michael egy szerethető, betegségével küzdő fiú. A történet izgalmas, fordulatos, szórakoztató.

Anikó_3791
Richard Paul Evans: A 25-ös cella foglya

Eszméletlenül jó könyv, nem szabad kihagyni, egyszerűen FANTASZTIKUS, IZGALMAS, LENYŰGÖZŐ ÉS LETEHETETLEN!!!!!!! :D :D
Nekem tetszett hogy belső nézőpontból van leírva, ő meséli el. Mindig van egy csattanó a fejezetek végén, ami miatt nem bírod letenni. :)
Ja, és plusz pont, hogy olyan „természetfeletti” képessége van, amivel nem nagyon találkozni más könyvben.
Csak ajánlani tudom mindenkinek!! :)

Murcica
Richard Paul Evans: A 25-ös cella foglya

Nagyon izgalmas volt, kicsit a Percy Jackson jutott eszembe róla. Mindenképpen elolvasom a folytatást is. Szimpatikus és megbocsátó gyerekkarakterek és a szokásos gonosz, világhatalomra törekvő felnőttek. Kicsit lassan indul a történet, és ahhoz képest a vége eléggé hirtelen lett lerendezve. Nagyon jó volt a szövege (bár ez lehet, hogy néhol csak a fordításnak köszönhető).

SBori00
Richard Paul Evans: A 25-ös cella foglya

Nagyon izgalmas könyv volt. Tetszett, hogy különleges képességekkel rendelkeznek. Ajánlom azoknak, akik szeretik az természetfeletti képességekkel rendelkező fiatalokról szóló könyveket, vagy esetleg azoknak, akiknek tetszett a Lorieni króniák, mert hasonló témájú (és nem másolatként értem, hanem inkább a témája, talán a hangulata hasonló).

bmolli
Richard Paul Evans: A 25-ös cella foglya

Vegyes érzéseket hagyott bennem a könyv. Michael alapból egy kedves fiú, de valahogy a karakterfejlődése nem volt a legjobb. Nem éreztem magamhoz olyan közel, kissé idegen maradt számomra. A sztori tetszett, hasonlított a Percy Jacksonra, de ezzel nincs baj, a legnagyobb hasonlóság hogy a főszereplőink gyerekek.
Picit komolyabbra számítottam.

Kíváncsian várom, miként folytatja az író a történetet, még sokat kihozhat belőle! :)

swa_z
Richard Paul Evans: A 25-ös cella foglya

Nekem kifejezetten tetszettek Michael eddigi kalandjai,egy jó ifjúsági regény. Tetszettek az elektromos képességeik,még eddig nem olvastam hasonlót és Ostinak hála sok érdekességet is megtudtam a könyvből :D Szívesen lennék az Elektroklán tagja,már várom,hogy olvashassam a többi részt is.

430 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633735114 · Fordította: Robin Edina

Signorina

Nem mindig alakulnak terv szerint a dolgok, ugye? A végén azonban mégis megoldódnak valahogy.

148. oldal, 15. fejezet - Napszemüveg az éjszakában

Camelia

Mindenki nevetett, ami Chuck Norris-viccek áradatát indította útjára.
-Kis Norris kemény srác. Amikor fekvőtámaszokat csinál nem magát tolja fel. A földet nyomja lefelé.
-A korsó is csak addig jár kútra ,amíg Kis Norris el nem töri.
-Kis Norris olyan kemény, hogy még a tejútból is kakaót csinál.
-Még a pókembernek is Kis Norrisos pizsamája van.

Deszy P

Sohasem rajongtam a hétfőkért. Ha én volnék a világ uralkodója, kitöröltetném a hétfőt a naptárból. Azzal természetesen annyi volna a bökkenő, hogy a kedd rögtön előlépne hétfővé, amivel egyben értelmét is vesztené a dolog. Ugyanakkor, ha valóban én volnék a földkerekség ura, valószínűleg nem is utálnám annyira a hétfőket.

Camelia

-Még a pókembernek is Kis Norrisos pizsamája van.

Netra_K

Pár órája utazhattak, amikor Wade megkérdezte: – Mit olvasol?
– Könyvet – felelte Ostin mogorván. – Láttál már olyat közelről?

Kapcsolódó szócikkek: Ostin Liss
Signorina

Tudod te egyáltalán, hány remek könyv várja, hogy végre elolvassam?

87. oldal, 9. fejezet - Új társaság

Signorina

– Ostin megtalálta a kaját.
– Tök jó! Biztosan boldogok lesznek együtt!

94. oldal, 10. fejezet - Gyanús egybeesés

Kapcsolódó szócikkek: Michael Vey · Ostin Liss · Taylor Ridley
Tatjana_Larin

Taylor eltakarta a szemét. – Cserbenhagytam. Mindenkit cserbenhagytam.
– Ne hibáztasd magad, Taylor! Jó ember vagy.
– Ezt meg honnan tudod ilyen biztosan?
– Onnan tudom, hogy idelenn vagy.

308. oldal, 36. fejezet - Új ragyogó

Kapcsolódó szócikkek: Taylor Ridley
Signorina

Nem elég jónak lenni, némi szerencse is kell.

96. oldal, 10. fejezet - Gyanús egybeesés

Signorina

Az embernek akadnak álmai, amelyeket túlságosan kínos volna megosztania másokkal.

Michael Vey sorozat · Összehasonlítás