A ​hetedik ház 41 csillagozás

Richard Parker: A hetedik ház

Mikor írta be utoljára a nevét a Google-ba?

Will Frostot, a jómódú üzletembert egy éjszaka telefonhívás ébreszti álmából, és az ismeretlen telefonáló ezt a kérdést teszi fel neki. Will rákeres a nevére, és talál egy weboldalt, amelyen fényképek láthatók az otthonáról és hat másik házról – belülről.
Az első házban könyörtelen gyilkosság történik. A rejtélyes telefonáló ekkor újra jelentkezik, és közli Willel, hogy a lánya halálos veszélyben van. A férfi egyetlen esélye, hogy megmentse, ha sorra látogatja a honlapon található házakat, mielőtt a rendőrség odaér, és felfedezi a hullákat.

Hét ház.
Hét gyilkosság.
Hét esély, hogy megmentse a lánya életét.

Eredeti cím: Scare Me

GABO, Budapest, 2016
374 oldal · ISBN: 9789634062820 · Fordította: Györe Bori
GABO, Budapest, 2016
374 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634062400 · Fordította: Györe Bori

smetalin>!
Richard Parker: A hetedik ház

Ó egek, ez milyen szuper történet lehetett volna, ha mondjuk más írja meg! Mondjuk egy olyan ember, aki tud is írni. Mert itt az ötlet az tényleg zseniális, de annyira kidolgozatlanok a karakterek, olyan dolgok kerültek bele a könyvbe amiknek jóformán semmi köze nem volt a történethez, ezek helyett írhatott volna többet a cselekményhez tartozó fontos emberek életéről. Nem is tudom pontosan megfogalmazni, de itt ott elvesztettem a fonalat a cégekkel kapcsolatban, nem tudtam kibogozni, mivel is foglalkoznak a szülők,szóval több információ jól jött volna. Ez csak egy példa, még sok minden hiányzott.
Éppen ezért a könyv elején kevés volt a bevezetés, egyből belecsöppenünk a sűrűjébe, és csak pislogtam, mi van?
Végét és a miértet pont e hiányosság miatt is , csak maximum Nostradamus tudta volna megjósolni.

ViveEe P>!
Richard Parker: A hetedik ház

Számomra középkategóriás, egyszer olvasós könyv lett. Annyira ígéretes a fülszöveg, hogy most szomorú vagyok.
Krimiként lehet jobban tetszett volna, mert ugyanúgy érdekelt, hogy miért pont ezt az embert választották erre az embertelen tortúrára, és hogy függnek össze az egyes áldozatok. De itt csak 2 szerencsétlen szülő és az internet a kutatócsoport.
Ami számomra teljesen érthetetlen, azok a mellékszálak.
Bekerül a képbe egy kisfiú, aki megtalálja az elrabolt lányt, de mivel szegény 6 éves, nem tudja hova rakni a dolgot, hogy a lány volt-e rossz, vagy a fogvatartók. És ezen kívül szegénynek semmilyen más szerepe nincs! Egyáltalán nem befolyásolja az eseményeket, csak helykitöltőként funkcionál. Még csak tanulságot sem tudok levonni azon kívül, hogy ne menj be egyedül elhagyott raktárházakba…
A másik ilyen, a két riporter. Teljesen izgatott lettem a felbukkanásuktól, hogy na! ez majd kicsit felkavarja az állóvizet, és kicsit a szervek is képbe kerülnek. De nem… csak egy plusz aggodalomforrás voltak szegény szülőknek, de semmit nem tettek hozzá az eseményekhez. Legalább kinyomozhattak volna valamit. Elvileg ez a szakmájuk.
A helykitöltőktől eltekintve, végig tudott érdekelni, hogy most mi lesz, mi a kapcsolat. De nem mondanám, hogy lenyűgözött a vég, bár egyelőre nincs ötletem, hogyan másképp kellett volna.
Én csak Willt sajnálom, amin az az ember keresztül ment.. nem maradhat ép egy ilyen után.
A könyv vége hagy egy kis lezáratlanságot, de szerintem amit fontos volt megtudni, megtudtuk.
Lehet másnak tetszene, de számomra felejtős lesz a könyv. :(

Niki_>!
Richard Parker: A hetedik ház

Atya ég! Imádtam ezt a könyvet olvasni, fantasztikus, zseniális, őrjítő, olvassátok el! Egyszerűen kihagyhatatlan a thriller kedvelőknek, de még azoknak is, akik csak néha-néha olvassák ezt a műfajt, mint pl. én is. Egyszerűen csak áradozni tudok róla! Faltam, csüngtem minden során, hű … egyszerűen imádtam!
Hihetetlen izgalmas thriller A hetedik ház. Imádtam együtt lenni Willel, házról-házra, gyilkosságról-gyilkosságról „vele” lenni.
Bővebben: http://azajtom.blogspot.hu/2016/06/richard-parker-heted…

jeszan P>!
Richard Parker: A hetedik ház

A szó pozitív értelmében borzasztó volt. Nem a könyv. A sztori. Ez nemcsak thriller, kemény horror. Helyenként még féltem is és végigizgultam mi sül ki belőle. Kemény leirata volt a kegyetlen gyilkosságok elkövetésének, gyomorforgató. A fogvatartott lány célja is csak a végére derül ki, a nyomozó is kicsit szerencsétlen volt, de szerintem szépen összetett, és frankón felvezetett az egész cselekmény. Nekem tetszett.

CheshireCat>!
Richard Parker: A hetedik ház

Na hát én most szembe megyek 1-2 értékeléssel és azzal a 71%-kal, mert én ezt a könyvet IMÁDTAM!!
Az tény, hogy fogalmam nem volt milyen fene cégekről beszélünk, vagy hogy egyáltalán Carla és Will mit is csinálnak!? Lövésem nem volt. Az elején picit zavart, aztán annyira lekötött a többi cselekmény, hogy túllendültem rajta és abszolút nem érdekelt.
Valósággal kényszerítenem kellett magamat esténként, hogy letegyem a könyvet, mert reggel nem fogok tudni felkelni.
Mi volt ez a vég??? Ne már, hogy megint egy ilyen könyvet olvastam!!! Lapoztam egyet…hátha….de nem, tényleg ez a vége! Akarok egy folytatást most azonnal! Akarom tudni, hogy akkor most mi is van Luke-kal??!! Te jó ég, még mindig a könyvön pörgök!
Engem Richard megvett kilóra!!

Titcsi>!
Richard Parker: A hetedik ház

Először is a borítója tetszett meg, aztán a fülszövege is érdekes volt. Szeretem a krimiket, így mindenképpen el akartam olvasni. Az eleje még nagyon tetszett, ahogy hirtelen a közepébe vágunk úgy, hogy nem tudjuk ki kicsoda, és mi miért történt.
De azt kell, hogy mondjam nem a legjobb krimi, olvastam már sokkal jobbat is ennél, ennek ellenére nem bántam meg, hogy elolvastam.

Praetorianus P>!
Richard Parker: A hetedik ház

Szeretem, ha egy krimi megmozgatja az agyat, ha erős odafigyeléssel és ötleteléssel ki lehet következtetni az elkövető személyét. Hát ez nem ilyen volt. Vagy csak én siklottam el a jelek mellett, de itt, ha a gyilkos nem meséli el a hogyant és a miértet, ember legyen a talpán, aki megfejti a dolgot. Egyébként a végkifejlet, pontosabban az ok-okozat nem is volt rossz, az addig tartó utat azonban még a szörnyűségek ellenére is untam. Kicsit olyan érzésem volt, hogy a betegesnél betegesebb (túlzottan is öncélú) gyilkosságokra csak azért volt szükség, hogy Parker thrillerként adhassa el a krimijét. Korábbi hozzászólókkal egyetemben nem tudok mit kezdeni Tam, Weaver és Pope karakterével sem, pedig mindkét szál tartogathatott volna meglepetéseket. Kaptunk ezek helyett egy majdnem függővéget, vagyis valamiféle ígéretet egy folytatásra. Mit mondhatnék, egyszer épp elég volt, a továbbiakból nem kérek.

disappear_here>!
Richard Parker: A hetedik ház

Nem is tudom mit írjak erről a könyvről. Nagyon ígéretes volt a sztori, bár egy kicsit nehezen merültem el benne valamiért. Úgy a könyv harmadánál kezdtem felvenni az iramot és utána már nagyon nehéz volt letenni, nagyon érdekelt mi lesz a végkifejlet. Majd a sok izgalom után jött egy számomra semmilyen lezárás. Talán lesz folytatása, bár nem találtam erről semmiféle információt, de ha lesz is, nem hiszem, hogy elolvasom. A thai kisfiú és a riporterek szála egyáltalán nem lett kihasználva, pedig mindkettőben lett volna potenciál.
Összességében számomra ez egy egyszeri olvasmány volt, nem hagyott bennem mély nyomokat.

Imoran>!
Richard Parker: A hetedik ház

A kivitelezése egy erős közepes, néhol kissé vontatottnak éreztem, az utazásos részeken végigvonszoltam magam, talán jobban is szenvedtem, mint főhősünk, viszont tetszettek a gyilkolós részek, kifejezettem elborzasztó részletességgel leírva minden, ahogy én szeretem :D A vége nekem kellemes csattanós volt, bár elég hülyén lett vége, de azért egy olvasást mindenképpen megért.

Barbár>!
Richard Parker: A hetedik ház

Erősen közepes, és nem kellőképpen kidolgozott thriller.
Ennyire nem lehet hülye egy ember, mint Will Frost, és igencsak hiányzott egy rátermett nyomozó.

mate55>!

Poppy feltett egy kis cseresznyés szájfényt, összeérintette az ajkait, hogy eloszlassa, de az édes ízt eltompította a várakozás izgalma.