A ​Harmadik Birodalom krónikája 3 csillagozás

Richard Overy: A Harmadik Birodalom krónikája

Harmadik ​Birodalom – Hitler és a náci párt ezt a nevet adta diktatorikus rendszerének, amely 1933-ban született, s tizenkét év után Németország teljes pusztulásával és Hitler öngyilkosságával zárult. A német megváltónak tekintett Führer vezetésével a Harmadik Birodalom kora a huszadik századi történelem egyik sorsfordító időszaka lett. Az 1920-as évek szerény kezdetei után Hitler mozgalma az 1930-as évekre már teljesen uralma alá hajtotta a német társadalmat, beindította az újrafegyverkezést, s közben olyan terrorgépezetet épített fel, amelynek alapja a politikai ellenzékiek elnyomása mellett az úgynevezett aszociális elemek – a cigányok, a homoszexuálisok és mindenekelőtt a zsidók – kiirtása lett. A birodalom története területi agresszióba, totális háborúba és népirtásba torkollott, nyomában Németország teljes veresége és európaiak millióinak pusztulása járt. Ez a példa nélkül álló történelmi dráma a mai napig sötét árnyként borul az immár újra egységes Németországra.… (tovább)

Alexandra, Pécs, 2012
408 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632979427 · Fordította: Babits Péter

Hanging_Moss_9102>!
Richard Overy: A Harmadik Birodalom krónikája

Egy jó összefoglaló a III. birodalom történetéről. A végén szán egy fejezetet a birodalom és jelen kapcsolatára, illetve arra, hogyan viszonyulnak a németek ehhez az időszakhoz.
Gazdag képanyaggal rendelkezik, de Evans hason című könyve jóval részletesebb, mint e krónika.

G0211>!
Richard Overy: A Harmadik Birodalom krónikája

Semmi extra. Átfogó írás Hitler Németországáról, amolyan mikor mi történt, ki kicsoda, mi micsoda stílusban, sok-sok képpel. A könyv fülszövegéből egyértelműen kiderül, hogy milyen politikai aspektusból írták a könyvet.

Nem is rossz alkotás, nem is jó. A könyvespolcon mindenesetre elfér.