Vidámpark 69 csillagozás

Richard Laymon: Vidámpark

Egy véres és titokzatos világ Boleta Bay már nem olyan rugalmas és barátságos óceánparti városka, mint amilyennek az ott élők megismerték. Megmagyarázhatatlan eltűnések sorozata borított sötét fátylat a kisvárosra. Az ott élőket és a vakációzókat pedig már egyre jobban nyomasztotta a fecsegő és visszataszító csavargók növekvő hada, amely szinte már elárasztotta a várost. De Boleta Bay nem hagyta magát. Azt gyanítva, hogy a sorozatos eltűnések mögött a csavargók mesterkedései állnak, a helyi tizenévesekből álló csapat bosszút esküszik. Tanya, a keménykezű vezér végigvezeti kicsiny csapatát azon az úton, melynek első állomása még csak a csavargók zaklatása, de a későbbiekben már a kegyetlenkedésektől sem riadnak vissza. Ahogy egyre bátrabbak lesznek, és bemerészkednek az elhagyatott Elvarázsolt Kastélyba, a titokzatos eltűnések valódi magyarázata is feltárul a szemük előtt… „Az olvasók olyan sebesen lapoznak, hogy az ujjuk szinte megégeti a papírt.” Horrorstrcuk

Alexandra, Pécs, 1995
510 oldal · ISBN: 9638086572 · Fordította: Radnai Csaba

George Gibson 'Cowboy' · Jeremy Wayne 'Herceg'

Richard Laymon: Vidámpark

Ez valami brutálisan jó volt!
Laymon utánozhatatlanul ötvözi a horrort az erotikával, imádtam! :) Ez a pasi nekem ír :)
A könyv olvasása után azt hiszem, ha vidámparkba megyek elkerülöm az Elvarázsolt Kastélyt :D

Balázs_Erőss >!
Richard Laymon: Vidámpark

Nem kap öt csillagot, mert nehézkesen, vontatotan indul, viszont négy és felet igen, mert egy eszeveszett, dühöngő vágtában ér véget.
Az utolsó 100 oldal gyomorpróbáló és izgalmas, előtte pedig ott van a feszültség és a szexi jelenetek sora (oh, igen, ilyen is van benne jócskán).
Horrornak ideális, olyan igazi nyolcavnas évek feeling!

aliggaz>!
Richard Laymon: Vidámpark

Ezt a könyvet ajándékba vettem, és a végén nem adtam oda.

Roszka>!
Richard Laymon: Vidámpark

Kellemes, szórakoztató könyv, ahol a végén elszabadul a fantázia, a horror és a vér!
Szól az emberi gyengeségről, a bennünk lakozó szadistáról és a valahová tartozni akarásról. Nem biztos, hogy jó csapatot választunk, és a szépség itt csak látszólagos.
Azért még kell pár történetet írnia, hogy Kinget megközelítse, de az irány nem rossz! :)

Eowyn I>!
Richard Laymon: Vidámpark

Kicsit vonakodva vettem a kezembe.
Bár nagyot dobott a dolgon a borítón szereplő ajánló, (Stephen King) miszerint, nagy élménytől fosztom meg magam, ha menten nem olvasok bele.
Az alapsztoritól nem dobtam hanyatt magam, viszont a kacifántos események ok-okozata igencsak tetszett a pofimnak!
Nem kellett a szomszédba átmennem egy kis aberráltságért, az egyszer tuti.
Bár nekem a fiatalok többsége túl agresszív volt, nem kicsit viselkedészavaros ésatöbbi, mindezt összevéve egy olvasást simán megért.
Ha meg jó sok vérről (helyenként frankón brutális-és nem túlzok!) meg kicsit elborult elmékről akarsz olvasni, na, hát úgy mindenféleképpen tessék elolvasni! Nekem néhol túmács volt, főleg az ilyen „egy nap alatt annyira szerelembe esünk, hogy hihetetlen” és ez minimum kétszer is előfordult a könyvben.. szóval nekem ez egy picit sok volt. Összevéve azért rendben volt a könyv, szépen bevezetett ezt-azt, és mintha az író gondolta volna, hogy, -na, akkor ez így elég is lesz! a vége annyira semmitmondó és összecsapott lett. Miután elolvastam a vértől csöpögő sorokat számítottam valami frappáns befejezésre és legnagyobb sajnálatomra ez elmaradt.
Ja, kicsit csalódott vagyok. De ez van.

Emerencia P>!
Richard Laymon: Vidámpark

A Horrorstruck véleménye miszerint" Az olvasók olyan sebesen lapoznak ,hogy az ujjuk szinte megégeti a papírt."kissé túlzónak találom.Olvastatta magát a könyv,de Stephen Kinghez sem hasonlítanám.Más stílus,de élvezhető ez is.A szereplők személyiségét alaposan megismerhetjük,bár Jeremy alakja nekem kissé sántít.Egy 16 éves félénk fiú,aki az anyukája szoknyája mellől még el sem ment igazán sehová,egyik napról a másikra vad,szadistává válik ,aki még ölni is képes volna,rendíthetetlen bátorságát bizonyítja a nehéz helyzetekben.A többi karakter egész jó,színes kis társaságot hozott össze az író . A könyv igazán az Elvarázsolt Kastélyban történtektől horror,bár az az igazi borzongás nem járt át.A végét kár volt elrontani.Aki szereti a műfajt ,annak mindenképpen ajánlanám,ha másért nem, összehasonlítási alapnak jó.

terembura>!
Richard Laymon: Vidámpark

Le kell szoknom arról, hogy a horror könyveket folyamatosan King regényeivel vessem össze. Mondom ezt most, amikor olyan könyvet fejeztem be, amelyik simán üti a mércét. Szerintem ez egy jó könyv, bár a vége kicsit furára sikeredett. Ha a könyv borítóján King neve lenne, simán elhinném, hogy ő írta, legfeljebb azt mondanám róla, hogy nem ez a legsikerültebb könyve. :)

Mellesleg a borítón valóban rajta van King neve, ő írt hozzá egy egysoros ajánlót:
„Ha elmulasztod Laymont, egy ritka élvezettől fosztod meg magad.”

Igaza van. :)

Juccimo>!
Richard Laymon: Vidámpark

Nem egy Stephen King, de azért szórakoztatóan borzongató. A vége felé már nekem sem tetszett annyira, főleg a sztori tetőpontja sikerült gyengére.
Meg nem volt egy szimpatikus szereplő sem, Jeremyt legszívesebben pofán vágtam volna. Még talán a rendőrpáros volt a legszerethetőbb.

Cicu>!

– A veszély tudja, hogy én még veszélyesebb vagyok nála.

Cicu>!

Az idő gyorsan repül, mikor jól érezzük magunkat, de vánszorog, mikor várunk valamire.

Cicu>!

– Amikor viccelni akarsz, akkor olyan vagy, mint egy terhes rúdugró. Nem nagyon megy ez neked.

Cicu>!

A rossz dolgok hozzátartoznak a jó dolgokhoz. Összekeverednek, és az egyiken keresztül vezet az út a másikhoz.

Cicu>!

Zsarukkal nem érdemes okoskodni, csinálni kell, amit mondanak.
Ezt a leckét már nagyon korán megtanulta, és sohasem felejtette el.

Cicu>!

– Ne akard elmagyarázni nekem, hogy mit tehetek, és mit nem.

Cicu>!

Egy kis simogatás a megfelelő helyen igazán rám férne.

Cicu>!

Egy csomó mindenről te még sosem hallottál. Pedig néha jobban tennéd, ha látnál is, és nem csak néznél, meg hallanál is, és nem csak…

Cicu>!

Erősnek és vidámnak érezte magát. Úgy hitte, a dolgok csak jóra fordulhatnak körülötte.

Cicu>!

– Már mindent láttam a mennyben és a földön. A világ nekem már börtön, ezért most pokolra szállok.