A ​mozinak vége 29 csillagozás

Richard Laymon: A mozinak vége

Horror, vad erotikával fűszerezve, ez a vezér motívum, melyre a szerző felfűzte történeteit. A mozinak vége, a kötet legterjedelmesebb írása, melyben a főszereplők egy horrorfilmsorozat nézői, ám eközben maguk is részesévé válnak a filmvásznon pergő dermesztő, vérfagyasztó jeleneteknek, s már nem tudni, hogy mi a mozi és mi a valóság. Krampusz Károllyal ijesztgeti este a gyerekeket a baby sitter, ám reggelre őt magát ragadja el a patás ördög, a Dinker tavában fürdőző lány számára – bár nem hisz a rémtörténetekben – egyszer csak megvalósulni látszik minden borzalom, amikor a tóban egy hulla feje bukik föl mellette. A fürdőkád buja asszonya is elnyeri büntetését, amikor szeretkezés közben a holtan ráhanyatló férfit nem tudván másképp lefejteni magáról, lerágja róla a húst.

Eredeti cím: Out are the Lights

Eredeti megjelenés éve: 1982

Alexandra, Pécs, 1995

Richard Laymon: A mozinak vége

Imádom Laymon stílusát, a neve nekem védjegy a remek szórakozásra :)
Bravúrosan ötvözi a horrort az erotikával.
A könyvben 6 történetet olvashatunk.
Abszolút kedvenc lett belőle A fürdőkád és A mozinak vége, de a többin is jól szórakoztam :)

Balázs_Erőss P
Richard Laymon: A mozinak vége

Két izlandi saga közé szúrtam be, mert azoktól már teljesen elment az életkedvem. Gyanítom, pont ez a fásultság volt az oka, hogy annyira élveztem ezt a könyvet, ami maga volt a megtestesült nyolcvanas évek! Mintha egy abból az időből származó splatter-filmet néztem volna, fejben.
Nem állítom, hogy irodalmi értéke volna, ráadásul az 1995-ös kiadás hemzseg az időszakra oly jellemző, igénytelen fordítási/tördelési/helyesírási hibáktól, mégis jó móka volt.
Erős gyomrúaknak, retrómániásoknak, ez elveszett fiatalkort visszasíróknak kötelező tétel!

Kathleen

Jó volt!
A mozinak vége kicsit hosszú volt, de jópofa. Drukkoltam Connie-nak. :)
A fürdőkád pedig nagyon emlékeztetett King A bilincsben c. regényére. Fogok még olvasni Laymontól.
De a fordítás elég csapnivaló volt. Háromszor olvastam el, hogy a „főnök leégetett”, mire rájöttem ,hogy az eredeti valószínűleg „fired ” volt….

anglee P

A mozinak vége
Laymon stílusa senkiével sem hasonlítható össze. Nagyon egyedi, picit szoknom kellett, de a végére egész belefeledkeztem. Jó kis sztorit hozott össze.
Igaz, hogy mindenki olyan lazán beszél a gyilkosságról, mintha egy bevásárlást tervezgetne, vagy hogy hová megy vacsorázni, de bejött. Tőmondatokban beszél, de végén már egyáltalán nem zavar… nem kelt akkora feszültséget, viszont totál tényszerűvé tesz mindent. Az egész olyan – minthogy amiről szól is – mint egy régi olcsó költségvetésű horror film.
Nem sikerült letennem, szóval egy ültő helyemben elolvastam, hogy tudjam mi a vége. Nem csalódtam benne, nagyon bejött a dolog. A főszereplő csaj egy kis zseni.

A maradék öt elbeszélés, vegyes érzelmeket ébresztett bennem. A Rossz hír, az elég furára sikeredett és nem is tetszett a befejezése nem is volt, de Az etetőnél a sorozatgyilkos fickóval és a zombi áldozataival.. hááát pilláztam nagyokat, közben meg vigyorognom kellett. Így jár az aki, fiatal lányokat kínoz, majd öl meg.
A Krampusz Károly aranyos kis mese, rosszcsont gyerekeknek fel is lehetne olvasni, bár a lepedőcserét nem vállalom. Hihi. Nagyon unszimpatikus a bébiszitter, de a kölykök ellensúlyozzák :)
A fürdőkád meg zseniális!!!!! Ha tudom, azzal kezdem…!Nem is értem miért ez az utolsó történet.
A Dinker tava nagy sületlenség.

Ja, a könyv egyébként azért keltette fel az érdeklődésem, mert King ajánlás van a borítóján. Nem csalódtam.

Alexandra, Pécs, 1995
atr0p0sz
Richard Laymon: A mozinak vége

1. A mozinak vége: Hát ez feleslegesen lett ilyen hosszúra nyújtva. Alapötlet jó, kivitelezés pocsék, hiába szeretem Laymont, ez gyenge eresztés, bár gore horrornak elmegy. A fordítás és a helyesírási hibák nagyon gázosak…

2. Az etetőnél: A sztori nem lenne rossz, de pocsékul van megírva. A dialógusok botrányosan rosszak és az egész olyan mesterkélt.

3. Dinker tava: Egész jó kis sztori, csak olyan rövidke.

4. Krampusz Károly: Egyáltalán nem tetszett.

5. Rossz hír: Ez aztán össze lett csapva és félbe lett hagyva. Utálom az ilyen történeteket.

6. A fürdőkád: A legjobb novella a kötetben. Fekete humor és horror kiváló keveréke.

terembura
Richard Laymon: A mozinak vége

Laymonnak akár rajongója is lehetnék. Lehet, hogy az is leszek. Eredetileg azért kezdtem el olvasni, mert King írt hozzá ajánlót, és nem csalódtam benne: ha a mesternek tetszik, az csak jó lehet (bár volt már olyan könyv, amelyikhez ajánlót írt, nekem mégsem tetszett – A Ghost story Straubtól).
Ez a könyv nagyon jó, igazi vérbeli horror.

Emerencia P
Richard Laymon: A mozinak vége

Richard Laymontól ez a második könyvem,az első ,a Vidámpark kisebb csalódás volt.Ez már határozottan jobban tetszett.Az első hosszabb írás,A mozinak vége egészen ötletes,fordulatokkal teli,vértől ,erotikától és borzongástól sem mentes történet.A rövidebb történeteknél volt olyan,aminek az alapötlete tetszett,a történet kidolgozása már kevésbé.Helyenként hiányzott a frappánsabb befejezés,vagy túlságosan csöpögött a vértől,mégsem éreztem ,hogy annyira borzongató lenne.Lehet ,hogy elfogult vagyok Stephen Kinggel ,de az ő stílusa,írói eszközei nekem jobban bejönnek.Richard Laymon eddig olvasott könyvei arra ösztönöznek ,hogy olvassak még tőle, hátha akad egy számomra is ötcsillagos.

Chrissie P

Az ember nagyon sokat beszél hiába az életében.

305. oldal Dinker tava

Chrissie P

– Néha az üldözési mániákusoknak is lehetnek üldözőik.
A lány mosolygott. – Tudom. Meg az álló óra is naponta kétszer a pontos időt mutatja.

147. oldal A mozinak vége

Chrissie P

A lány mosolygott. – Nem akarom, hogy bikiniben lássanak a szellemek – mondta.
– Nincs is félelmetesebb, mint egy rémült kísértet – helyeselt Ray.

10. oldal A mozinak vége

Chrissie P

– Mindent ki kell egyszer próbálni.

184. oldal A mozinak vége

Chrissie P

Applegate ajtaján műanyag táblácska volt. Rajta a felirat:
EZT A HÁZAT
A SMITH & WESSON BIZTOSÍTJA

344. oldal Rosszhír

Chrissie P

– Állítólag mindannyiunknak van egy hasonmása, valahol.

49. oldal A mozinak vége

Chrissie P

– Ha anyádnak egy csepp esze lett volna – kezdte Lucy – akkor megfojtott volna a születésed napján.

315. oldal Dinker tava

Chrissie P

Az asszonyi bosszú híresen kegyetlen szokott lenni.

55. oldal A mozinak vége

Chrissie P

– Biztos vagy benne hogy nincsenek itt kísértetek? – kérdezte Ray.
Az elhagyatott viktoriánus épület hosszú árnyékot vetett a gazos udvarra és Ray Trans Am sportkocsijára.
– Nem örülnél neki? – kérdezte Tina. – Én még sosem láttam kísértetet.
– Itt a nagyszerű alkalom. – Ray már nyúlt is a kilincs felé, de megtorpant és újra kinézett a szélvédőn.

9. oldal A mozinak vége

Chrissie P

– Soha többé ne hazudj nekem, Dal.
– Ne haragudj.
– Csőbe húzhatod az egész világot, de az igazságot tartsd meg nekem.

228. oldal A mozinak vége