A ​mozinak vége 41 csillagozás

Richard Laymon: A mozinak vége

Horror, vad erotikával fűszerezve, ez a vezér motívum, melyre a szerző felfűzte történeteit. A mozinak vége, a kötet legterjedelmesebb írása, melyben a főszereplők egy horrorfilmsorozat nézői, ám eközben maguk is részesévé válnak a filmvásznon pergő dermesztő, vérfagyasztó jeleneteknek, s már nem tudni, hogy mi a mozi és mi a valóság. Krampusz Károllyal ijesztgeti este a gyerekeket a baby sitter, ám reggelre őt magát ragadja el a patás ördög, a Dinker tavában fürdőző lány számára – bár nem hisz a rémtörténetekben – egyszer csak megvalósulni látszik minden borzalom, amikor a tóban egy hulla feje bukik föl mellette. A fürdőkád buja asszonya is elnyeri büntetését, amikor szeretkezés közben a holtan ráhanyatló férfit nem tudván másképp lefejteni magáról, lerágja róla a húst.

Eredeti cím: Out are the Lights

Eredeti megjelenés éve: 1982

Alexandra, Pécs, 1995

kratas P>!
Richard Laymon: A mozinak vége

Hű, hát ez erős volt. Igazi ponyva, az egy csillagot is azért vontam csak le, mert a kivitelezés eléggé vacak, de a történetek nagyobb része azért ütős ötlettel rendelkezett. Talán az első – és a leghosszabb – novellát csíptem a legkevésbé, nekem egy kicsit túlnyújtott volt, de az ötlet itt is szuper spoiler. A zombis, Krampuszos, patkányos és kádas történetek viszont nagyon odavágtak, remélem egyik se jön elő álmomban.

Richard Laymon: A mozinak vége

Imádom Laymon stílusát, a neve nekem védjegy a remek szórakozásra :)
Bravúrosan ötvözi a horrort az erotikával.
A könyvben 6 történetet olvashatunk.
Abszolút kedvenc lett belőle A fürdőkád és A mozinak vége, de a többin is jól szórakoztam :)

fekiyeti79>!
Richard Laymon: A mozinak vége

Elég beteg történeteket tartalmaz a kötet. Abszolút nem a borzongató-horror kategória, sokkal inkább a 80-as évek hentelős filmjeire hajazó off, néha gyomorforgató jelenetekkel operál. Erotikából sincs hiány, szóval van itt minden, ami szem-szájnak ingere.
Én csípem a gore (vagy splatter) filmeket és szívesen olvasom is a hasonszőrű sztorikat, így ez a kötet sem okozott csalódást. Egyrészt élvezetes volt, másrészt nosztalgikus érzéseket keltett bennem. :)
Azonban – sajnos – a magyar kiadás annyira botrányos, hogy nagyon le tudja rontani az élményt. Tele van hibákkal és a párbeszédekbe is bele lehet néha zavarodni.
Ennek ellenére a műfaj szerelmeseinek kellemes perceket, órákat szerezhetnek a novellák (habár a címadó történet már inkább kisregény).

Jah, és VIGYÁZAT! Aki rászánja magát, hogy kezébe vegye a könyvet, véletlenül se olvassa el a fülszöveget!!! Nem tudom kinek az ötlete volt így megírni, de nemhogy cselekményleírást tartalmaz, egyenesen elspoilerezi az egészet!

Balázs_Erőss>!
Richard Laymon: A mozinak vége

Két izlandi saga közé szúrtam be, mert azoktól már teljesen elment az életkedvem. Gyanítom, pont ez a fásultság volt az oka, hogy annyira élveztem ezt a könyvet, ami maga volt a megtestesült nyolcvanas évek! Mintha egy abból az időből származó splatter-filmet néztem volna, fejben.
Nem állítom, hogy irodalmi értéke volna, ráadásul az 1995-ös kiadás hemzseg az időszakra oly jellemző, igénytelen fordítási/tördelési/helyesírási hibáktól, mégis jó móka volt.
Erős gyomrúaknak, retrómániásoknak, ez elveszett fiatalkort visszasíróknak kötelező tétel!

Venuszcica1981>!
Richard Laymon: A mozinak vége

Nem nagyon tudom másképp jellemezni: nagyon beteg sztorik…. :D De a címadó történet magasan viszi a prímet. Minden szempontból.

anglee>!

A mozinak vége
Laymon stílusa senkiével sem hasonlítható össze. Nagyon egyedi, picit szoknom kellett, de a végére egész belefeledkeztem. Jó kis sztorit hozott össze.
Igaz, hogy mindenki olyan lazán beszél a gyilkosságról, mintha egy bevásárlást tervezgetne, vagy hogy hová megy vacsorázni, de bejött. Tőmondatokban beszél, de végén már egyáltalán nem zavar… nem kelt akkora feszültséget, viszont totál tényszerűvé tesz mindent. Az egész olyan – minthogy amiről szól is – mint egy régi olcsó költségvetésű horror film.
Nem sikerült letennem, szóval egy ültő helyemben elolvastam, hogy tudjam mi a vége. Nem csalódtam benne, nagyon bejött a dolog. A főszereplő csaj egy kis zseni.

A maradék öt elbeszélés, vegyes érzelmeket ébresztett bennem. A Rossz hír, az elég furára sikeredett és nem is tetszett a befejezése nem is volt, de Az etetőnél a sorozatgyilkos fickóval és a zombi áldozataival.. hááát pilláztam nagyokat, közben meg vigyorognom kellett. Így jár az aki, fiatal lányokat kínoz, majd öl meg.
A Krampusz Károly aranyos kis mese, rosszcsont gyerekeknek fel is lehetne olvasni, bár a lepedőcserét nem vállalom. Hihi. Nagyon unszimpatikus a bébiszitter, de a kölykök ellensúlyozzák :)
A fürdőkád meg zseniális!!!!! Ha tudom, azzal kezdem…!Nem is értem miért ez az utolsó történet.
A Dinker tava nagy sületlenség. Ja, a könyv egyébként azért keltette fel az érdeklődésem, mert King ajánlás van a borítóján. Nem csalódtam.

Alexandra, Pécs, 1995
Attila_Kriska>!
Richard Laymon: A mozinak vége

Talán a legjobb szoft horror a témában, Laymon stílusát nem lehet nem szeretni.

Kathleen>!

Jó volt!
A mozinak vége kicsit hosszú volt, de jópofa. Drukkoltam Connie-nak. :)
A fürdőkád pedig nagyon emlékeztetett King A bilincsben c. regényére. Fogok még olvasni Laymontól.
De a fordítás elég csapnivaló volt. Háromszor olvastam el, hogy a „főnök leégetett”, mire rájöttem ,hogy az eredeti valószínűleg „fired ” volt….

terembura>!
Richard Laymon: A mozinak vége

Laymonnak akár rajongója is lehetnék. Lehet, hogy az is leszek. Eredetileg azért kezdtem el olvasni, mert King írt hozzá ajánlót, és nem csalódtam benne: ha a mesternek tetszik, az csak jó lehet (bár volt már olyan könyv, amelyikhez ajánlót írt, nekem mégsem tetszett – A Ghost story Straubtól).
Ez a könyv nagyon jó, igazi vérbeli horror.

Cicu>!

Az ember nagyon sokat beszél hiába az életében.

305. oldal Dinker tava

Cicu>!

– Néha az üldözési mániákusoknak is lehetnek üldözőik.
A lány mosolygott. – Tudom. Meg az álló óra is naponta kétszer a pontos időt mutatja.

147. oldal A mozinak vége

Cicu>!

– Mindent ki kell egyszer próbálni.

184. oldal A mozinak vége

Cicu>!

A lány mosolygott. – Nem akarom, hogy bikiniben lássanak a szellemek – mondta.
– Nincs is félelmetesebb, mint egy rémült kísértet – helyeselt Ray.

10. oldal A mozinak vége

Cicu>!

– Állítólag mindannyiunknak van egy hasonmása, valahol.

49. oldal A mozinak vége

Cicu>!

Applegate ajtaján műanyag táblácska volt. Rajta a felirat:
EZT A HÁZAT
A SMITH & WESSON BIZTOSÍTJA

344. oldal Rosszhír

Cicu>!

– Ha anyádnak egy csepp esze lett volna – kezdte Lucy – akkor megfojtott volna a születésed napján.

315. oldal Dinker tava

Cicu>!

Az asszonyi bosszú híresen kegyetlen szokott lenni.

55. oldal A mozinak vége

Cicu>!

– Soha többé ne hazudj nekem, Dal.
– Ne haragudj.
– Csőbe húzhatod az egész világot, de az igazságot tartsd meg nekem.

228. oldal A mozinak vége

Cicu>!

– Biztos vagy benne hogy nincsenek itt kísértetek? – kérdezte Ray.
Az elhagyatott viktoriánus épület hosszú árnyékot vetett a gazos udvarra és Ray Trans Am sportkocsijára.
– Nem örülnél neki? – kérdezte Tina. – Én még sosem láttam kísértetet.
– Itt a nagyszerű alkalom. – Ray már nyúlt is a kilincs felé, de megtorpant és újra kinézett a szélvédőn.

9. oldal A mozinak vége