Egyetlen ​kattintás 1 csillagozás

Jeff Bezos és az Amazon felemelkedése
Richard L. Brandt: Egyetlen kattintás

Vajon honnan jött az ötlet? Hogyan repítette Jeff Bezos, a cég alaptója és vezérigazgatója, az Amazont az online kereskedelem élére? Hogyan lett a számítógépes geekből az üzleti világot átformáló vállalkozó?
Richard L. Brandt elismert újságíró több mint húsz éve publikál a Szilícium-völgy innovatív szerepéről. Ebben a könyvében Bezosszal, valamint versenytársaival és kollégáival készített interjúk alapján hitelesen tárja fel az Amazon sikerének titkát, és ábrázolja Bezos rendkívüli személyiségét és vezetői képességét.

Eredeti mű: Richard L. Brandt: One Click

HVG Könyvek, Budapest, 2012
316 oldal · ISBN: 9789633040812 · Fordította: Bayer Antal

kooow
Richard L. Brandt: Egyetlen kattintás

Richard L. Brandt: Egyetlen kattintás Jeff Bezos és az Amazon felemelkedése

A könyv az amazon történetét meséli el röviden. Illetve az alapító jellemzése is a könyv tartalmához tartozik. Elég kis könyv méretét tekintve, így a kb. 280 oldal hosszúság nem jelent túl sok tartalmat. A könyv nem reklámkönyv, igyekszik objektív lenni, annak ellenére, hogy érződik a szerző tisztelete Bezos iránt.
Az író negatív dolgokat is bátran leírt, nem dicsőíti Bezost, próbálja árnyalni a képet.
Számomra meglepő volt, hogy mennyire lean gondolkodás uralkodott kezdetben az Amazonnál, pedig az még a 90es évek közepe volt. Gondolok itt arra, hogy az induláskor sokszor csak imitálták a funkciókat, és úgy tettek mintha működne megfelelően. Nem tudom, ez mennyire volt tudatos, vagy csak a korábbi startup tapasztalatok törtek felszínre a cégben.

Nem egy óriási könyv (szó szerint is), de aki érdeklődik a startup cégsikerek iránt, azok viszonylag élvezni fogják. Az árát talán (?) nem éri meg, de ha kicsit is érdekel és motiváló könyvet keresel üzleti sikerekkel kapcsolatban, akkor használtan jó választás lehet.

kooow

Kiderült, hogy a vevő negatív számú könyvet is rendelhetett! – emlékezett vissza Bezos. – Gondolom, ilyenkor nekünk kellett volna utalnunk a bankkártyájukra, és várnunk, hogy majd ők küldik el nekünk a könyveket.

Richard L. Brandt: Egyetlen kattintás Jeff Bezos és az Amazon felemelkedése