A ​80/20 elv 4 csillagozás

A titok, hogyan érjünk el többet kevesebbel
Richard Koch: A 80/20 elv

Mi ​a 80/20 szabály?
A 80/20 szabály szerint egy eredmény vagy a produktum döntő részének eléréséhez általában jóval kisebb arányú ráfordítás vagy erőfeszítés is elegendő. Ez szó szerint például azt jelenti, hogy a munkánk eredményének 80 százaléka a ráfordított idő 20 százalékából keletkezik. Így tulajdonképpen ráfordításaink négyötöde − ami elég jelentős szám − gyakorlatilag haszontalan, és ez természetesen ellentétes azzal, mint amit várnánk.
Tehát a 80/20 szabály kimondja, hogy létezik egy belső egyenlőtlenség az okozatok és az eredmények, a ráfordítás és a produktum, az erőfeszítés és a jutalom között. A 80/20 arányszám jó mércéje ennek az egyenlőtlenségnek.
Az üzleti életben is sok példa igazolta a 80/20 szabályt. A termékek 20 százaléka hozza a dolláreladások 80 százalékát; ugyanez érvényes a vevők 20 százalékára is. Hasonlóképpen, a termékek vagy vevők 20 százalékának köszönhető a vállalatok vagy szervezetek profitjának 80 százaléka.
A társadalomban… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2007

Trivium, Budapest, 2019
344 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155732492 · Fordította: Csizmadia László, Vallató Péter
Trivium, Budapest, 2016
342 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155334269 · Fordította: Csizmadia László, Vallató Péter

Ruben08>!
Richard Koch: A 80/20 elv

Richard Koch: A 80/20 elv A titok, hogyan érjünk el többet kevesebbel

Nagyon sokára, de végül befejeztem a könyvet. Eleinte kicsit unalmas volt, mert az elv magyarázatát szinte minden oldalon olvashatja az olvasó. Az üzleti és vállalkozási rész nem érintett meg túlságosan, mert egyszerűen más területen dolgozom, viszont itt is találtam hasznos tanácsokat. Azon fejezetek, melyek az élet többi részével foglalkoznak, levettek a lábamról. Rengeteget tanultam és ajánlani tudom mindenkinek!

Nagy_Ádám>!

Akik a legtöbbet teljesítik, azok bizonyára élvezhetik a munkájukat. Csak önmagunkat beteljesítve lehet bármilyen rendkívüli értéket létrehozni. Gondoljon például bármelyik nagy művészre bármilyen művészeti ágban. Az eredmény minősége és mennyisége megdöbbentő. Van Gogh soha sem állt meg. Picasso műtárgygyárat tartott fenn, jóval Andy Warhol előtt, mert imádta amit csinált.

211. oldal utolsó fejezetétől a 212. oldal első fejezetének végéig.

Richard Koch: A 80/20 elv A titok, hogyan érjünk el többet kevesebbel