1794. A Francia Köztársaság ezer sebből vérzik. Királypárti zendülések fenyegetik belső nyugalmát, közben északon és délen is háborút kell vívnia a köztársasági eszme továbbterjedését megakadályozni igyekvő monarchiákkal.
Talán Olaszországban a legsúlyosabb a helyzet, ahol a francia hadsereg kénytelen védekezésre berendezkedni. A katonák éhesek, rongyosak nincs elegendő fegyver, egyenruha, a lovasság sokszor gyalog kénytelen harcolni, s a tábornokai sem elég bátrak ahhoz, hogy a lehetetlennel megküzdve fordítsanak a hadi helyzeten. Az országot irányító Direktórium – más választása nem lévén – egy fiatal tábornokra bízza az Olaszországi Hadsereg vezetését. Bonaparte a királypárti lázongások leverésében már bizonyította képességeit, s most az a feladat vár rá, hogy az Alpoktól délre visszaszorítsa a Franciaországot fenyegető piemonteieket és osztrákokat.
Hogy hadseregét feltöltse, a tábornok újfajta toborzásba kezd: megbízottjai végigjárják az ország börtöneit, s minden… (tovább)
Bonaparte fiai (Alain Lausard kalandjai 1.) 10 csillagozás

Enciklopédia 1
Szereplők népszerűség szerint
Kedvencelte 1
Várólistára tette 2
Kívánságlistára tette 1

Kiemelt értékelések


Ez a könyv pozitív csalódás volt. Nem számítottam ilyen gördülékeny történetre és egy percig sem érztem azt, hogy untatna a könyv. A legtöbb fejezet tájleírással kezdődött, egyből bele tudtam képzelni magam a katonák sorsába, a hidegben menetelés, az élelemhiány, vagy épp a roppant hőség. A főszereplő és a többiek között sok eltérés volt, de mind egy célért harcoltak, ami talán Lausard-ot is távolabb sodorta a származásától. A párbeszédek is érdekesek voltak, a harcjelenetek pedig kivétel nélkül élethűen ábrázolták a szenvedést, és a csata hevét. A könyv vége pedig szerintem teljesen meglendítette a könyv színvonalát: az, hogy a kincset keresik, és ami utána következik. Bár a végkifejleten kissé elszomorodtam, hisz komolyabb büntetést vártam, vagy legalább azt, hogy Bonaparte előtt világossá válik az, hogy mi történt Alain és Cézar között.
Népszerű idézetek




– Hogyan hihetsz Istenben azok után, amiket a hadjárat során láttál? – kérdezte Lausard.
– Nem Isten a felelős a háborúkért, és azért, hogy olyan sokan meghaltak – magyarázta Moreau.




– Akiknek nincs miért élniük, rendszerint bátrabbak a többieknél. Ha valaki értéktelennek tartja az életet, nem igazán fél a haláltól. Könnyű bátornak lenni, ha vonzóbbnak érezzük a halált, mint az életet.
266. oldal




Alain Lausard kibámult a cellája ablakából a hajnali szürkeségbe, és fáradtan sóhajtott.
(első mondat)
A sorozat következő kötete
![]() | Alain Lausard kalandjai sorozat · Összehasonlítás |
Hasonló könyvek címkék alapján
- Örsi Ferenc: A Tenkes kapitánya 93% ·
Összehasonlítás - Diana Gabaldon: Szitakötő borostyánban 91% ·
Összehasonlítás - Barabás Tibor: Rákóczi hadnagya 93% ·
Összehasonlítás - Bernard Cornwell: Sharpe tigrise 89% ·
Összehasonlítás - Jókai Mór: A janicsárok végnapjai 89% ·
Összehasonlítás - Oliver Bowden: Assassin's Creed – Fekete lobogó 87% ·
Összehasonlítás - Alexandre Dumas: A királyné nyakéke 87% ·
Összehasonlítás - Shirley Palmer – Szepes Mária – Michael Connelly – Nicola Lindsay: Veszélyzóna / A vörös oroszlán / Elfelejtett hangok kórusa / Túl a felhőkön ·
Összehasonlítás - Tyll J. Pollman: Az armada könnyei 91% ·
Összehasonlítás