Kutyák ​és macskák természetes egészsége 3 csillagozás

Átfogó útmutató gazdiknak
Richard H. Pitcairn – Susan Hubble Pitcairn: Kutyák és macskák természetes egészsége

Az ​állatok számára természetes életmódot szem előtt tartó Pitcairn házaspár neve már régen összefonódott a holisztikus állatgyógyászattal, és a mai napig a mozgalom éllovasaiként tartják őket számon. A Kutyák és macskák természetes egészsége című kézikönyvük világszerte nyújt biztos támpontot a gazdiknak, akik fontosnak tartják négylábú kedvenceik biztonságát és jólétét. A vadonatúj, átdolgozott kiadásban az alapvető állattartási ismeretek mellett megtalálhatók az élelmiszerek összetételét vizsgáló, áttörést jelentő kutatások eredményei is. A magas tápértékű, húsos és alternatívát jelentő hús nélküli receptek segítségével mi magunk is egészséges étrendet állíthatunk össze négylábú barátainknak.
Külön érdekessége a könyvnek, hogy az illusztrációkat Susan Hubble Pitcairn készítette, aki költő és díjnyertes illusztrációiról ismert festőművész. A szenvedéllyel és elkötelezettséggel összeállított kötet nélkülözhetetlen, ha a lehető legegészségesebb és legboldogabb életet… (tovább)

Partvonal, Budapest, 2020
528 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155783845 · Fordította: Dörgés János · Illusztrálta: Susan Hubble Pitcairn

Flora_The_Sweaterist>!

Bár a szerzőknek nem minden kijelentésével tudok teljes mértékben azonosulni, úgy gondolom, hogy a szemléletükben és tanácsaik között rengeteg olyan akad, amiket érdemes lenne beépíteni a hazai köztudatba is. Elsőként talán azt a mélységes szeretetet, amivel az állatok felé fordulnak, nem egy alacsonyabb rendű lényként tekintve rájuk, hanem a természet és a világ velünk egyenrangú csodáiként.

Bővebben: https://florathesweaterist.wordpress.com/2020/04/19/ric…

cintiatekla P>!

Nagyon durván belerohantam egy olyan könyvbe, ami a kutyák és macskák vegán etetését pártolja, én, aki szerint minden ember egyen azt és úgy, ahogy neki jól esik, de a macskáimat a világért nem fosztanám meg sem a csirkemelltől, sem a tonhaltól (utóbbit elég csak kimondanom, és a kövön csúszva érkeznek 10 másodpercen belül, bárhol is voltak előtte, akár mély álomban is). Ezt azért kiegészíteném azzal, hogy ha a hús mellett zöldségeket is kapnak, azzal nincs problémám – itt pedig értelmet is nyerhetett volna a könyv, csak hogy a következő probléma az volt, mint ami az emberi szakácskönyvek nagy részével: gyakorlatilag beszerezhetetlen hozzávalókat ír mindegyik recepthez, és itt adtam fel az etetési részt (plusz egy vegán tápot is emleget, amit én pl. üzletben még nem láttam itthon).

Bővebben: http://www.teklakonyvei.hu/2020/06/kutyak-es-macskak-te…

Flora_The_Sweaterist>!

Ha úgy vesszük, a modern életben majdnem minden természetellenes.

Flora_The_Sweaterist>!

El sem hinnék, mi van valójában nagyjából az összes bolti állateledelben.

Kiket ketrecben, bezárva tartanak,
legyetek hamar szabadok.
Kik még sosem láttátok a Napot,
öntsön el titeket a fény.
Kik még sosem érintettétek a talajt,
öleljen át titeket hamar Föld anya.
Kik elvesztettétek a gyermekeiteket,
számotokra nincs elegendő vigasz.
A gyermekek, kiket elválasztottak anyjuktól,
ismerjétek meg ti is a szeretet.
Kiknek egymást kellett megenniük,
legyen a szeretet az egyetlen, ami táplál.
Vad kuzinjaink
kik elvesztették otthonukat
és elhagyják ezt a vidéket,
találjátok meg azt az életet, amit kerestek.
Azok, kiknek szándékosan
átadtuk a betegségeinket,
bocsánatért esedezünk, és imádkozunk,
hogy mostantól
megtartsuk magunknak a bajainkat.
Kiket megöltünk és megettünk,
hogy az ízek istenét szolgáljuk,
legyen az áldozatotok
a mi utolsó leckénk,
hogy a legnagyobb öröm
valójában
az egymás iránt érzett szeretet.

76-77. oldal (Ima az állatokért - részlet)

Flora_The_Sweaterist>!

Több száz, sőt több ezer évnyi szelektív tenyésztés során megalkottunk egy rakat abnormális felépítést, amelyek egészségügyi problémákat hordoznak.

Flora_The_Sweaterist>!

Azt feltételeznénk, hogy a rákos vagy fertőzött haszonállatok húsát teljes mértékben tilos feldolgozni. Ez nem így van. A láthatóan kóros részt (például a tályogot vagy a daganatot) kivágják, a többi megy egyenesen az emberi élelmiszerbe.

Flora_The_Sweaterist>!

Már vannak medúza-DNS-t hordozó, és ennek köszönhetően bizonyos ultraibolyán túli fény hatására sötétben zölden világító macskák. Az egyik cég azt állítja, hogy „allergiamentes” macskákat sikerült létrehoznia, amelyeknek a szervezetében blokkolták egyes fehérjék képződését.

Flora_The_Sweaterist>!

Egyrészt az eutanázia lehetősége nehéz döntés elé állítja a gazdát. Ezenfelül társadalmilag kevésbé elfogadott nyíltan gyászolni egy állatot, pedig az érzés pont olyan valós lehet, mint egy gyermek vagy egy társ elköltözése esetén. Lehet, hogy nehéz olyan együttérző hallgatóra találni, aki segít feldolgozni az élményt. És még az sem valószínű, hogy elengednek minket a munkából, hogy megsirassuk a hűséges macskánkat vagy kutyánkat.

Társadalmilag elfogadott azonban, ha valaki azonnal újat szerez be elvesztett háziállata helyett. (Ha viszont egy nő a férje temetésének másnapján újraházasodna, az emberek felhúznák a szemöldöküket.) Egy ilyen cserével nem gyógyítjuk meg a bánatunkat. Erre csak az idő és az elmélyedés képes.

A szülők sokszor rohannak, hogy új állatot vegyenek a gyászoló gyermeküknek, mielőtt az lelkében valóban el tudta volna engedni azt, akit épp elvesztett. Pedig ennek a ki nem mondott üzenete a következő lehet: „Az élet olcsó, a kapcsolatok eldobhatóak és pótolhatóak.”

Flora_The_Sweaterist>!

Ugyanakkor kimutatták, hogy amikor a macska indulatos, a nyála egyfajta ciánt tartalmaz, azaz mérgező.

Flora_The_Sweaterist>!

Képzeljünk el egy fiatal nőt, aki egyedül él, és mindent megtesz, hogy otthonában a legnagyobb biztonságban érezze magát. Az ingatlant erős és magas, szinte áthatolhatatlan kerítés veszi körül. A kapu jól be van lakatolva, az udvaron pedig több kutya őrködik. Félelmetesek, nincs esély túljutni rajtuk. A ház bejárata szintén zárva van, az ajtók és ablakok be vannak riasztva, a házon belül pedig kisebb (de épp olyan éber és harcias) kutyák szaladgálnak. Amikor a nő este visszavonul, a biztonság kedvéért a hálószobájában is ráfordítja a kulcsot, majd bemászik az ágyába. Miután kicsit ellazult, megfordul, és szemtől szembe találja magát egy fickóval, aki azt mondja, „helló”.

Könnyű átérezni a sokkot: hogy juthatott be valaki anélkül, hogy végigment volna az akadályokon és a riasztókon? Elképzelhetetlen.

Ez történik az immunrendszerrel egy vakcina befecskendésénél. Kikerülve az akadályokat, hirtelen egy vírus található a szervezetben. Honnan jött? Miért nem volt eddig semmilyen reakció rá? Az immunrendszer megdöbben, felbolydul, megpróbál megoldást találni, és a káoszban hibákat véthet.