A ​romlás labirintusa 25 csillagozás

Richard Godwin: A romlás labirintusa

„Hirtelen ​ismét megjelent az alak. Csak állt és várt. Castle újra üldözőbe vette. Az alak megfordult és irányt váltott, de Castle a sarkában volt, még a szagát is érezte.
Emlékezett a frissen sült kenyér illatára, arra, ahogy a konyhai asztalnál ült gyerekkorában. Az illat savanykásabb lett, a penészes rothadás, az elmúlás szagára váltott.
Amint ismét előrenyúlt, hogy megragadja, az ösvény megváltozott, és ő a sötétség közepén találta magát.”

Frank Castle főfelügyelőt még mindig kísérti egy huszonnyolc évvel korábban elkövetett brutális sorozatgyilkosság emléke. Akkor a nyomozás kudarcba fulladt, ami romboló hatással volt a karrierjére és magánéletére egyaránt. Újabb sorozatgyilkos kezdi el szedni áldozatait a régi esetekkel azonos módon, és Castle partnerével, Jacki Stone felügyelőnővel beleveti magát az ügy felgöngyölítésébe.
Együtt lépnek be abba a halálos labirintusba, amelynek középpontjában egy vészjósló ember áll – Castle szerint ő az eredeti… (tovább)

Eredeti cím: Apostle Rising

Eredeti megjelenés éve: 2011

Alexandra, Pécs, 2014
424 oldal · ISBN: 9789633573143 · Fordította: Kerpel-Fronius Gábor
Alexandra, Pécs, 2013
424 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633571545 · Fordította: Kerpel-Fronius Gábor

minett>!
Richard Godwin: A romlás labirintusa

Borzasztó.., az izgalmas krimiket szeretem, de azt nem, ha minden oldalra jut egy újabb hulla. Vallási fanatizmus áll a középpontban, s az ömlesztett gondolatok után a kb 300. Oldalon bekövetkező csavar ér valamit.

Pömpilla>!
Richard Godwin: A romlás labirintusa

Sokszor untam a sok szektás szöveget,de a végére kerek lett, fordulatokkal. Összességében; olvasás közben sokszor nem volt élmény,hiába voltak ínyencen megválogatva a gyilkosságok, de mikor a végére értem nem rossz szájízzel tettem le.

fótsirk12>!
Richard Godwin: A romlás labirintusa

A történet nem lenne rossz, de a szektás részek nagyon eröltetettek voltak számomra. Nekem nem volt mindíg érzékelhető az idő, nem fokozatos az idő múlása. Néhol kifejezetten tetszettek ezek a rövid fejezetek, de volt ahol inkább zavaró volt.

chhaya>!

Azt hiszitek, hogy minden lelkileg sérült emberen látható is ez a törés? Ismétlem, a trauma sokszor az esemény után következik be, amikor összerakjuk, hogy mi is történt velünk. A valóságunk széttöréséről szól, annak a kendőnek a fellibbenéséről, amelyen keresztül a világban uralkodó káoszt figyeljük. Amikor a világ összeomlik. Figyeljetek a szó eredetére. Trauma. A német Traum szóból származik, ami álmot jelent. Igen közeli kapcsolatban áll a valóság eltorzulásával.

chhaya>!

Úgy tűnt, hogy minden mindennel kapcsolatban áll, de semminek nincs értelme.

chhaya>!

Castle hosszan bámulta az íróasztalán heverő fényképet, és arra gondolt, hogy az irodában dolgozó legtöbb embernek a gyerekeiről meg a feleségéről van képe az asztalán, az övén meg, íme, egy sorozatgyilkosé. Úgy érezte, hogy a rábámuló arc üldözte őt egész életén át.

chhaya>!

Az erdő a hullámzó mező színeiben játszik, az itt-ott feketéllő foltok az ősz nehéz illatával teltek, s minden semmivé rothad a levéltakaró alatt, amelynek rejtekében rovarok nyüzsögnek és vak meztelencsigák araszolnak az avaron keresztül.

chhaya>!

A tetthely az előzőnek szakasztott mása volt. Stone úgy érezte, mintha belépett volna egy prizmába, mintha a gyilkosság tere és zord környezete a gyilkos elméjének töredezett képét jelenítette volna meg. A múlt és jövő szimmetriája, a régi gyilkosságokról felrémlő képek, amelyeket felidézett, mintha tükrök közé zárták volna nyomozásukat.

chhaya>!

[…] a tudás megszerzése erőfeszítést igényel, a tudással pedig hatalmas felelősség jár, mégpedig olyan felelősség, amelyre az emberek nagy része nem vágyik.

chhaya>!

Megpróbált visszaemlékezni arra, hogy miért is lett rendőr. Olyan ősi múltba vesztek az okok, mint egy mélyen eltemetett gyermekkori trauma.
Aztán arra gondolt, hogy minden ügyben, amit csak megoldott, a bűnügy lényege egyre inkább közelebb került hozzá, mint a saját árnyéka. És arra, hogy az ember éppen olyan könnyen gyilkol pillanatnyi megingásból, mint azért, mert valami régóta kínozza a lelkét.

chhaya>!

Amikor befutott az újabb áldozatról értesítő hívás, Castle és Stone úgy fogadták, mintha időjárás-jelentést hallgatnának egy hurrikán közepén.

chhaya>!

Milyen különös, gondolta, hogy rendőr létére az egész életét azzal tölti, hogy mások életét és indítékait próbálja megfejteni, a saját élete mégis bizonyos mértékben rejtély maradt önmaga előtt.