Értékelések 32

Fyndra>!
Richard Gallagher: A halálra ítélt szakasz

Értékelem a vaskos katonastílust (10 évesen már Svejket olvastam), de ez a könyv, ahogy többen előttem megjegyezték, mindössze egy férfiRomana.
Igénytelen, ahogy a magyar szöveg is.
Egyszer el lehet olvasni, de ennyi.

Nagy_Atilla_Tas>!
Richard Gallagher: A halálra ítélt szakasz

Nomostakkóamikönyvígyközdődikhogy:"A magasban gránát zúgott el s alig párszáz méterrel arrébb csapódott be.
Mazursky őrmester kinyitotta a szemét.
– Mi a phasz volt ez?
-Egy nehézgránát-felelte Dooley tizedes aki Mazursky mellett aludt a sátorlapban.
– Tudom, hogy egy KIBASSSSZOOOOTTTT(megjegyzés tőlem ne javítsátok már kii, a könyvben is így szerepel és nem ez van $@!% ) nehézgránát volt.
– Akkor minek kérdezed?
Mazursky mondott valamit de nem lehetett érteni.
– Aludj tovább – mondta Dooley. – Egy német biztosan nekidőlt az ágyújának, az meg elsült…" ésatöbbi.
Nos akinek ez nem tetszik az felejtse is el.Ne várjunk tőle többet mint ami, de egy roppant szórakoztató a második világháború közegében játszódó „férfiasan tök életes” faszántos könyvecskét azt igen.Pont az a fajta folyton és folyvást elővehető nyúlfarknyi csipegetni való pasinasi ez amit az ember örömest visz magával a budira emésztésének leülepedni vágyó végfázisát megkönnyítendő.Nem vár tőle se hitelességet, se komoly gondolatokat, csak azt amit a könyv a kezdősorai is alpárian, altesti humorral, bakás keménységgel és fentezibe illő mesélőkével mulattatón és teljes komolytalansággal hullák sokaságával, és papírformás mégis szerethető és majd' elpusztíthatatlan phaszagyerekeivel megjelenít. Ne keressünk benne se filozófiai mélységeket, és főleg ne történelmi hitelességet, de még az embert az emberi élet, vagy netán az ellenfél is, vagy a többi rajtunk kívüliek tisztelétére hívó tanmesét, vagy más fondorlatos csavarokat se.Nos aki netán bármely tekintetben a fentebb leírtak halmazában keres tárgyilagosságra, az ezt a pompás ponyvát visítva hajítsa a sarokba öntse le öngyújtóbenzinnel és egy laza mozdulattal pattintsa fel zippója tanksapiját és ugyanezzel a flegmával- főleg ha hite szerint vakító fakító politikai korrektség villanypásztora vezérli, vagy bármi feminista vagy mis(s)-más töltelék- örüljön eme fércmű örömlángjaiban történő elhamvadásának- e -cigit füstyit fújva alkoholmentes sört s koffeinmentes kávét kortyolva brrrrr pfujjj inkább a halál.
Ellenben aki egy jót akar röhögni, nem zavarják a fentebbiek szereti a bakás vaskosságos kalandmesketéket, és nem óhajt vaskos tartalmas könyvekben elmélyedni a történelmi hitelesség bugyoraiban csak kikapcsolódni akár a trónteremben akár másutt az vágja zsebre menten, főleg a második kiadást, mert az épp belefér nadrágja rekeszibe az első megjelenési forma ugyan ki fog lógni a gatyájából, ha kabátzsebjéből nem is.De ez a könyv nem fogja kikérni magának ha netán cseppet megviselteti az ember a szállítás érdekében, nem mellesleg bírja is a gyűrődést a célgömbös is.Ezt a könyvet nagyon szeressük szeretni is fogjuk, annak dacára, hogy nagyon jenki benne mindenki aki jenki más meg mindenki szinte senki aki nem jenki e' one.
Nem mellesleg boldog lennék ha egyszer filmre vinnék,egy az egyben mert a jóisten is kalandfilmre teremtette!Főleg ebben a mielőtt véleményt mondassz mosd át az agyadon majd tisztán engesd ki a szájadon nehogy megsérts bárkiket is)))))))))Pedig nem ártana korban…

gyuszi64>!
Richard Gallagher: A halálra ítélt szakasz

A szerző mértani pontossággal elfelezte a regényt, az első rész szól a halálra ítélt szakaszról. Nagyon izgalmas, meggyőző, itt kellett volna abbahagyni, kaptunk volna egy erős kisregényt. A második rész – szökés a hátországban – már kevésbé hiteles.
Nem rossz, de inkább csak filmre való így, kár volt érte.