Hajts ​a NEMért! 5 csillagozás

Az IGEN a végcél, a NEMen át visz az út
Richard Fenton – Andrea Waltz: Hajts a NEMért!

Botok ​és kövek csontot törhetnek, de egy NEMmel meg sosem sérthetnek! Ezt a leckét kell Eric Jamesnek, a huszon- nyolc esztendős fénymásoló-ügynöknek megtanulnia. És a tanulásban a legvaló színűtlenebb mentor lesz a segítségére – saját maga! Képzeld el, hogy egyik éjjel nyugovóra térsz, majd másnap reggel egy különös házban ébredsz fel, és fogalmad sincs, hogyan kerültél oda! Azután kiderül, hogy ez a ház senki másé egyes-egye dül csak a tiéd vagyis önmagad egy fergetegesen sikeres jövőbeli változatáé, akivé egy szép napon válhatsz, feltéve, hogy hajlandó vagy következetesen meg tenni egyetlen apróságot! Mielőtt a hétvége eltelik, Eric meg fogja tanulni: Mire van szüksége ahhoz, hogy túlteljesítse a világ üzletkötőinek 92%-át; Hogy valamiben csődöt mon dani és csődtömegnek lenni két igen csak különböző dolog; Miért fontos egyaránt megün nepelni a sikert és a kudarcot; Mi a kudarc öt szintje, és hogyan járhatja végig őket; Hogyan teheti túl magát egy- kettőre a múltbéli kudarcokon,… (tovább)

Bagolyvár, Budapest, 2011
112 oldal · ISBN: 9789639730243 · Fordította: Hegedűs Péter

S_E_Tünde>!
Richard Fenton – Andrea Waltz: Hajts a NEMért!

Richard Fenton – Andrea Waltz: Hajts a NEMért! Az IGEN a végcél, a NEMen át visz az út

Igazán szórakoztató és tanulságos olvasmány nem csak üzletkötőknek. Megragadó és elgondolkodtató szinte minden sora

S_E_Tünde>!

Egyesek belebotlanak az igazságba, de feltápászkodva vidáman mennek tovább az útjukon, mintha mi sem történt volna.

Máté_Szabics>!

„Eric, közted és a nagyság között csak egyetlen dolog áll: félsz attól, hogy a »nem« szócskát kell hallanod.” Elképesztő volt. Aznap reggel, munkába menet, még abban reménykedtem, hogy sikerül megtartanom az állásomat, amikor pedig este hazamentem, csupán három betű választott el a nagyságtól.
Három betűnyire a nagyságtól, hallottam a saját hangom, ahogy megismételtem.
N, E és M.
Nem.

Harkov>!

Botok és kövek csontot törhetnek, de egy „nemmel” meg sosem sérthetnek!

Harkov>!

– Azt akarod mondani, hogy a jövőben repülőgépeket vezetek? – kérdeztem mélységesen hitetlenkedve.
– Csak akkor, ha nem engeded, hogy a félelmeid az utadba álljanak – kizárólag akkor! És most beszállás!

Én -> -> -> Kudarc -> ->-> Siker
– Rájöttem, hogy a kudarc a sikerhez vezető út felét jelzi; nem holmi elkerülendő végállomást, inkább egy lépcsőfokot mindazon célok felé, amelyeket el szeretnék érni az életben.

S_E_Tünde>!

Statisztikai szempontból nézve, ha a halálod napjáig kihívások elé állítod magad, akkor nagy az esélye, hogy a legutolsó kísérleteddel kudarcot fogsz vallani. Képzeld csak el … a világ legsikeresebb embereinek utolsó cselekedete kudarcra van ítélve!

103