Mennybéli ​tolvajok 9 csillagozás

Richard Doetsch: Mennybéli tolvajok

Büntetése ​letöltését követően békésen éli hétköznapjait egy connecticuti kisvárosban Michael St. Pierre, az egykori tolvajfejedelem, aki előtt nem lehettek akadályok, s lebukását is legfeljebb csupán a jó szívének köszönhette. Egy szerény forgalmú üzletet vezet, pártfogó tisztje szigorú, de atyai felügyelete alatt. Boldog szép feleségével, Maryvel, és esze ágában sincs visszatérni a bűnözéshez – mígnem egy napon élete váratlanul sötét fordulatot vesz. Marynél rosszindulatú daganatot diagnosztizálnak, a kezelésre viszont nincs pénzük. Egyik pillanatról a másikra összeomlik minden. Nem csoda hát, hogy kapóra jön August Finster, a rejtélyes német nagyiparos és műgyűjtő ajánlata, aki hajlandó magára vállalni a kezelési költségeket, amennyiben Michael megszerzi neki Vatikán legféltettebb kincsét.
A tolvajfejedelem mesteri tervet dolgoz ki, amelynek végrehajtása közben hiába lohol a sarkában az amerikai, az orosz és a vatikáni rendőrség. Michael szívén ugyanakkor nyomasztó súllyal… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Világsiker JLX

JLX, Budapest, 2006
392 oldal · puhatáblás · ISBN: 9633052467 · Fordította: Rákócza Richárd

Royal>!
Richard Doetsch: Mennybéli tolvajok

A hátoldalán lévő szöveg sokkal izgalmasabbat ígért, vagy legalábbis én arra számítottam. Nem igazán nyűgözött le.