Hitler ​utolsó napja 12 csillagozás

A végső órák története
Richard Dargie: Hitler utolsó napja

Eltűnődött már azon, mi járhatott Adolf Hitler fejében, amikor élete utolsó óráit töltötte a Führerbunkerben? Mire gondolt, miközben egyre rosszabb lett a rádiókapcsolata a külvilággal; a szovjet gránátok robbanásai egyre hangosabbak lettek, és egyre közelebbről hallatszottak? Amikor addigi megkérdőjelezhetetlen hatalma hirtelen elpárolgott? Vajon megbánta-e az emberiség ellen elkövetett bűneit, vagy inkább közeli halála és öngyilkossága foglalkoztatta rögeszmésen?

A sötét végzetre ítélet, legfontosabb figurák közül ott találjuk a Führer szeretőjét, Eva Braunt; a náci propagandagépezet fortélyos vezetőjét, Joseph Goebbelst és a manipulatív Martin Bormannt. A kötet sikeresen érzékelteti azt a komor, drámai hangulatot, mely az óvóhelyen eluralkodott, ahogy a Vörös Hadsereg kérlelhetetlenül nyomult előre Berlin központja felé, miközben Hitler és ezeréves birodalma beleveszett a történelem viharába.

Kossuth, Budapest, 2021
204 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635443154 · Fordította: Kelemen László
Kossuth, Budapest, 2021
208 oldal · ISBN: 9789635443918 · Fordította: Kelemen László

Hellena P>!

Richard Dargie: Hitler utolsó napja A végső órák története

Az értékelés olvasható a blogomon:

A könyvben leírtak nagy része ismerős volt már számomra – ahogy mindenkinek, aki látta A bukás című legendás filmet, az lehet. Olvasás közben végig azt éreztem, hogy a film forgatókönyvét tartom a kezemben. Nem csoda hát, hogy még az olvasás ideje alatt meg kellett néznem az említett remekművet. off

Gyakorlatilag szinte pontosan az utolsó 24 óra eseményeit követjük végig, megtűzdelve természetesen néhány korábbra datálható történéssel, magyarázatokkal, és még némi bulvárral is, egészen meglepő részletekkel. Ki gondolna bele például abba, hogy spoiler?

Tanúi lehetünk a fokozatos elzárkózásnak, testi hanyatlásnak, a beszűkülésnek; ahogy a végére, „hűséges Heinrichem” és más magas rangú náci tisztek árulása után már nem bízott senkiben, és ahogy szép lassan feladja a háború megnyerésének reményét. Megismerjük Hitler öngyilkosságának körülményeit is – már amennyi valóban elérhető róla –, illetve az ezzel kapcsolatos mítoszba is bepillantást nyerhetünk.

Könnyed hangvétellel megírt, tárgyilagos, de az érdeklődést fenntartó olvasmány, nincs tele száraz adatokkal. Ha lett volna annyi időm és energiám, egy szuszra végigolvastam volna. Az egyetlen gond az vele, hogy rövid. Írhatna Dargie hosszabb könyveket is, egész nap ellennék velük. Igazából bármit mesélhetne, én olvasnám.

Na jó, van még egy gond: egy kicsit beleragadtam ebbe a témába. Ha nem vigyázok, még a végén nem marad olvasatlan könyv azon a bizonyos polcon.

Könyvtolvaj_96>!

Remek olvasmány volt!
A könyv szuperül napokra van osztva (inkább Hitler utolsó napjai), könnyű volt haladni az olvasással, ráadásul egyáltalán nem volt száraz – még képek is voltak benne. :P
Megismerjük a Führer utolsó tetteit és gondolatait, miközben a szerző felvázolja nekünk az aktuális állapotokat a bunkeren kívül is, valamint vissza-visszatekintünk a múltba is, hogy egyes eseményeket vagy személyeket tisztába tegyünk. Voltak már ismert információk is a könyvben, de tanultam új dolgokat is. :)
Ha érdekel a téma, a második világháború vagy Hitler, mindenféle képen tudom ajánlani ezt a könyvet. :)

Máté98>!

Richard Dargie: Hitler utolsó napja A végső órák története

Ez egy nagyon érdekes olvasmány a Harmadik Birodalom Führerének utolsó napjairól, jómagam meglepődtem mert olyan dolgokat is megtudtam amikről még nem volt tudomásom.
Ha kedveli a történelmet vagy más műfaját annak bátran tudom ajánlani ezt az olvasmányt.
Külön írnám hogy ez az első könyvem, amit kiolvasok nagyon elszórakoztat.

nyolcadikutas>!

Richard Dargie: Hitler utolsó napja A végső órák története

Tömör és jól összerakott kötet, de a téma ismerőinek kevés újdonsággal szolgál.
Eme kor minden pillanatát megörökítettek rengetegen.
Hitlerről, Sztálinról rengeteg könyvet írtak, de hatalmas irodalma van Göringtől Himmlerig a teljes náci vezérkarnak.
Hitler halálról két könyvem is van, de Heywood még azt is feldolgozta, hogy Hitler elmenekült a bunkerből Skorzeny egyik ezredese segítségével. A Hozd el nekem Hitlert! az egyik kedvenc fikciós, háborús regényem.
Rövid, cirka kétszáz oldalas könyv, érdekes képekkel. A témáról keveset tudóaknak remek ismeretanyag, akik meg többet tudnak róla, azoknak kiváló ismeretanyag frissítés.