Heat ​Rises – Hőségriadó (Nikki Heat 3.) 55 csillagozás

Richard Castle: Heat Rises – Hőségriadó

A ​New York Times bestseller írója, Richard Castle eddigi legizgalmasabb regényében, a pörgős és fordulatos Heat Rises-ban a kemény és szexi New York-i gyilkossági nyomozónő, Nikki Heat figuráját Jameson Rook, a rámenős riporter alakjával párosítja.

Nikki Heat eddigi legizgalmasabb és legveszélyesebb kalandját egy pap bizarr meggyilkolása nyitja egy New York-i szexklubban. A nyomozás során szembe kell néznie a város legveszedelmesebb drogbárójával, egy beképzelt CIA ügynökkel és egy rejtélyes halálosztaggal, akik meg akarják őt ölni. Mindez csak a jéghegy csúcsa: a vizsgálat egy sötét összeesküvést fed fel, ami egészen a városi rendőrség legfelső köréig elvezet.
Amikor Nikki túl közel jut az igazsághoz, hirtelen megfosztják a becsületétől és a rendőri jelvényétől: egyedül marad egy seregnyi gyilkos ellen. Csak egy emberben bízhat meg, aki nem rendőr: Jameson Rookban, a riporterben.
New York történetének egyik legzordabb telén Nikki Heatnek eltökélt szándéka… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2011

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Fekete macska regénytár Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2020
368 oldal · ISBN: 9789633736746 · Fordította: Zelei Róbert
Könyvmolyképző, Szeged, 2020
368 oldal · ISBN: 9789633736739 · Fordította: Zelei Róbert
Könyvmolyképző, Szeged, 2016
382 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633736715 · Fordította: Zelei Róbert

Felixa P>!
Richard Castle: Heat Rises – Hőségriadó

Azt hiszem, hogy ez a könyv volt eddig a legjobb… Olvasás közeben lassan kezdtem felfedezni, hogy ez nekem ismerős történet. Nem véletlenül, hiszen már láttam a sorozat részein belül. Ettől függetlenül izgalmas és jóval részletesebb volt. Szinte pillanatok alatt átrágtam magam rajta, hiszen letehetetlen volt… Jöhet a következő! :)

ap358 P>!
Richard Castle: Heat Rises – Hőségriadó

A sorozatot nem néztem, az előző köteteket sem olvastam, ezt is csak egy kihívás miatt.
Pörögtek az események, nem sok pihenést hagytak, néha már sok is volt nekem. A poénok jópofák voltak, akárcsak az, ahogy összefutnak a szálak. A vége engem is meglepett.
Nem vagyok nagy krimi rajongó, ha a téma rendőrségi nyomozásra épül, de ez kétség kívül még engem is lekötött. Nem mondom, hogy rohanok elolvasni a többi részt is, de nem kizárt, hogy egyszer sort kerítek rájuk.

Richard Castle: Heat Rises – Hőségriadó

Még mindig jobban szeretem a sorozatot, de kétségtelenül a legjobb kötet eddig.
Még hatása alatt vagyok annak a tudathasadásos állapotnak, mikor a karakter (illetve a karakterbe helyezkedő író) megköszöni a karaktert játszó színésznek a munkáját. Ezt igazán elhagyhatták volna, mert kész agyrém.
A fordítás néhol botrányos. Rengetegszer nyögtem fel hibás szóhasználaton vagy egyszerűen olyan szófordulatokon, melyek az angolban lehet, hogy poénosnak vagy ütősnek hatnak, de magyarul csak kínosak. Nem hiszem el, hogy egy ilyen könyvsorozatnál nem lehet erre jobban odafigyelni…
Mindezek ellenére izgalmas volt és lekötött. Ez azért is nagy szó, mert pár nap csúszással követem a sorozatot, és ugye ez a kötet a harmadik évad alapján készült. Nagyjából tudtam, mire számítsak, de a részletesség bőven felülmúlta az elvárásaimat.
Jó könyv!
ráadásul sorszámozott kötettel rendelkezem o.O

ieszti>!
Richard Castle: Heat Rises – Hőségriadó

Régóta várólistás volt ez a könyv nálam, mindig csak halogattam. Összességében azt kell mondjam nem volt rossz, végig fentartotta az érdeklődésem. A krimi szál izgalmas, és tényleg nem jöttem rá, hogy ki is áll a gyilkosság(ok) mögött. Ami nem annyira tetszett, hogy már-már túl sok volt a szereplő és néha nem is tudtam hova tenni, hogy akkor ki kicsoda éppen, vagy hogy kapcsolódik a storyhoz… Na mindegy, egyszer majd jöhet a következő része is.

Navi P>!
Richard Castle: Heat Rises – Hőségriadó

Ez egy pörgős, izgalmas krimi, rengeteg fordulattal, a vége csavarra nem számítottam. Nem ő volt az én tippem, de szerintem sokan voltunk így vele.
Amolyan igazi Castle-ös sztori.
Biztos, hogy fogom olvasni a többi részét is.

Könyvmolyképző, Szeged, 2014
382 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633736715 · Fordította: Zelei Róbert
Mariann_ P>!
Richard Castle: Heat Rises – Hőségriadó

Annyira krimire vágytam már.
Jól választottam, izgalmas volt, lekötött.
Talán csak annyi bajom volt, hogy olyan sok szereplő volt, hogy amikor összezavarodtam, akkor újból elkezdtem, listát írtam ki kicsoda, innentől követhető volt az egész.
Mivel csak ezt az egy részt találtam a polcomon , bepótolom a többi részt is, de önállóan is olvasható.
Remek kikapcsolódás a hőségben -15 fokokról, jégcsapokról olvasni :)

Barbi0613 P>!
Richard Castle: Heat Rises – Hőségriadó

Hihetetlenül jó krimi! Nem vártam volna, hogy ennyire jó lesz! Imádom a sorozatot is, de a könyvek… :D Alig várom, hogy az első résztől beszerezzem, illetve reménykedem, hogy a többi rész is ki lesz adva!
Imádom a szereplőket, mindig a sorozatbeliek jutnak eszembe róluk, és kicsit be is helyettesítem oda őket.

Szencsike P>!
Richard Castle: Heat Rises – Hőségriadó

Ez az első Castle könyvem, de rájöttem, ha kicserélném a neveket a sorozatos eredetijükkel, egy az egyben a Castle sorozat egyik része is lehetne. Kellemes, szórakoztató olvasmány volt, jöhet a többi is.

monalisa>!
Richard Castle: Heat Rises – Hőségriadó

Az eddigi legjobb Castle könyv! :) Alig várom a folytatást.

indira62>!
Richard Castle: Heat Rises – Hőségriadó

Nem voltam különösebb rajongója a sorozatnak, talán egy részt ha láttam belőle, de örülök, hogy a kezembe kerültek ezek a könyvek.
Csavaros, pörgős, több szálon beköszönő nyomozás, ami egy izgalmas krimi elengedhetetlen része. :) Egy percig nem volt benne üres járat, ami miatt félre kellett tenni a könyvet vagy laposodott volna a történet.

Cicu>!

Részegen írj, józanul szerkessz! – Ernest Hemingway.

323. oldal · Ernest Hemingway

Cicu>!

John Wayne szavaival élve:"Sose panaszkodj,sose magyarázkodj!".

Cicu>!

John Lennon szerint az élet olyasmi,ami akkor történik,ha az embernek épp más tervei vannak.

blankaveronika IP>!

Az utolsó oldalon minden hónapban meginterjúvolnak egy hírességet, mégpedig úgy, hogy kitöltetik vele az úgynevezett Proust Interjú kérdőívet. Ez egy régi játék, még Marcel Proust idejéből, aminek a segítségével a partivendégek könnyebben megismerhették egymást. Biztosan ez volt a Dance Dance Revolution elődje. Nem Proust találta ki, de az ő válaszai miatt vált ismertté a játék.

118-119. oldal - Öt

Kapcsolódó szócikkek: Marcel Proust · Proust interjú
blankaveronika IP>!

Nem fair dolog az élettől, hogy annyit keressen valaki, mint te, pusztán azzal, hogy a gépe előtt ül alsógatyában.

Kilenc, 176.oldal

blankaveronika IP>!

Ez most pont olyan, mintha a Micsoda nőben lennénk. Be is vinnélek téged habfürdőzni, de attól tartok, a kádat épp a csótányok használják.

256. oldal, Tizenhárom

Kapcsolódó szócikkek: Micsoda nő!
cs_johanna>!

– (…) Egyébként tudod, mivel törte be az ablakot?
– Imádom, amikor így megfűszerezed a történeteidet, haver – mondta Raley. – Na, mivel csinálta?
– Egy strici fejével.
– Király.

blankaveronika IP>!

– Következő: melyik zeneszerző befolyásolta leginkább az életedet?
– Aki leginkább befolyásolta…- mondta elgondolkodva Nikki. – Chumbawamba.
– Most viccelsz? Bono? Sting? Alanis Morissette? Egyikük sem? Pont a Chumbawamba?

Öt, 120.oldal

nagyzsoo>!

-Azt üzeni magának, hogy csessze meg.
Nikki Heat nem szólalt meg egyből, de egy halovány mosolyt megejtett.
-Látva az üzlet berendezését, nyilvánvalóan ez a legmegfelelőbb hely, ahol ezt megtehetném.

szaboadrienn96>!

-Nagy kocsi, kis farok – jegyezte meg egy arra sétáló postás.
Nikki felnevetett. Imádta New Yorkot és az összes ott élő szabadszájú idegent.

Nikki Heat sorozat · Összehasonlítás