Mire ​jó az NLP? 4 csillagozás

A sikeres élet kulcsa
Richard Bandler – Alessio Roberti – Owen Fitzpatrick: Mire jó az NLP?

Erős, ​boldog, sikeres ember szeretnél lenni, aki eléri céljait? Mindezt elérheted, és csak magadon kell változtatnod. Hogy hogyan?

A Mire jó az NLP? lebilincselő történeten keresztül mutatja be az NLP alapjait. A főszereplő fiatalember személyes változásán és felfedezésein keresztül mi magunk is átélhetjük a módszer erejét és rádöbbenhetünk, milyen nagyszerű eszközt kapunk a kezünkbe. Inspiráló és könnyű olvasmány, amely felidézi Richard Bandler workshopjait, első kézből bemutatva az olvasónak mindazokat a technikákat, amelyeket a szerző az oktatással eltöltött több mint 35 év során kifejlesztett.

Az NLP, azaz a Neuro-Lingvisztikus Programozás az egyik leghatékonyabb önfejlesztő és kommunikációs módszer. A könyvből megismerhetjük azokat a technikákat, amelyek segítségével

– pozitívan alakíthatjuk gondolkodásmódunkat
– egyértelműen megfogalmazhatjuk céljainkat
– elengedhetjük gátló félelmeinket, fóbiáinkat, rossz szokásainkat
– növelhetjük… (tovább)

Bioenergetic, Budapest, 2014
144 oldal · ISBN: 9789632912165 · Fordította: Dobrocsi László

Turcsány_Torda>!
Richard Bandler – Alessio Roberti – Owen Fitzpatrick: Mire jó az NLP?

Nem volt rossz, tetszett az NLP alapgondolata, bár hívhatjuk JPÉ-nek is (józan paraszti ész).
Mert hogy az NLP simán annyit jelent, hogy a szemléletmódodat megváltoztatod. Most ez nem az NLP sajátja, bármilyen önfejlesztő könyvnek ez a célja.
De az NLP-ben talán pont ez a jó: kijelenti, hogy itt változtatnod kell a gondolkozásmódodon, ezért aki beleássa magát az NLP-be, az alapvetően nyitott az önmaga változtatására.
Viszont pont emiatt az NLP-t rá lehet húzni „bármire”.
Szóval kettős érzéseim vannak a könyv elolvasása után, plusz szerintem az NLPnek csak egy kis szeletét mutatja be.

Chöpp >!

Változás mindig történik. A változás az egyetlen állandó dolog az életben.

Kapcsolódó szócikkek: változás
Chöpp >!

Az NLP célja, hogy az emberek jobban tudják irányítani az elméjüket. Fel kell ismernünk, hogy bármilyen kívánt állapotot létre tudunk hozni bármikor. Megtanulhatunk másképpen tekinteni személyes történetünk re… Nem a személyes történetünk tesz minket azzá, akik vagyunk, hanem az arra való reagálásunk.

Chöpp >!

… mert amivel gondunk van, az nem a tanulási képtelenség, hanem a tanítási képtelenség.

Chöpp >!

Az NLP azt a képességünket jelenti, amellyel megválasztjuk, eldöntjük, hogy miképpen kezeljük az agyunkat, a magatartásunkat és az életünket.