Semmi ​sem véletlen 13 csillagozás

Richard Bach: Semmi sem véletlen

„A nehézségeknek az egyetlen okuk, értelmük és céljuk, hogy legyőzzük őket. Hát nem ez az emberi természet titka? Hogy a korlátokra fittyet hányva bizonyítsa végtelen szabadságát. Nem a kihívás teszi próbára az embert, nem a kihívás határozza meg, kik vagyunk és mivé leszünk, hanem az a mód, ahogyan szembenézünk a kihívásokkal, hogy egyetlen fellobbanó gyufalánggal megsemmisítjük-e a roncsot, vagy lépésről lépésre újraépítkezünk belőle, amíg újra kivívjuk szabadságunkat. A gondok célja, hogy felülkerekedjünk rajtuk. A szabadság célja a bizonyítás. És amíg hiszünk az álmainkban, nincs semmi, ami a véletlen műve lenne.”

Eredeti cím: Nothing by chance

Eredeti megjelenés éve: 1969

Édesvíz, Budapest, 2003
264 oldal · ISBN: 9635286074 · Fordította: Aaron Possumus, Scipiades Ármin Taliesin

totesz>!
Richard Bach: Semmi sem véletlen

Ez volt az első Bach-könyvem (a Sirály után), amit még jópár követett. Igazából amikor elkezdtem olvasni, nem nagyon tetszett, volt benne egy kis történet, de igazából elég lassan haladt. A végén viszont a lezárás ütős, és valahogy hirtelen minden értelmét nyeri, a teljes előzmény. Katarzis. Tetszik.
(De a vége azért volt jó, mert nem számítottam rá. Ha Te most ezt olvasod, és ezért kezded el olvasni, lehet, hogy neked nem fog annyira tetszeni. :) )

csillagka>!

Csak azért, mert valami nehéz, meg sem próbálod? Menni is nehéz volt eleinte, de sokat gyakoroltad, és úgy néz ki, most már egészen könnyedén csinálod.