Minden ​és mindenki egy 46 csillagozás

Richard Bach: Minden és mindenki egy

Az írásban bravúrosan vegyül a fantázia és az egészséges humor a leghétköznapibb és a legmélyebb gondolatokkal. Az olvasó, aki az íróval végigkalandozza ezt az utat, ezután óhatatlanul kissé másképp fogja látni világunkat, melyben nincs „én”, „te”, „ő” – mert minden és mindenki EGY.

Eredeti cím: One

224 oldal · puhatáblás · ISBN: 963528604X · Fordította: Simóné Avarosy Éva
Édesvíz, Budapest, 2001
222 oldal · puhatáblás · ISBN: 9635285159 · Fordította: Simóné Avarosy Éva

Richard Bach: Minden és mindenki egy

A létidőben való utazgatás fejezetről fejezetre nagyon jó volt
Számos hasznos gondolat, bölcsesség.
Érzelmileg és értelmileg is fejlett irománynak mondanám. Rengeteg érzelem megelevenül benne, valamint a tudás utáni szomjúság, kutakodás, gondolkozás.
A mondanivalója, hogy minden és mindenki egy, nos valahol hihetőnek tartom. Minden csak nézőpont kérdése.
(Az illúziókat ez se nyomta le, ezért csak második kedvenc az írótól )

Péter_Szombati>!
Richard Bach: Minden és mindenki egy

Az egyik legjobb Bach-könyv, minden fejezetében rengeteg értékes gondolattal, és kiváló írói stílusban!

totesz>!
Richard Bach: Minden és mindenki egy

Több Bach könyvet is elolvastam, de ez annyira nem jött be. Nem rossz, de mivel már ezelőtt is bele-beleképzeltem magam mások helyébe, nem volt különleges, és nem adott annyit, mint a többi könyve.

Cheril>!

– Azt akarod tudni, mi a módja annak, hogy az általad elképzelhetõ bármely én-változatoddal beszélhess?

– Nem igazán boszorkányság.. Képzeld magad elé az én-változatodat, akivel beszélni akarsz, Richard, higgy benne, hogy megkérdezel tõle mindent, amit tudni akarsz. Vedd úgy, hogy hallod a válaszokat.

Cheril>!

Ha a tudás megelõzi a tapasztalatot, elõfordul, hogy értelmetlennek tûnik.

Gigger>!

Lehet, hogy miközben egymásban tükröződünk, ezáltal mindannyian változunk ?

Gigger>!

A valóságnak semmi köze ahhoz, mi válik számunkra láthatóvá abban a szűk sávban, amelyben egyáltalán képesek vagyunk látni. A valóság a szeretet kifejeződése, a tiszta, tökéletes szereteté, melyet nem képes kikezdeni sem tér, sem idő
– Éreztétek már magatokat annyira egynek a világgal, az egész világegyetemmel, mindennel, ami létezik, hogy túlárad bennetek a szeretet ?

Carolina>!

A rémisztő eshetőségeket csak úgy védhetjük ki, ha kivonulunk a társadalomból és remetének megyünk, ami rémisztő eshetőség.

Gigger>!

Ragaszkodtok az igazságérzetetekhez, belső etikai parancsaitoknak engedelmeskedtek akkor is, amikor nagyon nehéz, sőt veszélyes, vagy ha a többiek ezért különcnek bélyegeznek. A különlegességetek az oka annak, hogy távolállónak érzitek magatokat egymástól. Ettől vagytok magányosak. És ez az, amiért tökéletesen megfeleltek egymásnak.

Gigger>!

Lélektársak azért születnek, hogy együtt éljék le az életüket !

Bori82>!

Létezik olyasmi, ami születéstől eleve emberré tesz? […] Egy emberi lény az élet kifejeződése, fényt hoz, a szeretetet sugározza vissza, jelenjék meg bármely dimenzióban, öltsön bármilyen formát. Az emberség nem fizikai meghatározás, Richard, hanem szellemi cél. Nem kapjuk, hanem kiérdemeljük.