Illúziók 149 csillagozás

Egy vonakodó messiás kalandjai
Richard Bach: Illúziók

Mi lenne, ha egy rendkívüli valakire bukkannék, mondjuk egy Sziddhártha vagy egy Jézus jelenne meg most, itt a mi időnkben, és hatalma lenne a világ összes illúziói felett, mert neki megadatott ismerni a mögöttük lapuló valóságot? És mi volna, ha találkozhatnék vele, ha ő is egy kétfedelűvel repülne, és ugyanazon a placcon szállna le, mint én? (Részlet)

Eredeti cím: Illusions: The Adventures of a Reluctant Messiah

Eredeti megjelenés éve: 1977

Édesvíz, Budapest, 2003
160 oldal · puhatáblás · ISBN: 9635286902 · Fordította: Simóné Avarosy Éva, Révbíró Tamás
Édesvíz, Budapest, 2001
160 oldal · ISBN: 9635285019 · Fordította: Simóné Avarosy Éva
Édesvíz, Budapest, 1999
puhatáblás · ISBN: 9635283901

ppayter>!

Richard Bach: Illúziók Egy vonakodó messiás kalandjai

Írnék én idézetet a könyvhöz, de milyen lenne már az egészet bepötyögni? A túlságosan ezoterikus dolgokat lehámozva is stílusosan elgondolkodtató és érdekes könyvecske.

Buzánszky_Vírus_Dávid>!

Richard Bach: Illúziók Egy vonakodó messiás kalandjai

Szerintem egy csodálatos könyv. Sokszor előkerül, és mindig nagyon pozitív élmény elolvasni.
Szeretem mindenkinek kölcsönadni, ráadásul mindig úgy kapom vissza, hogy kedvence lett az embernek.
Olvasni kell ezt, de tényleg.

csillavirág>!

Richard Bach: Illúziók Egy vonakodó messiás kalandjai

megnyugtat és erőt ad, de lehet hogy ez is csak illúzió. Jókor olvastam, pont mikor szükségem volt e szavakra. Mert amikor szükségünk van egy könyvre, az megtalál

Peter>!

Richard Bach: Illúziók Egy vonakodó messiás kalandjai

Elgondolkodtató alapmű. Számomra nagyon újszerű volt egy olyan filozófiai könyv, amely regény formában íródott és úgy igyekszik tanítani. A világ más nézőpontból.

serengeti P>!

Flow élmény ("nembíromletenni" érzés): 5
Stílus (írói): 5
Ötlet (eredetiség): 5
Tartalom (mondanivaló): 5
Hitelesség (könyv világának átélhetősége): 4
Érzelmek (ábrázolása): 4
Izgalom: 5

Nagyszerű olvasmányélményt adott a könyv, nehezen bírtam letenni. Richard Bach remek író, nagyon kedvelem a stílusát. Eredeti ötletből született a kötet, ami az író teljesen egyedi élmény- és gondolatvilágának, filozófiai elméleteinek, valamint sokszínű élettapasztalatának leírását tartalmazza, olvasmányos esszé formájában. A tartalom kidolgozott, a mondanivaló átjut az olvasóhoz. Hitelesség szempontjából meggyőző, a könyv világa jól átélhető. Bach érdeme az emberi érzelmek érzékletes, humorral is átszőtt ábrázolása. A kötet mindvégig izgalmas, érdekfeszítő.

AnZsu_01 P>!

Richard Bach: Illúziók Egy vonakodó messiás kalandjai

Nem talált el a könyv. Érdekes volt témája és sok elgondolkodtató mondat van benne. El is kalandoztam időnként. A könyv nagy része azonban untatott. Sokszor csak a szemem követte a sorokat, de a gondolataim egész máshol jártak. Lehet persze nem a megfelelő lelkiállapotban vettem kézbe és ezért nem fogott meg, de nem hiszem, hogy újra próbálkoznék vele.

Almost_Zed>!

Richard Bach: Illúziók Egy vonakodó messiás kalandjai

Akárcsak Richard, én sem értettem mindent a „hétköznapi messiás” történetéből, de amit igen, az tetszett. Az elején még nem fűztem hozzá sok reményt, mégis sikerült egyszerre
elolvasnom.

negyvenketto P>!

Richard Bach: Illúziók Egy vonakodó messiás kalandjai

Elég régen nyitottam ki utoljára, ideje volt újra elővenni. Ez egy olyan könyv, hogy miközben az ember jól szórakozik, kedve támad kipróbálni a benne leírtakat, vagy ha azt nem, hát valami mást, amiről eddig úgy hitte, nem képes rá.

„Bizonygasd saját korlátaidat, s bizony, szert teszel rájuk.”

Anita_Takács>!

Richard Bach: Illúziók Egy vonakodó messiás kalandjai

Na végre. Ez kellett most nekem. Nagyot ütött. Eddig a legjobb idei olvasmányom. Legszívesebben az egészet kijegyzetelném. Eleve szeretem a filozofikus és elgondolkodtató könyveket, de nem csak ezért fogott meg. Eszembe juttatott valakit, akivel sokat beszélgettünk. Néhány párbeszéd mintha köztünk zajlott volna le, azoknál a részeknél el is mosolyodtam. Nem egyszer megkaptam, hogy túl sokat kérdezek. Hajlamos vagyok napokig töprengeni a válaszokon, már amikor kapok választ…
Tetszett a koncepció, a dolgok megközelítése az író szemszögéből. Kötelező olvasmánynak kellene lennie. Be is szerzek szerintem egy példányt, hogy bármikor ismét beleolvashassak.

agocs>!

Richard Bach: Illúziók Egy vonakodó messiás kalandjai

Imádom! Aranyos és velős!

Exupéry>!

Bizonygasd saját korlátaidat, s bizony szert teszel rájuk.

Exupéry>!

Íme próbája annak, hogy földi küldetésed véget ért-e már: Ha élsz: még nem.

negyvenketto P>!

Volt egyszer, hogy egy kristálytiszta vizű, hatalmas folyó fenekén különös lények éltek.
A folyó csendesen hömpölygött mindannyiuk – fiatalok és öregek, gazdagok és szegények, jók és gonoszak – fölött, a víz folyt, ahogyan folynia kellett, a víz csupán kristálytiszta önmagát ismerte.
A lények mindegyike görcsösen kapaszkodott a folyómeder mélyén heverő ágakba meg kövekbe, mert életük volt a kapaszkodás, az, hogy ellenálljanak a sodró áramlásnak, ezt tanulták születésük pillanatától.
Végül azonban az egyik lény így szólt: „Elegem van már ebből a kapaszkodásból. Bár a saját szememmel nem tudok meggyőződni róla, de bízom benne, hogy a folyó tudja, hová folyik. Hagyom hát, hadd sodorjon magával az áramlás, és vigyen, ahová akar. Ha továbbra is itt kapaszkodom, belehalok az unalomba."
A többi lény kinevette, és azt mondták: „Te bolond! Engedd csak el magad, és az áramlás, amelyet oly nagyra tartasz, majd jól megforgat, odavág, és úgy szétmorzsol a köveken, hogy abba hamarabb belehalsz, mint az unalomba!"
De a lény nem hallgatott rájuk, hanem elszántan elengedte, amibe addig kapaszkodott, mire valóban rögtön forogni, bukdácsolni kezdett, és az áramlás a kövekhez vagdalta.
Ám a lény ennek ellenére sem kapaszkodott meg újra, az áramlás így egy idő múlva felemelte a folyómeder fenekéről, és többé már nem ütődött, zúzódott.
Azok a lények pedig, akik a folyó alján éltek tovább, és nem ismerték a sodródót, így kiáltottak fel: „Lássatok csodát! Ugyanolyan lény, mint mi vagyunk, de ő repül! Íme a Messiás, aki eljött, hogy mindnyájunkat megváltson!"
És a sodródó így szólott: „Dehogy vagyok én Messiás, vagy akkor ti is azok vagytok. A folyónak telik kedve benne, hogy felemeljen bennünket, hogy szabaddá tegyen, ha van merszünk hozzá, hogy elengedjük, amibe kapaszkodtunk. Valódi tennivalónk az utazás, a nagy kaland."
De ők csak egyre azt kiáltozták: „Megváltó", és továbbra is görcsösen kapaszkodtak a kövekbe, és a következő pillanatban a sodródó eltűnt a szemük elől, ők pedig ott maradtak, és legendákat találtak ki maguknak holmi Megváltóról.

Kapcsolódó szócikkek: folyó · Messiás · szabadság · utazás
Exupéry>!

Amit a hernyó a világ végének tekint, azt a mester pillangónak nevezi.

Kapcsolódó szócikkek: hernyó · pillangó

Meglehet,
hogy azért meg kell
dolgoznod érte

Mandragoria>!

Mindannyiunknak. Szabadságában áll. Azt tenni. Amit akarunk.

Carolina>!

Minden ember, minden apró mozzanat életedbe úgy került, hogy magad vontad oda. Az pedig, hogy most mit kezdesz velük, rajtad áll.

Carolina>!

Minden, mi e könyvben áll, lehet tévedés is.

Carolina>!

Ne fordulj el a lehetséges jövőktől, mielőtt meg nem bizonyosodtál, hogy nincs mit tanulnod belőlük. Szabadságodban áll meggondolnod magad. Választhatsz másik jövőt, vagy másik múltat.

Carolina>!

Ha valóban el akarsz tüntetni egy felhőt az életedből, ne keríts a dolognak nagy feneket, egyszerűen engedd el magad, és törüld ki a gondolataidból. Ennyi.