Évával ​kezdődött… 10 csillagozás

Richard Armour: Évával kezdődött…

Kevés mulatságosabb és csípősebb könyvet írtak valaha is a nőkről, mint amilyen az Évával kezdődött. Csak annak a tollán születhettek ilyen pikánsan humoros, remekbe sikerült „karcképek a világtörténelem kidomborodó nőalakjairól”, aki fennhangon ugyan a bölcselőkkel együtt azt fújja, hogy a nők minden baj és galiba okozói, a férfiak őrületbe kergetői, de szíve mélyén a költőkkel ért egyet, akik azt vallják, hogy minden öröm és gyönyörűség forrásai is. Richard Armour kaján mosollyal kukkant be a történelem meghitt zugaiba, királynők és királyi szeretők budoárjának félhomályába, de nemcsak Helenét, Kelopátrát, Joséphine-t ábrázolja „neglizsében”, hanem hős Menelaoszt, birodalomteremtő Julius Caesart és világhódító Napóleont is. Az elbűvölően szellemes, gondolati és szójátékoktól sziporkázó szöveg szinte minden mondata egy-egy csattanó.

Gondolat, Budapest, 1988
152 oldal · ISBN: 9632821432 · Fordította: Környei Tibor · Illusztrálta: Szűr-Szabó József

Kleopátra

ÁrnyékVirág
Richard Armour: Évával kezdődött…

Lehet, hogy nem vagyok humoromnál, de ez a könyv inkább fárasztott, mint szórakoztatott. Voltak benne vicces részek, és a fordítás szintén említésre méltóan nagyon jó, de összességében nem sokat adott ez a könyv nekem.

tgorsy
Richard Armour: Évával kezdődött…

Az öt csillag felét a fordító kapja. Környei Tibor.

tündérrózsa P
Richard Armour: Évával kezdődött…

Jópofa, szórakoztató kis könyvecske! Főleg a Paradicsomos rész tetszik. :) Na igen, Évával kezdődött… :D

tgorsy

Női mivoltát általában megőrizte; az emberire már nem mindig futotta.

p.: 48

Psyche

Erzsébet fiatal korában nem volt csúnyának mondható. (Később sem. Valahogy senki sem érzett magában elég kurázsit, hogy megmondja neki.)

Psyche

Római sasorra szarkalábakban végződött ökörszeme körül. (Caesarról)

Psyche

Ettől kezdve a császár teljesen Kleopátra befolyása alá került, aki szinte bármikor az ujja köré tudta csavarni. (Kivéve, amikor páncél volt rajta.)

Kapcsolódó szócikkek: Kleopátra
Psyche

Hízelgett neki, mikor udvaroncai a szemét a zafírhoz hasonlították. Pedig csak arra gondoltak, hogy apró és bogyószerű.

Psyche

Repülősót tartott az orra alá, ha egy-egy muri után elájult, mert nem találta elég murisnak, hogy a vendégek nem az ajtóban, hanem a szőnyegen indulnak oszlásnak. (Giovanni Sforzáról, Lucretia Borgia első férjéről)

Psyche

Erzsébet királyné – szerencsés véletlen folytán – épp az Erzsébet-korban élt. Bacon ekkor írta lázasan Shakespeare műveit, aki, mint köztudott, Bacon esszéin dolgozott. Költőktől volt hangos Anglia földje, a fákra az énekes pacsirták mellé befészkelték magukat az énekes bárdok. Megesett, hogy tintatartók és kézirattömbök hullottak a gyanútlan sétálók fejére. Időnként az alsóbb ágakon egy-egy költőt himbált a lenge szél.

tündérrózsa P

Az Édenkert kellős közepén terebélyes almafa állott, mely látszólag semmiben sem különbözött a társaitól. A kertben a fákról táblák lógtak, tanúsítva, hogy ez Őszibarackfa, az Körtefa, amaz pedig egyszerűen Cydonia vulgaris. Erről az almafáról azonban több tábla is lógott, ilyen feliratokkal: „El a kezekkel!”, „Tiltott gyümölcs!”, „GONDOLKOZZ!”